Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap ve Yeşil Pasaport

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
pskgizem

Bloke Hesap ve Yeşil Pasaport

Mesaj gönderen pskgizem » Sal May 07, 2024 1:11 pm

Merhaba herkese. Öncelikle bu konuda daha önce bir soru sorulduysa kusura bakmayın. Ben Almanya'da yüksek lisans yapmayı planlıyorum. Fakat bloke hesap tahmin edebileceğiniz gibi oldukça yüklü bir miktar istiyor. Bunu bir seferde bulabilmek mümkün değil maalesef. Bu arada bir yıl boyunca yeşil pasaport hakkım var ve sanırım yeşil pasaportla vizesiz gidebilmek mümkün, orada doksan gün boyunca kalınabiliyormuş. Bu şekilde yeşil pasaportla da bloke hesapta para olması zorunlu mu? Yani benim garantör gibi bir şansım da yok, ailem devlet memuru gelir belgesi ev arabanın olduğuna dair bir belge göstererek gidip orada çalışmam mümkün mü? Ek olarak burs almayı da düşünüyorum. Ama ne yazık ki bu yolda burs bulsam bile bloke hesap işi taş koyuyor. Sizden ricam düşük bir ihtimal de olsa başka bir yolu var mı arkadaşlar aile gelir mal belgesi vb. gibi söyleyebilirseniz çok sevinirim. Bu sorun canımı çok sıkıyor sırf bu yüzden burada kalıp para biriktirip bu yüksek lisans işini birkaç sene daha ertelemek zorunda kalacağım.

emirogan9

Re: Bloke Hesap ve Yeşil Pasaport

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal May 07, 2024 2:19 pm

pskgizem yazdı: Sal May 07, 2024 1:11 pm Merhaba herkese. Öncelikle bu konuda daha önce bir soru sorulduysa kusura bakmayın. Ben Almanya'da yüksek lisans yapmayı planlıyorum. Fakat bloke hesap tahmin edebileceğiniz gibi oldukça yüklü bir miktar istiyor. Bunu bir seferde bulabilmek mümkün değil maalesef. Bu arada bir yıl boyunca yeşil pasaport hakkım var ve sanırım yeşil pasaportla vizesiz gidebilmek mümkün, orada doksan gün boyunca kalınabiliyormuş. Bu şekilde yeşil pasaportla da bloke hesapta para olması zorunlu mu? Yani benim garantör gibi bir şansım da yok, ailem devlet memuru gelir belgesi ev arabanın olduğuna dair bir belge göstererek gidip orada çalışmam mümkün mü? Ek olarak burs almayı da düşünüyorum. Ama ne yazık ki bu yolda burs bulsam bile bloke hesap işi taş koyuyor. Sizden ricam düşük bir ihtimal de olsa başka bir yolu var mı arkadaşlar aile gelir mal belgesi vb. gibi söyleyebilirseniz çok sevinirim. Bu sorun canımı çok sıkıyor sırf bu yüzden burada kalıp para biriktirip bu yüksek lisans işini birkaç sene daha ertelemek zorunda kalacağım.
Yeşil pasaport ile maksimum 90 gün kalabilirsiniz onda da normal bir turistten farkınız olmaz. Anmeldung yani adres kaydı yaptıramazsınız, vergi numaranız olmaz buna bağlı olarak çalışamazsınız maalesef. Çalışma izniniz olduğuna dair ulusal vizeniz veya zusatzblatt denilen kağıt olması lazım.
Stuttgart/Baden-Württemberg

optima999

Re: Bloke Hesap ve Yeşil Pasaport

Mesaj gönderen optima999 » Sal May 07, 2024 3:26 pm

Maalesef yok. Bloke hesap veya garantör belgesi sunmadan öğrenci vizesi alamazsınız.
pskgizem yazdı: Sal May 07, 2024 1:11 pm Merhaba herkese. Öncelikle bu konuda daha önce bir soru sorulduysa kusura bakmayın. Ben Almanya'da yüksek lisans yapmayı planlıyorum. Fakat bloke hesap tahmin edebileceğiniz gibi oldukça yüklü bir miktar istiyor. Bunu bir seferde bulabilmek mümkün değil maalesef. Bu arada bir yıl boyunca yeşil pasaport hakkım var ve sanırım yeşil pasaportla vizesiz gidebilmek mümkün, orada doksan gün boyunca kalınabiliyormuş. Bu şekilde yeşil pasaportla da bloke hesapta para olması zorunlu mu? Yani benim garantör gibi bir şansım da yok, ailem devlet memuru gelir belgesi ev arabanın olduğuna dair bir belge göstererek gidip orada çalışmam mümkün mü? Ek olarak burs almayı da düşünüyorum. Ama ne yazık ki bu yolda burs bulsam bile bloke hesap işi taş koyuyor. Sizden ricam düşük bir ihtimal de olsa başka bir yolu var mı arkadaşlar aile gelir mal belgesi vb. gibi söyleyebilirseniz çok sevinirim. Bu sorun canımı çok sıkıyor sırf bu yüzden burada kalıp para biriktirip bu yüksek lisans işini birkaç sene daha ertelemek zorunda kalacağım.
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - ?