Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
cagriakturk

Re: Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen cagriakturk » Cum Şub 16, 2024 3:28 pm

arkadaslar, 1 yillik vizem var, almanya'ya ilk gidiste bildigim kadariyla anmeldung yapiliyor, vize bitis tarihine 1-2 ay kala oturum uzatmak icin basvuruda bulunuyoruz dogrumudur?

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Şub 16, 2024 9:58 pm

cagriakturk yazdı: Cum Şub 16, 2024 3:28 pm arkadaslar, 1 yillik vizem var, almanya'ya ilk gidiste bildigim kadariyla anmeldung yapiliyor, vize bitis tarihine 1-2 ay kala oturum uzatmak icin basvuruda bulunuyoruz dogrumudur?
Dogrudur ancak detaylari bilmeniz gerekir. Bulundugunuz sehrin yabancilar dairesi nasil isler mesela? Bazi sehirlerde birden fazla yabancilar dairesi var. Kimisi ögrencilerin tamamina bakiyor, kimisi belirli bir alanda oturanlara. Kimisi online sistem üzerinden randevu veriyor, kimisi mail ile, kimisi kendisi posta ile yolluyor. Yabancilar dairesinden mail ile isleyis hakkinda bilgi almaya calisin ya da netten arastirin.

cagriakturk

Mesaj gönderen cagriakturk » Cmt Şub 17, 2024 2:03 pm

ozcartman yazdı: Cum Şub 16, 2024 9:58 pm Dogrudur ancak detaylari bilmeniz gerekir. Bulundugunuz sehrin yabancilar dairesi nasil isler mesela? Bazi sehirlerde birden fazla yabancilar dairesi var. Kimisi ögrencilerin tamamina bakiyor, kimisi belirli bir alanda oturanlara. Kimisi online sistem üzerinden randevu veriyor, kimisi mail ile, kimisi kendisi posta ile yolluyor. Yabancilar dairesinden mail ile isleyis hakkinda bilgi almaya calisin ya da netten arastirin.
anladim, cevap icin tesekkurler. birde benim merak ettigim, anmeldung sonrasi hemen oturum karti icin basvurabiliyormuyuz? yani vizenin bitmesini beklemeden, cunku oturum kartsiz bankalarda falan sorun ciktigini okumustum.

Ppmm21

Mesaj gönderen Ppmm21 » Cmt Şub 17, 2024 3:48 pm

cagriakturk yazdı: Cmt Şub 17, 2024 2:03 pm anladim, cevap icin tesekkurler. birde benim merak ettigim, anmeldung sonrasi hemen oturum karti icin basvurabiliyormuyuz? yani vizenin bitmesini beklemeden, cunku oturum kartsiz bankalarda falan sorun ciktigini okumustum.
Oturum kartsız bankalarda sıkıntı çıkmaz. Benim de bir senelik vizem var gayet sıkıntısız banka hesabı açtım. Vize bitmeden verilmiyor oturum kartı.

cagriakturk

Mesaj gönderen cagriakturk » Cmt Şub 17, 2024 7:57 pm

Ppmm21 yazdı: Cmt Şub 17, 2024 3:48 pm Oturum kartsız bankalarda sıkıntı çıkmaz. Benim de bir senelik vizem var gayet sıkıntısız banka hesabı açtım. Vize bitmeden verilmiyor oturum kartı.
anladım cevabınız için teşekkürler.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Şub 17, 2024 8:42 pm

Ppmm21 yazdı: Cmt Şub 17, 2024 3:48 pm Oturum kartsız bankalarda sıkıntı çıkmaz. Benim de bir senelik vizem var gayet sıkıntısız banka hesabı açtım. Vize bitmeden verilmiyor oturum kartı.
Cevap hem dogru hem yanlis. Her banka vize ile accmiyor ama acanlar da var. Sormaniz ya da direkt denemeniz gerekebilir.

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Pzt Mar 11, 2024 1:16 am

Selamlar, Ekime kadar geçerli 1 yıllık olarak çıkmış vizem var. Detayına burada girmek istemediğim bir durumdan dolayı yabancılar dairesi bana 30 Nisan'da oturum kartı randevusu verdi. İstedikleri belgeler arasında "Finanzierung" diye bir şey var. Anladığım kadarıyla bu kendi geçimimi sağlamamı kanıtlayacak bir belge. Hazirana kadar geçerli bir iş kontratım var ve Ekime kadar geçerli bloke hesabım var. Bu durumda, tekrar bir bloke hesap yapmam gerekir mi sizce? Teşekkürler şimdiden.
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - ?

Canbey34

Mesaj gönderen Canbey34 » Pzt Mar 11, 2024 1:25 am

optima999 yazdı: Pzt Mar 11, 2024 1:16 am Selamlar, Ekime kadar geçerli 1 yıllık olarak çıkmış vizem var. Detayına burada girmek istemediğim bir durumdan dolayı yabancılar dairesi bana 30 Nisan'da oturum kartı randevusu verdi. İstedikleri belgeler arasında "Finanzierung" diye bir şey var. Anladığım kadarıyla bu kendi geçimimi sağlamamı kanıtlayacak bir belge. Hazirana kadar geçerli bir iş kontratım var ve Ekime kadar geçerli bloke hesabım var. Bu durumda, tekrar bir bloke hesap yapmam gerekir mi sizce? Teşekkürler şimdiden.
Valla sizi aylardır görüyorum. İyi sabrediyorsunuz bazı konularda :)

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Pzt Mar 11, 2024 1:43 am

haha, teşekkürler. başka çaremiz yok açıkçası.
Canbey34 yazdı: Pzt Mar 11, 2024 1:25 am Valla sizi aylardır görüyorum. İyi sabrediyorsunuz bazı konularda :)
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - ?

Mamamia

Mesaj gönderen Mamamia » Cum Mar 22, 2024 10:48 am

Merhabalar,

Ben kasim ayindan itibaren expatrio ile bloke hesaptan parami aliyorum.
Oturum karti icin basvurdugumda finansal durumu belgelememiz gerekiyor ve o zamana kadar hesaptaki para yeterli olmayacak.
Bu durumda expatrio üzerinden bloke hesabi uzatmak zorunda miyiz? Bankada yeterliu miktarda para oldugunu bir sekilde ispatlayabilir miyiz?
Expatrio uzatmak icin fee aliyor ve ben bu parayi ödemek istemiyorum.
Daha önce oturum izni alanlar nasil yaptigi konusunda bilgilendirebilirse cok sevinirim.

tsmauz

Mesaj gönderen tsmauz » Cmt Nis 13, 2024 1:58 pm

Merhabalar. ben öğrenciyim ve buraya d tipi vize ile geldim. Sonrasında oturumumu yeni aldım .türkiye'ye gitmek ve orada 4 ay kalmak istiyorum. Sizce problem olur mu?