Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da kesinti olmadan para cekmek ve yatirmak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
alihan92

Re: Almanya\'da kesinti olmadan para cekmek ve yatirmak

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Ağu 17, 2017 12:29 pm

Denizz yazdı: Prş Ağu 17, 2017 12:32 am evet atm den de yatırabiliyorsun fakat veznedar cinsmiş. ne demek tl olarak yatır, zaten euro hesabın varki. meblağ arttığında da git tl olarak yatır diyebilecek mi acaba...

sen başka şube yada veznedar deneyebilirsin. ben iki hesabıma da hem tl hemde euro yatırmıştım aynı anda ve bugünde deutsche bank atm sinden çektim paramı euro hesabından tabi.

Burak bu başlığı yaratıp, ilk geldiğimizde yanımızda tomarla para taşımamızı engellediğin için de ayrıca teşekkürler.
yaklaşık 2500 euro yatıracaktım euro hesabına deniz, fakat bireysel müşteri temsilcisi tl yatırın diyince vezneden 10000 tl yatırdım. Oradaki atm den euro hesabına ulaşılabilmesini buradan öğreniyorum, teşekkürler.. Peki bugünkü atm işleminde euro hesabının yanısıra tl hesabınıdaki meblağı da gösterdi mi atm?

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Ağu 17, 2017 3:39 pm

alihan92 yazdı: Prş Ağu 17, 2017 12:29 pm yaklaşık 2500 euro yatıracaktım euro hesabına deniz, fakat bireysel müşteri temsilcisi tl yatırın diyince vezneden 10000 tl yatırdım. Oradaki atm den euro hesabına ulaşılabilmesini buradan öğreniyorum, teşekkürler.. Peki bugünkü atm işleminde euro hesabının yanısıra tl hesabınıdaki meblağı da gösterdi mi atm?
bende 1500 Euro yatırmıştım. tl olarakda daha fazla yatırdım, hiç bir şey söylemeden yatırdı veznedar. bidaha işiniz düşerse söyleyin kur farkını cebinden karşılasın arkadaş...

Burak yazmış önce aslında ama yinede rica ederim :)

Yok kartı koyunca tutacağınız miktarı belirtiyorsunuz daha sonra şifre soruyor. ve sanırım 3000TL limit var günlük, ben 700 Euro çektim, verdi atm. Bankada 1000TL diye bilgilendirmişlerdi, ama yanlış hatırlamışlar cepteteb in sayfasında da 3000TL yazıyor. Kısacası TL hesabı göremezsiniz, ama uygulamadan döviz alımı ile sürekli besleyebilirsiniz euro hesabınızı..

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Ağu 18, 2017 11:53 am

Denizz yazdı: Prş Ağu 17, 2017 3:39 pm bende 1500 Euro yatırmıştım. tl olarakda daha fazla yatırdım, hiç bir şey söylemeden yatırdı veznedar. bidaha işiniz düşerse söyleyin kur farkını cebinden karşılasın arkadaş...

Burak yazmış önce aslında ama yinede rica ederim :)

Yok kartı koyunca tutacağınız miktarı belirtiyorsunuz daha sonra şifre soruyor. ve sanırım 3000TL limit var günlük, ben 700 Euro çektim, verdi atm. Bankada 1000TL diye bilgilendirmişlerdi, ama yanlış hatırlamışlar cepteteb in sayfasında da 3000TL yazıyor. Kısacası TL hesabı göremezsiniz, ama uygulamadan döviz alımı ile sürekli besleyebilirsiniz euro hesabınızı..
Almanya'dan günlük maksimum 720 Euro çekilebiliyor. Tek dezavantajı bu sanırım.
Be different,make a difference...

Mars34

Mesaj gönderen Mars34 » Çrş May 01, 2024 2:23 pm

Arkadaşlar TEB hesabınızı açın ve banka kartınızın şifresini alıp aktive edin. Müşteri hizmetlerini arayarak kullanmak istediğiniz 10 ülkeyi ekleyin. Kartınızı yurtdışında alışverişlere açın. Mobil bankacılık uygulamasını indirin ve kullanılabilir hale getirin. Paranızı TL olarak hesaba attıktan sonra döviz satın al sekmesinden dövizinizi alın. Alma işleminde otomatik Euro hesabı oluşacaktır.Daha sonra kart ayarlarından yurtdışı hesap seçimini oluşan Euro hesabı olarak seçin ve yurtdışı fiziksel işlemlerde kullanın seçeneğini aktive edin. Müşteri hizmetlerinin dediğine göre günlük para çekme limitim 300€. Almanya'da neredeyse bütün Deutsche Bank ATM 'leri üzerinden para çekebilir, temassız olarak alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca alışverişinizde tutan bedeli Euro hesabınızdan Euro olarak alacaktır. Paranız TL olarak kalırsa ve bütün ayarlarınız aktive olsa dahil o günün kuru üzerinden ödeme yaparsınız. Makas farkı cebinizden çıkar. Dipnot: Para yatırma işlemi maalesef olmuyor. Denedim. :!: