Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya vizesi zorlasiyor

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cum Oca 21, 2011 4:16 pm

Federal Danistay\'in kararina gore, Disisleri Bakanligi, vize basvurularini, Almanya’da kalma suphesi oldugu gerekcesiyle reddedebilecek
Federal Danistay, Almanya’da kalmayacagini garanti etmeyene vize verilmemesi yonunde karar aldi. Buna gore Disisleri Bakanligi, vize basvurularini, Almanya’da kalma suphesi oldugu gerekcesiyle reddedebilecek.

Federal Danistay aldigi kararla Almanya’nin dis temsilciliklerinden vize almayi zorlastirdi. Alinan karar aile bireylerini ziyaret etmek isteyenleri de kapsiyor. Leipzig’de bulunan Federal Danistay bu yondeki kararini Fasli bir kadinin basvurusu uzerine 11 Ocak’ta verdi.

Fasli kadin, eski esinin yaninda Almanya’da yasayan 12 ve 9 yaslarinda iki cocugunu ziyaret etme amaciyla Almanya’nin Rabat Baskonsoloslugu’ndan vize basvurusunda bulundu. Baskonsolosluk, kadinin vize talebini Almanya’dan ulkesine donmeyecegi suphesi bulundugu gerekcesiyle reddetti. Dava karsilikli temyizlerle Federal Danistay’a kadar gitti. Danistay, 11 Ocak 2011’de aldigi kararinda kararinda kadinin, cocuklarini ziyaret edip kisa sure sonra ulkesine donmeyecegi ve Almanya’da surekli kalmayi planladigi suphesi oldugunu gerekce gostererek vize talebinin reddedilmesini onayladi.
TURKLERI ETKILER
Almanya Turk Toplumu Genel Baskani Kenan Kolat ise Danistay’in kararindan en cok Turklerin olumsuz etkilenecegini soyledi. Kolat “Cikan karar Turkiye’den Almanya’ya akraba ziyaretlerini zorlastiracaktir” dedi. Berlinli Avukat Canan Bayram da Danistay’in aldigi kararin bundan sonra vize almayi zorlastiracagini belirtti.

VIZE MAÐDURLARI ARTACAK Berlinli avukat Canan Bayram, “Dis temsilcilikler zaten vize vermede zorluk cikariyorlardi. Bu kararla elleri daha guclendi. Eskiden vize talebi reddedilenler dava acabiliyordu. Mahkemde orta yol bulunuyordu. Ve genelde de vize talebi yerine geliyordu. Bu karar sonrasi artik vize talebi reddedilenler hukuki yollara basvursalar bile sonuc alamayacaklar. Bircok vize magduru olacak” dedi.

http://www.milliyet.com.tr/almanya-vize ... efault.htm
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cum Oca 21, 2011 4:50 pm

daha once kolaydi yani hmmm

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Oca 21, 2011 6:45 pm

tamam ben bu isi birakiyorum ozaman:)

Ebilfez

Mesaj gönderen Ebilfez » Cmt Oca 22, 2011 10:28 am

umarim bu ogrenciler icin olumsuz yonde etki etmez ?

endoplazmik_birkulum

Mesaj gönderen endoplazmik_birkulum » Cmt Oca 22, 2011 2:48 pm

ACILLLL...

Iyi gunler benim 2011 elime kadar oturum iznim var almanyada..subat 22 de cine 5 ayligina gidip temmuz 15 te turkiyeye giris yapacam..Benim sorum su,almanya disinda 6 aydan fazla kaldiginda vizen iptal ediliyormus bu dogrumu? dogruysa ne ypymami onerirsiniz..tsk..

coder

Mesaj gönderen coder » Cmt Oca 22, 2011 4:50 pm

Bizim Disislerimiz hala uyuyor. Bu nasil istir ya vatandasini neden savunmuyorsun lafa gelince butun genclerimiz okusun etsin diyorsun ama icraat sifir. Almanya da okumak istiyoruz adamlar almamak icin sacma sapan gerekceler one suruyolar bizim devletimiz ses cikarmiyor adamlar istedikleri gibi at oynatiyolar ama sagolsun ulkemiz kendi vatandasini savunmaktan aciz. Yaziklar olsun ya Osmanli nin kemikleri sizliyor. Arkadaslar daha once de soyledim yine soyluyorum su bizim disislerine yogunlasalim kafalarinin etini yiyelim bu nasil is onlar bizi savunmuyorsa biz zorlayalim. Beni her sekilde savunsun diye geldin oraya ama biz magduruz...

coder

Mesaj gönderen coder » Cmt Oca 22, 2011 6:32 pm

Evet Serdar kardesim ama biz Turkler icin gidilecek en zor ulke burnumuzun dibinde alti ustu 3 saatlik yol ama engeller cikiyor surekli. Bu arada yurtdisinda okuyacaklara devlet kredi verirse Allah derim tabi benim gibi herkes der:) . Sen nerden ogrendin acaba bunuda paylasir misin ?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Oca 22, 2011 6:38 pm

eger bu haber resmiyete kavusursa superr:)

coder

Mesaj gönderen coder » Cmt Oca 22, 2011 6:45 pm

Serdar kardesim guzel bir haber verdin bizlere Allah razi olsun bjk_oguz kardesimin de dedigi gibi resmiyete kavusursa hepimiz icin cok iyi olur.