Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Informatik hangi bölümleri kabul ediyor

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
usernamewastaken

Informatik hangi bölümleri kabul ediyor

Mesaj gönderen usernamewastaken » Cmt Tem 08, 2023 11:28 pm

Türkiye’de yapay zeka mühendisliği gibi bir bölüme girersem informatik kabulü alır mıyım yoksa illa biligisayar mühendisliği mi olması gerek?

Emirhan35

Re: Informatik hangi bölümleri kabul ediyor

Mesaj gönderen Emirhan35 » Pzt Tem 10, 2023 3:23 pm

usernamewastaken yazdı: Cmt Tem 08, 2023 11:28 pm Türkiye’de yapay zeka mühendisliği gibi bir bölüme girersem informatik kabulü alır mıyım yoksa illa biligisayar mühendisliği mi olması gerek?
Merhaba, ben tr de mekatronik müh kazanmıştım burada informatik okuyorum.

usernamewastaken

Mesaj gönderen usernamewastaken » Pzt Tem 10, 2023 5:14 pm

Sağ olun hocam genel olarak bütün mühendislikler oluyor o zaman. Matematik okursam olur mu acaba. Bilgisayar mühendislikleri sıralamaları Türkiye’de iyice saçmalamaya başladı 7k bekliyorum düzgün bilgisayar müh yok.

tojesamoe

Mesaj gönderen tojesamoe » Prş Tem 13, 2023 10:59 am

Merhaba ben Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliğinde 2.sınıf öğrencisiyim. Bölümümden memnun olmadığım için bu yıl Bremen Üniversitesi'nde NC Frei olan Psikoloji ve İnformatik bölümlerine başvuru yapacağım. Bölüm uygunluğu şartı ve gano bu başvuruda ne kadar önemli? Bu sorunun yanıtını bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Yani bu konuda bir olur veya olmazda bir kesinlik var mı yoksa ihtimal söz konusu mu? Örneğin Türkiye'de sayısal puanla eşit ağırlık bölümüne kesinlikle yerleşilemez bu durum da bunun gibi bir şey mi?

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Prş Tem 13, 2023 11:10 am

tojesamoe yazdı: Prş Tem 13, 2023 10:59 am Merhaba ben Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliğinde 2.sınıf öğrencisiyim. Bölümümden memnun olmadığım için bu yıl Bremen Üniversitesi'nde NC Frei olan Psikoloji ve İnformatik bölümlerine başvuru yapacağım. Bölüm uygunluğu şartı ve gano bu başvuruda ne kadar önemli? Bu sorunun yanıtını bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Yani bu konuda bir olur veya olmazda bir kesinlik var mı yoksa ihtimal söz konusu mu? Örneğin Türkiye'de sayısal puanla eşit ağırlık bölümüne kesinlikle yerleşilemez bu durum da bunun gibi bir şey mi?
Bildiğim kadarıyla fakültelerle alaklı birşey, yani tr de müh kazanıp almanyada informatik okunuyor, arada matematik yazıp almanyada informatik okuyanlarda var duyuyoruz, ama her okul kabul eder mi soru işareti

usernamewastaken

Mesaj gönderen usernamewastaken » Cmt Tem 15, 2023 1:13 pm

Bilkent’in CTIS(Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri) kazanıp informatik okunabilir mi bilgisi olan var mı? Bölüm bilgisayar mühendisliği gibi sadece ileri seviye matematik vs. yok ama mühendislik fakültesinde değil sorun olur mu

deutschequalitat

Mesaj gönderen deutschequalitat » Cmt Tem 15, 2023 6:53 pm

usernamewastaken yazdı: Cmt Tem 15, 2023 1:13 pm Bilkent’in CTIS(Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri) kazanıp informatik okunabilir mi bilgisi olan var mı? Bölüm bilgisayar mühendisliği gibi sadece ileri seviye matematik vs. yok ama mühendislik fakültesinde değil sorun olur mu
Informatik okursun

usernamewastaken

Mesaj gönderen usernamewastaken » Pzt Tem 17, 2023 6:46 pm

TU Braunschweig’e yazdım böyle cevap geldi mühendislik her şey olur diye. Başlığı sonradan gören olursa diye atıyorum.
image0.jpeg

esequielbarco

Mesaj gönderen esequielbarco » Cmt Ağu 05, 2023 3:53 pm

Hocam okula attığın maili tam olarak yazabilir misin başka üniversitelere de sorayım
usernamewastaken yazdı: Pzt Tem 17, 2023 6:46 pm TU Braunschweig’e yazdım böyle cevap geldi mühendislik her şey olur diye. Başlığı sonradan gören olursa diye atıyorum.image0.jpeg

alexmikael

Mesaj gönderen alexmikael » Cmt Ağu 05, 2023 10:13 pm

bildiğim kadarıyla Türkiye'de okuduğunuz bölüm ile Almanya'da okumak istediğiniz bölüm arasında ortak ders varsa oluyor diye biliyorum mühendislik yazıp hukuk okunabileneceğini sanmıyorum ama tabi ki araştırmakta fayda var okumak istediğiniz üniversitelere mail yolu ile sormanızı tavsiye ederim.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Çrş Ağu 16, 2023 8:23 pm

tojesamoe yazdı: Prş Tem 13, 2023 10:59 am Merhaba ben Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliğinde 2.sınıf öğrencisiyim. Bölümümden memnun olmadığım için bu yıl Bremen Üniversitesi'nde NC Frei olan Psikoloji ve İnformatik bölümlerine başvuru yapacağım. Bölüm uygunluğu şartı ve gano bu başvuruda ne kadar önemli? Bu sorunun yanıtını bulamadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Yani bu konuda bir olur veya olmazda bir kesinlik var mı yoksa ihtimal söz konusu mu? Örneğin Türkiye'de sayısal puanla eşit ağırlık bölümüne kesinlikle yerleşilemez bu durum da bunun gibi bir şey mi?
Psikoloji nasıl NC Frei oluyor? inanamadım ben de baktım da nc frei bir bölüm değil bremende psikoloji ayrıca hiçbir yerde olduğunu da görmedim zaten

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Sal Mar 26, 2024 2:15 am

merhaba kabul aldınız mı

giraycoskun

Mesaj gönderen giraycoskun » Çrş Mar 27, 2024 8:47 am

Ben TUM'da informatik kabulü aldım TU Berlin için de benzer burada okuduğunuz bölümün isminden çok aldığınız dersler önemli. Yani Bilgisayar mühendisliği okumuş olsanız da bazı gerekli dersleri almadıysanız kabul etmiyorlar. Aynı şekilde başka bir bölüm okusanız da önemli olan aldığınız dersler ve onların neye karşılık geldiği. Bunun için "analysis of curriculum" belgesi dolduruluyor.