Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausbildung mu normal üni mi?

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
Baranx

Ausbildung mu normal üni mi?

Mesaj gönderen Baranx » Çrş Nis 10, 2024 8:13 pm

Arkadaşlar bebüm halihazırda üniden kabulum var ama son zamanlarda aklım birazda ausbildunga kaydı grupta fakat aklımda bazı sorular var mesela
Üni diplomasıyla ausbildung arasında bi fark var mı?
Ausbildung koşulları iyi mi
Daha önce deneyimleyen varsa deneyimini paylaşabilir mi

yyeeii

Re: Ausbildung mu normal üni mi?

Mesaj gönderen yyeeii » Çrş Nis 10, 2024 8:49 pm

Hocam birincisi Ausbildung bir Üniversite eğitimi değil, meslek eğitimi. Hem firma hem de okulla anlaşıyorsunuz, 1 hafta okul 1 hafta iş veya atıyorum 1 ay iş 1 ay okul gibi ilerliyorsunuz, zaman dilimleri tabi değişkenlik gösteriyor. İşe gittiğiniz için her ay bir miktar maaş da alıyorsunuz, bu maaş bölümden bölüme değişiyor. Ayrıca Ausbildung bulmak Türkiye'den biraz zor gibi(bulanlar var ama çok nadir), oraya gidip işverenlerle yüz yüze görüşmek gerekebiliyor çoğu durumda. Ben üniversite eğitimi için gidiyorum, baktım üniversiteyi beceremiyorum Ausbildung yapmayı düşünüyorum, size de tavsiyem önce üniversiteyi denemeniz, bir de çoğu Ausbildung işvereni en azından B1 istiyor, hatta sağlık bölümleriyle alakalı olanlar en az B2 istiyor diye biliyorum.
Duisburg-Essen-München

Baranx

Re: Ausbildung mu normal üni mi?

Mesaj gönderen Baranx » Çrş Nis 10, 2024 10:44 pm

Bendede en başta senin dediğin gibi bi bi durum vardı ama biraz düşününce eğer diploma bakımından bi fark yoksa ausbildung daha mantıklı gibi çünkü bölümünün için hem teorik hende pratik ders alman çok daha mantıklı daha iyi adapte olabilirsin mesleğine ve hayatına benim şuanda b1 belgem var ve kendimi b2 ye hazırlıyorum yani dil bakımından şuanlık problemim yok şimdi araştırma aşamasındayım eğer deneyimi olanlarda bişeyler paylaşırsa çok sevinirim