Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NC'li bölümlere şartlı kabul almak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
prost1

NC'li bölümlere şartlı kabul almak

Mesaj gönderen prost1 » Prş Ağu 17, 2023 10:26 am

Böyle bir şey mümkün mü? NC olan bölümlerden şartlı kabul alabildiğimiz herhangi bir yer var mı yoksa illaki NC Frei mi olmalı

muratkerem

Re: NC'li bölümlere şartlı kabul almak

Mesaj gönderen muratkerem » Prş Ağu 17, 2023 11:34 am

prost1 yazdı: Prş Ağu 17, 2023 10:26 am Böyle bir şey mümkün mü? NC olan bölümlerden şartlı kabul alabildiğimiz herhangi bir yer var mı yoksa illaki NC Frei mi olmalı
değişebiliyor, örneğin duisburg-essen üni'ye psikoloji master için başvuracaktım fakat NC olduğu için şartlı kabul verilmediği sitesinde yazıyor link burada https://www.uni-due.de/international/be ... hp#deutsch
bunun haricinde Kassel üni'ye yine psikoloji master için başvurduğumda başvurum gönderildi uniassist tarafından fakat henüz okuldan kabul veya red ile ilgili mail gelmedi bekliyorum.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Prş Ağu 17, 2023 1:22 pm

muratkerem yazdı: Prş Ağu 17, 2023 11:34 am değişebiliyor, örneğin duisburg-essen üni'ye psikoloji master için başvuracaktım fakat NC olduğu için şartlı kabul verilmediği sitesinde yazıyor link burada https://www.uni-due.de/international/be ... hp#deutsch
bunun haricinde Kassel üni'ye yine psikoloji master için başvurduğumda başvurum gönderildi uniassist tarafından fakat henüz okuldan kabul veya red ile ilgili mail gelmedi bekliyorum.
Teşekkürler benim de bildiğim kadarı ile NC olanlarda şartlı kabul yok duisburg essenda. Bir de biliyor musunuz bilmiyorum ama Bremen üniversitesinde psikoloji bölümü nc frei olarak geçiyor (lisans) ama eski listelerine baktığımda psikolojide nc puanı almış. Anlamadım üni assist mi yanlış gösteriyor orada bu bölüm nc frei ama üniversite nc puanı ile almış

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Cum Ağu 18, 2023 4:29 pm

prost1 yazdı: Prş Ağu 17, 2023 1:22 pm Teşekkürler benim de bildiğim kadarı ile NC olanlarda şartlı kabul yok duisburg essenda. Bir de biliyor musunuz bilmiyorum ama Bremen üniversitesinde psikoloji bölümü nc frei olarak geçiyor (lisans) ama eski listelerine baktığımda psikolojide nc puanı almış. Anlamadım üni assist mi yanlış gösteriyor orada bu bölüm nc frei ama üniversite nc puanı ile almış
lisansla alakalı hiçbir bilgim yok maalesef

meis35

Mesaj gönderen meis35 » Sal Mar 26, 2024 2:14 am

prost1 yazdı: Prş Ağu 17, 2023 1:22 pm Teşekkürler benim de bildiğim kadarı ile NC olanlarda şartlı kabul yok duisburg essenda. Bir de biliyor musunuz bilmiyorum ama Bremen üniversitesinde psikoloji bölümü nc frei olarak geçiyor (lisans) ama eski listelerine baktığımda psikolojide nc puanı almış. Anlamadım üni assist mi yanlış gösteriyor orada bu bölüm nc frei ama üniversite nc puanı ile almış
ben de merak ediyorum öğrenebildiniz mi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 26, 2024 3:38 pm

Üniversiteye göre degisiyor. Bazi unilerde nc olan bölümlerden de ön kabul alinabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com