Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

HWR Berlin Yüksek Lisans Başvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fatmanurakts

HWR Berlin Yüksek Lisans Başvurusu

Mesaj gönderen fatmanurakts » Prş Mar 28, 2024 9:39 pm

Herkese Merhaba,

HWR Berlin yüksek lisans başvuruları 15.03.2024 tarihinde başladı, ben de evraklarımı tamamlayıp 20.03.2024 tarihinde başvurumu uni assist üzerinden tamamladım. Uni assistten bana bir mail geldi ve bu mailden anladığım kadarıyla okul henüz bizimle değerlendirme kriterlerini paylaşmadı, başvurunuz bir önceki dönem kriterlerine göre uygundur diyor. Bu ne demek oluyor pek anlam veremedim açıkçası.

Daha önce bu okula başvuru yapan var mı? Sonuçlar ne zaman belli olur ben özellikle erken başvuru yaptım belki hızlı sonuçlanır diye.
Konu ile ilgili bilgisi olan varsa cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

seydos

Re: HWR Berlin Yüksek Lisans Başvurusu

Mesaj gönderen seydos » Sal Nis 02, 2024 1:57 pm

Merhaba,
Ben de yakın zamanda başvuru yapıyor olacağım. 1 ay olmadan başvuru yapılması gerekiyor diye bir yorum yapmışlardı bir webinar'da.
Başvuru yaptığımda haber ederim isterseniz. Ayrıca eğer sorun olmazsa hangi dökümanları uni assist ile paylaştığınızı paylaşabilir misiniz rica etsem? Eksik bir şey varsa şimdiden dikkat edip düzeltmek isterim.

Benim toplayacağım belgeler şöyle olacak:
  • Transkript,
    Pasaport,
    CV,
    Motisyon letter,
    Erasmus Yaptığıma dair belge,
    3 tane Referans Mektubu,
    Üniversite diploması,
    Üniversite Transkript
    Lise Diploması,(yeminli tercüman & apostil)
    Lise Transkript (yeminli tercüman & apostil)
    ÖSYM sonuç belgesi,(yeminli tercüman & apostil)
    Ingilizce Dil belgesi,

fatmanurakts

Mesaj gönderen fatmanurakts » Prş Nis 04, 2024 11:31 am

Merhaba,

Ben okulun sitesinde istemiş olduğu belgeler dışında farklı bir şey sunmadım. Sizin eklemiş olduğunuz belgelerin neredeyse yarısını okul istemiyor ya da okulun sitesinde ben göremedim. Siz nereden kontrol ettiniz veya bu belgeleri ekleyeceğinizi okul mu söyledi size?
Benim başvuruda eklediğim belgeler şu şekilde; ( okulun istedikleri dışında tek sunduğum belge personal portfolyom)
  • Üniversite Transcript
  • Proof of Experience
  • English Language Proficiency
  • Diploma Bachelor
  • Diploma High School
  • CV
  • Motivational Letter

seydos

Mesaj gönderen seydos » Prş Nis 04, 2024 6:04 pm

selamlar, ben uni assisti kontrol ederek ilerledim açıkcası. dediğiniz doğrudur belki okul istemiyor olabilir ben başka okullara da başvuracağım onun için gerekiyor olacak o yüzden hepsini kullanıyor olacağım. biraz da seçilme şansımı arttırmak için de yüklemek istedim.
bu linkten kontrol edebilirsiniz.

https://www.uni-assist.de/en/tools/info ... ountry/tr/