Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sadece uygulamalı bilimler üniversitelerini mi tercih edebilirim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Liverbird

Sadece uygulamalı bilimler üniversitelerini mi tercih edebilirim?

Mesaj gönderen Liverbird » Prş Nis 04, 2024 4:24 pm

DAAD' ın kabul şartlarına ilişkin veritabanı diye üniversitelerin yabancı öğrencileri yönlendirdiği siteden Türk olduğumu 12 yıllık ortaöğretim eğitimi gördüğümü vs seçtikten sonra bana "Kabul olasılığınız : Eğitim geçmişiniz sayesinde, yalnızca uygulamalı bilimler üniversitesine doğrudan konu kısıtlamalı kabul hakkına sahip olursunuz. Bu, yüksek öğrenime giriş sınavınızın konusuyla ilgili akademik çalışmalar için doğrudan bir Alman uygulamalı bilimler üniversitesine başvurmanıza olanak tanır." dedi. Burada kastedilen nedir acaba mesela ben TU9 içinde olan Stuttgart üniversitesinde bir bölüm tercih edemeyecek miyim?

Liverbird

Re: Sadece uygulamalı bilimler üniversitelerini mi tercih edebilirim?

Mesaj gönderen Liverbird » Pzr Nis 07, 2024 11:50 am

Aynı soruyu soran arkadaşlar için buraya ekliyorum biraz daha araştırınca öğrendim ki açıktan mezun olan arkadaşları üniversiteler kendi insiyatiflerine göre kabul veya reddediyorlarmış. Kapı kapalı değil ama bir tık daha zor açılıyor sadece yani