Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

N26 oturum kartı istiyor? Güncel durumda en hızlı banka hesabını nasıl açabiliriz?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Serhat A.

Re: N26 oturum kartı istiyor? Güncel durumda en hızlı banka hesabını nasıl açabiliriz?

Mesaj gönderen Serhat A. » Cmt Mar 09, 2024 7:51 pm

Bekop yazdı: Prş Mar 07, 2024 9:12 pm Merhabalar, gönderilen debit kart ile internetten alışveriş yapabiliyor muyuz? Yoksa aylık 3.5€ mu vermemiz gerekiyor alışveriş yapabilmek için?
Merhaba, kullandığım debit kart online alışverişlerde geçerli değil maalesef. Dediğiniz gibi, ek ücret verip o kartı almak gerekiyor.

Bekop

Re: N26 oturum kartı istiyor? Güncel durumda en hızlı banka hesabını nasıl açabiliriz?

Mesaj gönderen Bekop » Pzt Mar 11, 2024 5:28 pm

Serhat A. yazdı: Cmt Mar 09, 2024 7:51 pm Merhaba, kullandığım debit kart online alışverişlerde geçerli değil maalesef. Dediğiniz gibi, ek ücret verip o kartı almak gerekiyor.
Anladım teşekkür ederim. Peki Commerzbankta her ay hesabımıza 700€ mu girmesi gerekiyor ücretsiz olması için? Onun dışında hangi bankaları önerirsiniz?

zynp

Mesaj gönderen zynp » Çrş Mar 13, 2024 8:49 pm

ysfOrs yazdı: Pzt Oca 29, 2024 11:08 pm Merhaba arkadaşlar. Anmeldung olmadan Revolut uygulamasından banka hesabı açabilir ve Expatrio bloke hesabınızdaki parayı çekebilirsiniz. Ben bir ay önce Almanya'ya geldim ve henüz anmeldung yapmadım (Şubat ayında randevum var). Ama geçtiğimiz haftalarda Revolut uygulamasından banka hesabı açtım, Ocak ve Şubat ayının ödemesini aldım.
Destek olmak isterseniz davet linkimi de bırakıyorum :D
https://revolut.com/referral/?referral- ... 1-24-AR-L2
Peki Almanya'ya gelmeden, Türkiyede revolut hesabı açıp bunu expatrioya aktarabilir miyiz? Expatrio alman telefon numarası istiyor.
40F İstanbul

Randevu Talep: 27 Kasım 2023
Randevu Atama: 5 Ocak 2024
Randevu tarihi: 31 Ocak 2024
Eksik Evrak Maili: 13 Şubat 2024
Dijital İletim: 13 Şubat 2024
Vize geliş: 13 mart 2024

Dortmund

cagriakturk

Mesaj gönderen cagriakturk » Prş Mar 14, 2024 4:55 pm

zynp yazdı: Çrş Mar 13, 2024 8:49 pm Peki Almanya'ya gelmeden, Türkiyede revolut hesabı açıp bunu expatrioya aktarabilir miyiz? Expatrio alman telefon numarası istiyor.
telefon numarası kısmını boş bırakabilirsiniz. Türkiyedeyken vize gelmişse eğer açabilirsiniz.

Serhat A.

Mesaj gönderen Serhat A. » Cum Mar 15, 2024 9:55 pm

Bekop yazdı: Pzt Mar 11, 2024 5:28 pm Anladım teşekkür ederim. Peki Commerzbankta her ay hesabımıza 700€ mu girmesi gerekiyor ücretsiz olması için? Onun dışında hangi bankaları önerirsiniz?
Maalesef evet. Bildiğim kadarıyla pek çok bankada hesap işletim ücretinden muaf olmanız için düzenli belli miktarın üstünde nakit akışı olması lazım ya da belli yaşın (bazı bankalarda 25, bazılarında 27 gördüm) altında olmanız lazım. Bunun dışında standart hesap için (Girokonto) işletim ücreti çoğu bankada var. Ofisi bulunmayan (TR'deki Enpara gibi) bazı bankalarda hesap işletim ücreti yokmuş (Sparda gibi) ancak doğruluğunu teyit etmedim.

Bazı bankalarda ise hesap açtığınız ve düzenli kullandığınızda 50€-100€ bonus kampanyaları oluyor. Sanıyorum ING şu aralar yapıyor bunu. Check24'de de bu tarz kampanyalar oluyor.

Kolaylıklar,

Bekop

Mesaj gönderen Bekop » Cmt Mar 16, 2024 12:15 pm

Serhat A. yazdı: Cum Mar 15, 2024 9:55 pm Maalesef evet. Bildiğim kadarıyla pek çok bankada hesap işletim ücretinden muaf olmanız için düzenli belli miktarın üstünde nakit akışı olması lazım ya da belli yaşın (bazı bankalarda 25, bazılarında 27 gördüm) altında olmanız lazım. Bunun dışında standart hesap için (Girokonto) işletim ücreti çoğu bankada var. Ofisi bulunmayan (TR'deki Enpara gibi) bazı bankalarda hesap işletim ücreti yokmuş (Sparda gibi) ancak doğruluğunu teyit etmedim.

