Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şirket aracılığıyla garantörlük

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Memezakir

Şirket aracılığıyla garantörlük

Mesaj gönderen Memezakir » Pzr Mar 24, 2024 10:27 am

18 yaşındayım ve 3 Nisanda 36f istanbul vize randevum var
uzak bir tanıdığımız geçenlerde bana şirketi aracılığıyla davetiye yollayabileceğini söyledi, fakat ausländerbehörde'ye gidemeyeceğini, bunun için vaktinin olmadığını söyledi.

Söylediğine göre bu şekilde başka "öğrencilere" de (işçi değil) vize aldırtmış. Bu ne kadar doğru şüphelerim var, yabancılar polisinden randevu almadan ya da herhangi bir denetime girmeden bir öğrenciye davetiye yollayabilirler mi ?

Bu akşam yüz yüze görüşücez, gelişmelerden haberdar ederim.

Cevaplarınızı bekliyorum.

( yanlış yere yazdığım başlığı nasıl siliceğimi bilemedim )

hnuriko

Re: Şirket aracılığıyla garantörlük

Mesaj gönderen hnuriko » Sal Mar 26, 2024 3:10 am

Memezakir yazdı: Pzr Mar 24, 2024 10:27 am 18 yaşındayım ve 3 Nisanda 36f istanbul vize randevum var
uzak bir tanıdığımız geçenlerde bana şirketi aracılığıyla davetiye yollayabileceğini söyledi, fakat ausländerbehörde'ye gidemeyeceğini, bunun için vaktinin olmadığını söyledi.

Söylediğine göre bu şekilde başka "öğrencilere" de (işçi değil) vize aldırtmış. Bu ne kadar doğru şüphelerim var, yabancılar polisinden randevu almadan ya da herhangi bir denetime girmeden bir öğrenciye davetiye yollayabilirler mi ?

Bu akşam yüz yüze görüşücez, gelişmelerden haberdar ederim.

Cevaplarınızı bekliyorum.

( yanlış yere yazdığım başlığı nasıl siliceğimi bilemedim )
merhaba sonuç nedir acaba?

Memezakir

Mesaj gönderen Memezakir » Sal Mar 26, 2024 10:31 am

hnuriko yazdı: Sal Mar 26, 2024 3:10 am merhaba sonuç nedir acaba?
davet ettiği kişilerin işçi olduğu ortaya çıktı, şirketinden " bu öğrencinin geçimini biz üstleniyoruz" gibisinden bir yazı yazdırtıcakmış, vizede işe yarar mı bilmiyorum. Kesin birşey değil yani

Memezakir

Mesaj gönderen Memezakir » Sal Mar 26, 2024 10:44 am

bunun dışında Bonn'da kalan bir tanıdığımız var, kendisi Bonn-auslanderbehörde,den randevu almaya çalışıyor fakat yoğunluktan dolayı henüz alamadı ve kendisi 29 mart'ta Bremene taşınıcak, bu durumda bonndan işlem yapabilir mi yoksa Bremenden yeni randevu mu almalı, Bremenden randevu alabilir mi onu bile bilmiyorum bir yere yeni taşındığınız zaman ikametgahınız ne zaman oluyor ne zaman randevu alabilir?

Vize 3 nisanda fakat bu şirketten aldığım belge bana zaman kazandırabilir, eksik belgeleri benden geç bir tarihte isterlerse garantörlük belgesini yetiştirebilirim.

bilgili kişilerin yardımıına ihtiyacım var

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 26, 2024 3:41 pm

ABH ya gitmeden garantör belgesi alinmaz, büyük ihtimal dolandiriliyorsunuz. Ikinci sorunuzda ise garantör tasinacaksa Bremen den basvuru yapmasi gerekiyor. Ama tabiki tasindiktan ve ikamet kaydini Bremen e aldiktan sonra basvuru yapabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com