Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

33 yaş ve ikinci kez lisans

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Stranger

33 yaş ve ikinci kez lisans

Mesaj gönderen Stranger » Cum Mar 15, 2024 11:18 am

Merhabalar
Ben bu yola girerken önümde olumlu sonuçlanmış bir örnek yoktu ve çok umutsuzdum. Sizlere örnek olması için sürecimi paylaşacağım. 33 yaşındayım, evliyim ve iki çocuğum var. 11 yıl önce lisanstan mezun oldum ve o zamandan beri devlette çalışıyorum. İkinci kez lisans okumak için şartlı kabul aldım. Telc B1 belgem var. Bu şartlar altında kendim ve ailem için bir yıllık vizemiz onaylandı. Yorucu ve stresli bir dönemdi. Bekleyen herkesin sağlıkla vizelerini almasını diliyorum.

glowingkakao

Re: 33 yaş ve ikinci kez lisans

Mesaj gönderen glowingkakao » Pzr Mar 17, 2024 1:51 pm

Stranger yazdı: Cum Mar 15, 2024 11:18 am Merhabalar
Ben bu yola girerken önümde olumlu sonuçlanmış bir örnek yoktu ve çok umutsuzdum. Sizlere örnek olması için sürecimi paylaşacağım. 33 yaşındayım, evliyim ve iki çocuğum var. 11 yıl önce lisanstan mezun oldum ve o zamandan beri devlette çalışıyorum. İkinci kez lisans okumak için şartlı kabul aldım. Telc B1 belgem var. Bu şartlar altında kendim ve ailem için bir yıllık vizemiz onaylandı. Yorucu ve stresli bir dönemdi. Bekleyen herkesin sağlıkla vizelerini almasını diliyorum.
Hikayenizi paylaştığınız için çok teşekkürler, her şey gönlünüzce olsun.
Bir sorum olacaktı. Şimdi kabul aldığınız lisans bölümünün ilk lisans bölümünüzle veya devletteki işinizle bağlantısı var mıydı? Yoksa bambaşka yeni bir meslek dalına mı geçiş yaptınız? Şimdiden teşekkürler.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

Ahmet52

Mesaj gönderen Ahmet52 » Pzr Mar 17, 2024 10:20 pm

Merhabalar,

Vize başvurunuzu 36f mi yaptınız ve aileniz ile başvuru sürecinde nasıl ilerlediniz? Örneğin idatadaki kişi sayısında aile sayısını mı seçtiniz evraklarda ne gibi değişiklik oldu ve en önemlisi öğrenci vizesiyle giderken ailenizi de yanınıza alabiliyor musunuz?

Stranger

Mesaj gönderen Stranger » Pzt Mar 18, 2024 8:16 am

glowingkakao yazdı: Pzr Mar 17, 2024 1:51 pm Hikayenizi paylaştığınız için çok teşekkürler, her şey gönlünüzce olsun.
Bir sorum olacaktı. Şimdi kabul aldığınız lisans bölümünün ilk lisans bölümünüzle veya devletteki işinizle bağlantısı var mıydı? Yoksa bambaşka yeni bir meslek dalına mı geçiş yaptınız? Şimdiden teşekkürler.
Merhaba ben ilköğretim matematik öğretmenliği mezunuyum ve öğretmen olarak çalışıyorum. Informatikten kabul aldım. Bildiğim kadarıyla daha önce lisans mezunu olanlar üniversite sınavına girmeden ve bölümler arası bağlantıya gerek olmadan diploma puanıyla başvuru yapabiliyorlar. Ben de kendi lisans diploma puanımla başvuru yaptım

Stranger

Mesaj gönderen Stranger » Pzt Mar 18, 2024 8:55 am

Ahmet52 yazdı: Pzr Mar 17, 2024 10:20 pm Merhabalar,

Vize başvurunuzu 36f mi yaptınız ve aileniz ile başvuru sürecinde nasıl ilerlediniz? Örneğin idatadaki kişi sayısında aile sayısını mı seçtiniz evraklarda ne gibi değişiklik oldu ve en önemlisi öğrenci vizesiyle giderken ailenizi de yanınıza alabiliyor musunuz?
Merhaba evet 36f di. İdata ya randevu için talep oluştururken kişi sayısını dört diye seçtik. Yani en başından beri dört kişi olarak başvuru yaptık. İdata da seçimi öyle yapınca istenilen evraklar ona göre çıkıyor. Misal çocukların dogum belgesi çok dilli evlenme belgesi gibi belgeler çıkıyor. Biz görüşmeye gittiğimizde de ailece birlikte gitmek istiyoruz dedik. Bizim vizelerimiz birlikte geldi

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Pzt Mar 18, 2024 5:21 pm

Stranger yazdı: Pzt Mar 18, 2024 8:16 am Merhaba ben ilköğretim matematik öğretmenliği mezunuyum ve öğretmen olarak çalışıyorum. Informatikten kabul aldım. Bildiğim kadarıyla daha önce lisans mezunu olanlar üniversite sınavına girmeden ve bölümler arası bağlantıya gerek olmadan diploma puanıyla başvuru yapabiliyorlar. Ben de kendi lisans diploma puanımla başvuru yaptım
Çok teşekkürler.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

Stranger

Mesaj gönderen Stranger » Prş Mar 21, 2024 10:28 pm

glowingkakao yazdı: Pzt Mar 18, 2024 5:21 pm Çok teşekkürler.
Rica ederim hepimizin gönlünce olur inşallah