Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fiktionsbescheinigung ile Türkiye’ye Dönüş

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
yldrm7777

Re: Fiktionsbescheinigung ile Türkiye’ye Dönüş

Mesaj gönderen yldrm7777 » Cum Oca 26, 2024 2:20 am

Tripod yazdı: Cum Oca 12, 2024 3:13 pm A4 kağıda basılmış fiktion ile trden almanyaya dönüşte sıkıntı oldu mu? Bu belge ile eu içinde de sorun çıkmadan gezebiliriz değil mi?
cok gec gördüm mesajinizi kusura bakmayin. seyahat ettiniz mi?
bende söyle bir durum oldu, A4e basilan fiktionu kullanirken yesil pasaportum vardi. Bu a4 fiktion ile turkiyeden cikisimda sabiha gokcende bu belgemi kabul etmediler, ben de cikisimi yesil pasaport ile yaptim. ancak almanyaya girerken o a4 kagittaki fiktionla girdim ve hicbir sorun yasamadim, zannediyorum ki kendi sistemleri uzerinden bunu sorgulayabiliyorlar. ondan sonra da zaten 3 ay gecmeden oturum kartimi alabildim ve kartla turkiyeye tekrar gir/cik yaptim.
Biraz karmasik bir surec oldu ancak eger ki elinizde kitapcik/pasaport boyutlarindaki mühürlü fiktion belgesi yoksa, bana ilk verdikleri gibi sacma sapan sanki wordden bastirilmis gibi bir a4 kagit verdilerse riske atmayin derim :( umarim yardimci olabilmisimdir

colakbasri

Mesaj gönderen colakbasri » Cum Oca 26, 2024 3:21 am

Benim de 3-4 gün sonra Anmeldung için randevum var, ama 1 hafta sonra vizem bitiyor, Duisburg nord’da ancak 5-6 ay sonrasına Anmeldung termini bulabildiğim için süreç uzadı.

Bir kaç soru soracağım, şimdi benim vize 4 şubat’ta bitiyor, bana muhtemelen Anmeldung yaptığımda Fiktionsbescheinigung verecekler ama sonrasında vizem bitmiş olacak, vizem olmadan sadece Fiktionsbescheinigung ile tr’ye giriş çıkış yapabilir miyim
?
Bir de Anmeldung termininde kesin 81-4 olan Fiktionsbescheinigung’dan mı veriyorlar, ilk defa auslanderbehörde’ye gideceğim geldim geleli ?

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Cum Oca 26, 2024 12:59 pm

colakbasri yazdı: Cum Oca 26, 2024 3:21 am Benim de 3-4 gün sonra Anmeldung için randevum var, ama 1 hafta sonra vizem bitiyor, Duisburg nord’da ancak 5-6 ay sonrasına Anmeldung termini bulabildiğim için süreç uzadı.

Bir kaç soru soracağım, şimdi benim vize 4 şubat’ta bitiyor, bana muhtemelen Anmeldung yaptığımda Fiktionsbescheinigung verecekler ama sonrasında vizem bitmiş olacak, vizem olmadan sadece Fiktionsbescheinigung ile tr’ye giriş çıkış yapabilir miyim
?
Bir de Anmeldung termininde kesin 81-4 olan Fiktionsbescheinigung’dan mı veriyorlar, ilk defa auslanderbehörde’ye gideceğim geldim geleli ?
Fiktionsbescheinigung belgesinde 81-4 işaretliyse giriş-çıkış hakkınız vardır,Türkiyeye gideceğini Ausländerbehördeye ilettiğinizde o maddeyi işaretleyeceklerdir mutlaka söylemeniz lazım.Onun dışında genelde pegasus çalışanları almanyaya geri dönüşte Fiktionsbescheinigungda sıkıntı çıkarabiliyorlar bilgisiz oldukları için.Geri dönüşünüzde hangi uçak firması ile geri dönecekseniz müşteri hizmetlerini arayıp sorum ve de mail özellikle atınız elinizde belge olsun.Çünkü almanyaya geri girişte tek sıkıntı uçak taşıma esnasında olabilir,sınır polisleri ise sadece 2-3 soru soruyorlar Fiktionsbescheinigung sahiplerine (Wo wohnen sie ) gibisinden

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Oca 27, 2024 8:16 pm

colakbasri yazdı: Cum Oca 26, 2024 3:21 am Benim de 3-4 gün sonra Anmeldung için randevum var, ama 1 hafta sonra vizem bitiyor, Duisburg nord’da ancak 5-6 ay sonrasına Anmeldung termini bulabildiğim için süreç uzadı.

