Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almancayı kendi kendine B2/C1'e kadar öğrenen var mı?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
d.d.l.

Almancayı kendi kendine B2/C1'e kadar öğrenen var mı?

Mesaj gönderen d.d.l. » Sal Mar 19, 2024 10:21 pm

Merhaba,
2025 Ekim'de Almanya'da yüksek lisansa başlamak istiyorum. Yaklaşık 1,5 yıl var. 2025 Mayıs ayına kadar Türkiye'de çalışıyor olacağım (staj). Daha önce Goethe A1-A2 kursu aldım ancak online idi ve verimsizdi. Merak ettiğim Türkiye'de kendi çalışmasıyla (kurs yardımı olmadan ve 0'dan) B2 sertifikası alan ve Almanya'da sadece C1/Sınava hazırlık kursu yaparak ardından eğitimine başlayan var mı? Sertifika almak pek bir anlam ifade etmiyor tabii dersleri anlayabilmek, konuşabilmek de gerekiyor. Bu yolda olumlu/olumsuz tecrübesi olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim.

Computer_Berkay

Re: Almancayı kendi kendine B2/C1'e kadar öğrenen var mı?

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Mar 20, 2024 2:44 am

Ben sadece b2 kursu aldim o da Almanya ya gelebilmek için. Geri kalan hepsini kendim hallettim.

Genel olarak öğrendiğim her dil öyle o disiplin ve dile maruz kalma imkaniniz varsa gerisi geliyor. Dil kursu benim gözümde gereksiz para israfi :) Dili ögrenme hevesi ve dile karşı ilgi varsa gerisi gelir. Ama bu genel olarak dili öğrenmek için sinava hazirlanmak ve geçmek tamamen ayri bir olay. Sürekli bulabildiğin kadar deneme çöz ve ek olarak youtube da sinav icin önerilen methodlar videolar var bayağı. Youtube düzgün kullanilirsa bütün dil kurslarindan daha iyidir diye düşünüyorum 👀😊
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

d.d.l.

Mesaj gönderen d.d.l. » Çrş Mar 20, 2024 1:21 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Mar 20, 2024 2:44 am Ben sadece b2 kursu aldim o da Almanya ya gelebilmek için. Geri kalan hepsini kendim hallettim.

Genel olarak öğrendiğim her dil öyle o disiplin ve dile maruz kalma imkaniniz varsa gerisi geliyor. Dil kursu benim gözümde gereksiz para israfi :) Dili ögrenme hevesi ve dile karşı ilgi varsa gerisi gelir. Ama bu genel olarak dili öğrenmek için sinava hazirlanmak ve geçmek tamamen ayri bir olay. Sürekli bulabildiğin kadar deneme çöz ve ek olarak youtube da sinav icin önerilen methodlar videolar var bayağı. Youtube düzgün kullanilirsa bütün dil kurslarindan daha iyidir diye düşünüyorum 👀😊
Çok teşekkürler yanıtınız için. Yanlış anlamadıysam B2'yi Türkiye'de kurs ile hallettiniz ve Almanya'da C1 aldınız? Veya B2 ile mi eğitime başladınız? Açıkçası alanım hukuk olduğu için biraz tereddütlüyüm. Mühendislik, mimarlık gibi dilden ziyade tekniğin olduğu bir bölüm olsaydı bu kadar tereddüte düşmezdim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Mar 20, 2024 1:31 pm

Selam hayir b2 kursu almak zorundaydim Almanya ya gelebilmek icin. O yüzden. Ondan sonra hic kurs almadim ne TR de de Almanya da da.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

d.d.l.

Mesaj gönderen d.d.l. » Çrş Mar 20, 2024 7:31 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Mar 20, 2024 1:31 pm Selam hayir b2 kursu almak zorundaydim Almanya ya gelebilmek icin. O yüzden. Ondan sonra hic kurs almadim ne TR de de Almanya da da.
teşekkürler