Bazı bankalarda ise hesap açtığınız ve düzenli kullandığınızda 50€-100€ bonus kampanyaları oluyor. Sanıyorum ING şu aralar yapıyor bunu. Check24'de de bu tarz kampanyalar oluyor.

Kolaylıklar,
Çok teşekkürler... Ben şu an şartlı kabul öğrencisiyim ve 25 yaşının altındayım. Diyelim Commerzbanktan hesap açtım ama 700€ girdi olmadı o zaman kesilmiyor değil mi 30 yaşının altında ve öğrenci olduğum için?

Serhat A.

Mesaj gönderen Serhat A. » Sal Mar 19, 2024 11:29 pm

Bekop yazdı: Cmt Mar 16, 2024 12:15 pm Çok teşekkürler... Ben şu an şartlı kabul öğrencisiyim ve 25 yaşının altındayım. Diyelim Commerzbanktan hesap açtım ama 700€ girdi olmadı o zaman kesilmiyor değil mi 30 yaşının altında ve öğrenci olduğum için?
Bildiğim kadarıyla bu şekilde ama emin değilim, banka sitesinden kontrol edin bence ama Sparkasse'de dediğniz gibi olduğundan eminim.

mertoguz

Mesaj gönderen mertoguz » Çrş Mar 20, 2024 1:57 am

Ben ilk geldiğim zaman Anmeldung ve Steuernummer olmadığı için Revoluttan açmıştım hesap ücretsiz hesap oluyor herhangi bir ücret ödenmiyor kart istenirse tek seferlik 8 euro gibi bir ücret var en kolay açılan banka bu oluyor sanırım.Hesap açmak isteyen olursa benle iletişime geçerse davet kodumu göndereyim ordan açınca 100 Euro veriliyor paylaşabiliriz aramızda :)

pinkcalamari

Mesaj gönderen pinkcalamari » Prş Nis 11, 2024 11:50 pm

Serhat A. yazdı: Prş Eki 26, 2023 12:05 pm Başvuruyu online yapıyorsunuz ancak işlemin tamamlanması için herhangi bir Commerzbank şubesine gitmeniz gerekiyor. Şubeye gitmeden Deutsche Post yoluyla evrakların gönderilmesi gibi bir seçenek de varmış ancak ben şubeye yönlendirildim.

Hesap açmak için başvuru linki:
https://www.commerzbank.de/konten-zahlu ... girokonto/

Başvuru sayfası Almanca. İngilizce olarak yönergeleri takip etmek isterseniz şu linkten faydalanabilirsiniz:
https://www.mygermanfinances.de/german- ... tep-guide/

Kolay gelsin.
Sizin tavsiyenizi görüp kendim de biraz araştırdıktan sonra bugün Commerzbank'ta hesap açtım. Dediğiniz gibi süreci online başlatıp şubede sadece kimlik tanıtma yaptım. Bloke hesabımı bağlayacağım için zaten 700euro üstünde bir para akışı olacak ve umarım denildiği gibi aylık işletim ücreti almazlar. Passport ve meldebestätigung ile gittim şubeye. Benden ekstra sadece Steuer-ID denilen vergi numaramı istediler. Geçen hafta anmeldung yaptığım için henüz vergi numaram postalanmadı bana. O yüzden onu da aynı gün Finanzamt'a giderek öğrendim ve bankaya mail attım. Süreç son derece kolaydı, ben de tavsiye ederim.
41F Yüksek Lisans - İstanbul İdata Gayrettepe
Başvuru Tarihi: 24.11.2023
Atama Tarihi: 05.01.2024
Randevu Tarihi: 30.01.2024
Vize Geliş Tarihi: 06.03.2024

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Çrş Nis 17, 2024 3:46 pm

Almanya'da banka hesabı açmayı düşünen öğrencilerin dikkatine:

🤩 Yakında BÜYÜK bir yenilik geliyor🤩

Expatrio ile Almanya yolculuğunuzun artık daha da zahmetsiz hale geleceğini söyleseydik?

O kadar zahmetsiz ki, Almanya'da Bloke Hesaptan paranızı almak veya başka hesaplara ödeme yapıp almak için, artık başka kurumlara ihtiyacınız kalmayacak!

İşte buna sadece birkaç gün kaldı. Bizi takip edin, önümüzdeki hafta Türk öğrencilerin yaşadığı banka hesabıyla alakalı sorunların hepsini çözmeye geliyoruz 🚀

Ürün videosuna bu linkten ulaşabilirsiniz: https://www.instagram.com/p/C53DUQnsyZ3/
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account