Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 10 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Oca 17, 2011 3:40 am

Hayirli olsun ve simdiden basarilar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzt Oca 17, 2011 11:25 am

ARKADASLAR PASAPORTUM ELIME GECTI REDDIN NEDENI GENE AYNI HEPSI AYNI NEDENDEN DOLAYI RED VERMISLER SIMDI NE YAPACAÐIMI BILMIYORUM ALLAHIM YARDIM ET BANA
ogkhan

guneyaman

Mesaj gönderen guneyaman » Pzt Oca 17, 2011 1:35 pm

HERSEY DIL KURSUYLA BITMIYO ARKADASLAR BEN B1 ALDIM UNIVERSITEDEN ILK BASTA DIL EGITIMI ICIN KABULUMDE WAR ELIMDE GIDIYORUM YINEDE RED VERIYOLAR :s HADI BUNA BI ACIKLAMA GETIRIN???

guneyaman

Mesaj gönderen guneyaman » Pzt Oca 17, 2011 3:33 pm

[quote]sugerboy01 tarafindan yazilan metin:
nereden almistin b1 goethemi[/quote]

EVET GOETHEDEN USTUNE TAAHHUTNAMEM BUTUN MASRAFLARIMI KARSILICAKLARINA DAIR USTUNE OKULDAN DAVETIYEM YINEDE RED GELDI

guneyaman

Mesaj gönderen guneyaman » Sal Oca 18, 2011 12:24 am

SEN TURKIYEDE FIZIK BITIRMISSIN BIDAHA NEDEN FIZIK OKUMAYA GIDIYOSUN ALMANYAYA :)))))

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Oca 18, 2011 1:49 pm

[quote]guneyaman tarafindan yazilan metin:
SEN TURKIYEDE FIZIK BITIRMISSIN BIDAHA NEDEN FIZIK OKUMAYA GIDIYOSUN ALMANYAYA :)))))[/quote]

burda fizik bitirmissen ve yine orda fizik okuycaksan gerekceleri mantikli bitirdigin bolumu neden okuyorsun tekrar :) ama master kabulu ise bisey diyemem.

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Sal Oca 18, 2011 1:59 pm

GUNEYMAN BOSUNA UÐRASMA TAKTIMI TAKIYORLAR BANA BUNDAN IKINCI RED GELISI ADAMLARIN KABUL BELGESI YOK KALKMIS ADAMLARA VIZE VERMISLER BIZIM GIBI HAK EDEN INSANLARA VERMEZLER BEN ALMAN DISISLER BAKANLIÐI VE MERKELE YAZI YAZDIM ORDAN HABER BEKLIYORUM BAKALIM ONLAR NE DIYECEKLER YANI DIYECEÐIM INATLASIYORLAR SEREFSIZLER
ogkhan

ozbil

Mesaj gönderen ozbil » Sal Oca 18, 2011 10:24 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Selam herkese.Simdi yasadigim bazi olumsuz durumlari sizlerle paylasmak istiyorum.Yazdiklarima kulak verin ki sizin de basiniza gelmesin:|
22 Eylul\'de Istanbul\'da vize basvurumu yaptim.Vize formuna kalacak yer adresi olarak hem Uni\'nin hem de dil kursunun adresini yazdim;cunku dil kursum Koln\'de ve Uni Duisburg\'ta.Gorusme esnasindaki bayan sadece uni\'nin adresini girmis bilgisayara.Bu yuzden belgelerim Koln\'e gitmesi gerekiren Duisburg\'a gitmis.Ve bu noktada problemler basladi.Basvurumun ustunden bir bucuk ay gecmesine ragmen bir cevap alamadim.Zaman boyle akip gecti:D 2 ay oldu,hala ses yok.En sonunda bi dilekce yazdim konsolosluga ve durumu anlattim ve tekrar istanbul konsoloslugunu aradim.Hattaki bayan hemen hatirlatma faksini cekecegini soyledi.Ve bu noktada devreye kurtarici Gurkan girdi:ap Arayabilecegi her yeri aradi ve sonunda belgelerim onun sayesinde dogru yerlere gitti ve 3 ayin sonunda 30 Aralikta Noel Baba vizemi getirdi:D VEEEE artik Almanya\'dayimmm:)
Evettttt cocuklarrrrr,bu hikayeden cikaracagimiz dersss "Almanya\'da gideceginiz ilk sehir neresiyse vize basvurunuzda oranin adresini yaziyrsunz;yoksa her sey yanlis gidiyorrB)
Bu surede benden hicbir zaman yardimini esirgemeyen,elinden gelen her seyi yapan Gurkan Beylere cok cok tesekkur ediyorummm..Iyi ki varsin guzel sitemizzz iyi ki varsinn kurucularii:)[/quote]

buna benzer bir durumuda ben yasiyorum paderborna basvurdum.istanbul konsoloslugu ile paderborn yabancilar dairesi ikiside bizde degil diyor bir anlam veremedim 16 aralikta basvurmustum.

guneyaman

Mesaj gönderen guneyaman » Çrş Oca 19, 2011 3:09 pm

SIMDI GELDIM KONSOLOSLUKTAN ARKADASLAR BUTUN EWRAKLARIN TMM DEDI AMA DAHA ONCEDEN FIZIKTEN BASVURMUSSUN SIMDI JEOLOJIDEN NEDEN DIE COK TAKTI NEYSE ISTE BITTI AMA UMIDIM YOK COK KONSOLOSLUGU MAHKEMEYE VERMEK ICIN ALMANYADAN ACILMASI GEREKIYOMUS SANIRIM DAWANIN BU KONUDA BILGISI OLAN PAYLASABILIRMI ACABA?

