Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TELC C1 Hochschule-Dijital Sınav Deneyimlerim

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
emirogan9

TELC C1 Hochschule-Dijital Sınav Deneyimlerim

Mesaj gönderen emirogan9 » Cum Mar 22, 2024 5:03 pm

Merhabalar, 16 Mart tarihinde TELC C1 Hochschule sınavımı dijital olarak verdim. Hem forumda hem de genel manada yeni dijital sınavlar hakkında internette çok fazla yazı bulamadım. Bu sebeple deneyimlerimi burada da paylaşmak iyi olur diye düşündüm.

Öncelikle sınav formatı normal sınav ile tamamen aynı. Sadece okuma, yazma ve dinleme bölümlerini bilgisayar üzerinden yapıyorsunuz. Dinleme bölümü 3. kısımda normal sınavda olduğu gibi not almanız için not kağıdı da veriliyor. Schreiben bölümü için de aynı şekilde bir not kağıdı kullanabiliyorsunuz. Klavyede yazdığınız için özenli yazma derdi yok, aynı şekilde çok daha fazla kelime yazılabiliyor. Sınavda klavye ile 470 civarı kelime yazmayı başarabildim. Bütün sorular karıştırılmış bir şekilde veriliyor. Aynı odada bulunan herkesin soruları farklı, bu sebeple kopyanın da önüne geçiliyor. Dinleme kısmında kulaklık kullanılıyor ve normal sınava göre çok daha rahat olduğunu söyleyebilirim. Konuşma sınavı ise normaldeki gibi yüz yüze yapılıyor. Sınavın açıklanma süresi 2 hafta olarak belirtildi, ben henüz sonuçlarımı almadım. Sınavı vermek isteyenler için güzel bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Sınava çalışan herkese başarılar.
Stuttgart/Baden-Württemberg

fatasoy

Re: TELC C1 Hochschule-Dijital Sınav Deneyimlerim

Mesaj gönderen fatasoy » Cum Mar 22, 2024 6:53 pm

Merhaba, sınava nerede girdiniz

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Cum Mar 22, 2024 7:04 pm

fatasoy yazdı: Cum Mar 22, 2024 6:53 pm Merhaba, sınava nerede girdiniz
Stuttgart EZPlus
Stuttgart/Baden-Württemberg

yyeeii

Mesaj gönderen yyeeii » Cmt Mar 23, 2024 3:20 pm

Ben de dijital olanına girmeyi düşünüyorum, diğerinde özellikle dinleme kısmında önde oturanlar kesinlikle daha avantajlı, ses boğuk geliyor ve anlaşılmıyor. Bilgiler için teşekkürler..
Duisburg-München