Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans Diploması Olmadan Master Başvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fiqnator

Lisans Diploması Olmadan Master Başvurusu

Mesaj gönderen fiqnator » Sal Nis 30, 2024 3:38 pm

Merhaba arkadaşlar,

Şu an lisans eğitimimin son dönemindeyim. Önümüzdeki kış dönemi için master başvurusu yapmak istiyorum. Diplomalar genel olarak ağustosta verildiğinden vize ve diğer işler için geç kalmamak adına diploma olmadan okul başvurusu yapılabilir mi? Benzer durumda olanlar bilgilendirebilirse çok sevinirim.

reddawn

Re: Lisans Diploması Olmadan Master Başvurusu

Mesaj gönderen reddawn » Çrş May 01, 2024 5:19 pm

Evet yapabilirsiniz. Okulunuzdan mezun olacağınıza dair bir belge istiyorsunuz bir de son dönem dahil olmadan ortalamanız başvuru için yeterliyse sorun olmuyor.

fiqnator

Mesaj gönderen fiqnator » Pzr May 05, 2024 10:21 pm

Cevabınız için teşekkür ederim. Uni-asisst veya okulların sitelerine belgeyi diploma yerine mi yüklemem gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 06, 2024 1:05 pm

Tam emin olmadan cevap vermeyelim lütfen. Üniversiteye göre degisiyor, lise diplomasi isteyenler de var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fiqnator

Mesaj gönderen fiqnator » Pzt May 06, 2024 5:42 pm

Cevabınızı tam olarak anlayamadım. Başvuru için lise diplomasını ve diğer gerekli belgeleri zaten kullanacağım. Lisans diplomam henüz olmadığı için bunun yerine ne yapılacağını araştırıyordum. Muhtemel mezun belgesi vb. bir belge ile başvur yapılamaz mı?

igokochi

Mesaj gönderen igokochi » Pzt May 06, 2024 6:02 pm

fiqnator yazdı: Pzt May 06, 2024 5:42 pm Cevabınızı tam olarak anlayamadım. Başvuru için lise diplomasını ve diğer gerekli belgeleri zaten kullanacağım. Lisans diplomam henüz olmadığı için bunun yerine ne yapılacağını araştırıyordum. Muhtemel mezun belgesi vb. bir belge ile başvur yapılamaz mı?
Gürkan bey lisans değil lise diploması dediğinizi sandı herhalde, çok sorulan bir soru ve açık konuşayım ben de öyle anladım başta.