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Oca 19, 2011 4:12 pm

neden yuksek lisansa basvurmuyorsun peki?

guneyaman

Mesaj gönderen guneyaman » Çrş Oca 19, 2011 5:26 pm

TESEKKURLER KARDESIM.. NEDEN YUKSEK LISANSA BASVURMUYORUM CUNKU DSA SINAVINI VERMEDEN BASVURU YAPAMIYOSUN :s

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Çrş Oca 19, 2011 5:33 pm

peki o zaman sadece dil kursuyla basvursaydin, olmaz miydi?

Ben oyle diyip basvuru yaptim mesela, gerci daha cevap bekliyorum..

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Prş Oca 20, 2011 12:37 am

BENDE CEVAP BEKLIORUM VE 49. GUNUNDEYIM vize icin!!! sabirli olmak gerek!!!

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Prş Oca 20, 2011 5:43 pm

benimde saka maka 23 gun oldu walla ilk basvurudan bu yana. gerci ek istedikleri evraklari teslim edeli daha 16 gun oldu.

tanzim

Mesaj gönderen tanzim » Cum Oca 21, 2011 2:53 pm

10 aylik ugras ve 106 gunluk vize maratonunu tamamladim ve bugun vizeme kavustum cok sukur. bi kez daha herkese tesekkur ediyorum.

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Cum Oca 21, 2011 4:36 pm

merhaba arkadaslar, 02.12.2010 tarihinde yapmis oldugum vize hakkinda freiburg yabancilar subesinden mail ve amcaminda sayesinde telefon ile gorusulmus. bana gelen mail sudur acaba ne yazmakta bana yardimci olabilirmisiniz?

Sehr geehrter Herr Copur,

bitte wenden Sie sich bezuglich Ihres Visums an die deutsche Botschaft in Ankara, bei der Sie den Visumsantrag gestellt haben. Die deutsche Botschaft ist die zustaendige Behorde.

Mit freundlichen Grußen

seklinde mail geldi. vgoogle ceviriden yeterli aciklama almadim bu konuda yardimci olabilirmisiniz??
saygilarimlaa...

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cum Oca 21, 2011 4:49 pm

[quote]copurcan tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar, 02.12.2010 tarihinde yapmis oldugum vize hakkinda freiburg yabancilar subesinden mail ve amcaminda sayesinde telefon ile gorusulmus. bana gelen mail sudur acaba ne yazmakta bana yardimci olabilirmisiniz?

Sehr geehrter Herr Copur,

bitte wenden Sie sich bezuglich Ihres Visums an die deutsche Botschaft in Ankara, bei der Sie den Visumsantrag gestellt haben. Die deutsche Botschaft ist die zustaendige Behorde.

Mit freundlichen Grußen

seklinde mail geldi. vgoogle ceviriden yeterli aciklama almadim bu konuda yardimci olabilirmisiniz??
saygilarimlaa...[/quote]

durumunuz icin basvuru yaptiginiz Ankara Buyukelciliginden bilgi aliniz. yetkili yer orasiymis.

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Cum Oca 21, 2011 4:51 pm

googletranslate gayet iyi cevirmis bence. :)

Eger vize basvurusu yaptiysaniz, Ankara\'daki Alman Buyukelciligiyle, vize konusunda irtibata geciniz. Alman Buyukelciligi yetkili otoritedir.

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Cum Oca 21, 2011 11:40 pm

hmmm bende olumlu 1sey zannettmistim :(
ama amcamla gorustugumde, amcam; eksik evragin varmis onu ogren dedi ankara konsoloslugundan. evraklarimi ankara alman konsolosluguna gondermisler. bende mail attim ama ankara buyukelcilgine. aksam oldugu icin ancak pazartesi cevap verirler.

acaba bunun sonucu red mi olur? 51 gun oldu artik ne vereceklerse versinlerr... herseye hazirim. kaderin onune gecemem ki.... hayirlisi olsun hersey...

bu durumla karsilasan arkadaslar var mi?bu konu ile ilgili ne yapmislar? duyarli arkadaslara simdiden cok tsk ederim. iyi ki varsiniz :)

endoplazmik_birkulum

Mesaj gönderen endoplazmik_birkulum » Cmt Oca 22, 2011 2:46 pm

ACILLLL...

Iyi gunler benim 2011 elime kadar oturum iznim var almanyada..subat 22 de cine 5 ayligina gidip temmuz 15 te turkiyeye giris yapacam..Benim sorum su,almanya disinda 6 aydan fazla kaldiginda vizen iptal ediliyormus bu dogrumu? dogruysa ne ypymami onerirsiniz..tsk..

Kilitli