?
Bildigim kadari ile ilk oturum karti alinirken 81-4 isaretli olmuyor. Oturumunuzu uzatirken verilende isaretli oluyor. Memura göre, vizeye göre, kisinin talebine göre degisir mi bu durum bilemiyorum tabi.

novicewiz

Mesaj gönderen novicewiz » Pzt Oca 29, 2024 3:32 pm

Konu ile pek bir bağlantısı yok ama başlıktaki mesajda Anhalt üniversitesinde YL yaptığınızı yapmışsınız. Ben de aynı üniversiteye yaz dönemi için İngilizce Biyomedikal Mühendisliği YL başvurusunda bulundum. Siz başvurduğunuzda sonuçların son başvuru tarihinden itibaren ne kadar bir sürede açıklandığını hatırlıyor musunuz?

Tripod

Mesaj gönderen Tripod » Çrş Şub 07, 2024 1:08 am

yldrm7777 yazdı: Cum Oca 26, 2024 2:20 am cok gec gördüm mesajinizi kusura bakmayin. seyahat ettiniz mi?
bende söyle bir durum oldu, A4e basilan fiktionu kullanirken yesil pasaportum vardi. Bu a4 fiktion ile turkiyeden cikisimda sabiha gokcende bu belgemi kabul etmediler, ben de cikisimi yesil pasaport ile yaptim. ancak almanyaya girerken o a4 kagittaki fiktionla girdim ve hicbir sorun yasamadim, zannediyorum ki kendi sistemleri uzerinden bunu sorgulayabiliyorlar. ondan sonra da zaten 3 ay gecmeden oturum kartimi alabildim ve kartla turkiyeye tekrar gir/cik yaptim.
Biraz karmasik bir surec oldu ancak eger ki elinizde kitapcik/pasaport boyutlarindaki mühürlü fiktion belgesi yoksa, bana ilk verdikleri gibi sacma sapan sanki wordden bastirilmis gibi bir a4 kagit verdilerse riske atmayin derim :( umarim yardimci olabilmisimdir

Estağfurullah hocam.
Riske atmadım, Ausländerbehörde'den yeşil kağıda basılı Fiktionsbescheinigungu aldım.

Almanya'dan başka bir AB ülkesine uçuşum var. International uçuş olduğu için pasaport kontrolü oluyor mu? Check in sonrası işlemlerde farklılık var mı havalimanında biliyor musunuz?

berlin2022
İletişim:

Mesaj gönderen berlin2022 » Prş Şub 08, 2024 12:53 pm

Merhaba, bende de aynı sorun var. Pazartesi acilen trye gitmem gerek ve bugün bana fiktion vermediler. 13 Hazirana kadar oturum iznim var ama ungültig basili pasaportuma bagli. Yemi pasaport aldigim icin eskiyi iptal ettiler. Behördedeki kadin dedi ki bizden bir sprun yok gidebilirsiniz ama dönüste ordaki personellere bagli riskli bir durım dedi. Napmam lazim bir fikri olan var mi?

Tripod

Mesaj gönderen Tripod » Çrş Mar 06, 2024 1:18 pm

Tripod yazdı: Çrş Şub 07, 2024 1:08 am Estağfurullah hocam.
Riske atmadım, Ausländerbehörde'den yeşil kağıda basılı Fiktionsbescheinigungu aldım.

Almanya'dan başka bir AB ülkesine uçuşum var. International uçuş olduğu için pasaport kontrolü oluyor mu? Check in sonrası işlemlerde farklılık var mı havalimanında biliyor musunuz?

Sonradan bilgi almak isteyenlere yol göstermesi için yazıyorum:

Yeşil kağıda basılan, 81&4 olan son madde işaretlenmiş Fiktionsbescheinigung ile AB içinde de Türkiye'ye gidiş gelişte de sıkıntısız yolculuk yaptım.

AB içinde iç hatlarda uçuyormuş gibi zaten. Pasaportumu çantamdan çıkarmadım bile. Gene de hem pasaport hem Fiktionsbescheinigung mutlaka yanınızda olsun.

İstanbul'a thy ile gidip geldim. Gidişte Alman polis memuru Almanya'da ne yaptığımı, çalışıp çalışmadığımı sordu, güle güle dedi sonra.

İstanbul dönüşü İstanbul havalimanındaki Türk polis memuru neden yurtdışı çıkış pulu aldınız ki diye sordu :)) Oturum kartı olanlardan alınmadığını biliyordum ama Fiktionsbescheinigungda alınıyordur belki diye pul almıştım, gerek yokmuş.

Köln havalimanındaki polis memuru ile sadece merhaba, iyi günler diyaloğumuz oldu :)

Herkese iyi uçuşlar:)

Docayb

Mesaj gönderen Docayb » Pzr Mar 24, 2024 2:38 pm

Benim 2 nisan tarihinde Türkiyeye gidiş 9 Nisan tarihinde Türkiyeden dönüş şeklinde bir uçuşum var.Almanyada fiktionbescheinigu ile ikamet ediyorum.Mevcut pasaportumun bitiş tarihine seyahatim sırasında 2 ay kalmış olacak(yeşil),yeni pasaport başvurumu konsolosluktan yaptım(bordo)Ancak gidiş tarihime yetişir mi bilmiyorum.Mevcut pasaportumla gidersem uçağa alımda sıkıntı yaşar mıyım?