Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
glowingkakao

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen glowingkakao » Pzt Şub 12, 2024 5:53 pm

Bilalto yazdı: Pzt Şub 12, 2024 5:18 pm Kanıt olarak sunabileceğimiz bir yasa vs var mıdır? Biraz inceledim ama bloke hesaba gerek yoktur gibi net bir ifade bulamadım.
Selamlar, bu tamamen yabancılar polisindeki görevlinin iş bilmezliğiyle alakalı. Benden bloke hesap falan istemediler, bloke açıyorsak bu belgeye niye başvuruyoruz, saçmalamasınlar. Garantörünüz ısrarlarına devam etsin.
Şu linke göre tüm gereklilikler yasanın 66, 67 ve 68. maddelerinde yazıyormuş, belki bunu kontrol edebilirsiniz:
Die genannten Paragraphen enthalten alle näheren Informationen, wobei insbesondere § 66 Absatz 2, § 67 zum Umfang der Kosten und § 68 Aufenthaltsgesetz zur Haftung für den Lebensunterhalt maßgebend sind. https://www.auswaertiges-amt.de/de/serv ... ung/606492
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

Bilalto

Mesaj gönderen Bilalto » Pzt Şub 12, 2024 6:11 pm

glowingkakao yazdı: Pzt Şub 12, 2024 5:53 pm Selamlar, bu tamamen yabancılar polisindeki görevlinin iş bilmezliğiyle alakalı. Benden bloke hesap falan istemediler, bloke açıyorsak bu belgeye niye başvuruyoruz, saçmalamasınlar. Garantörünüz ısrarlarına devam etsin.
Şu linke göre tüm gereklilikler yasanın 66, 67 ve 68. maddelerinde yazıyormuş, belki bunu kontrol edebilirsiniz:
İnsan şaşırıyor bu kadar iş bilmez olmalarına.bilmiyorsan da öğren öyle yönlendir.umarım daha fazla uğraştırmazlar.

Çok teşekkürler cevap için.
39F / İstanbul Gayrettepe
Randevu tarihi: 21.02.2024
Dijital iletim: 05.03.2024
Vize geliş: 04.04.2024

1munich

Mesaj gönderen 1munich » Sal Şub 20, 2024 11:00 am

Merhabalar,

Münih Teknik Üniversitesi master programından kabul aldım. Vize ve oturum için garantör belgesine ihtiyacım var.
Verpflichtungserklärung(Garantör Belgesi) belge ücreti, gönderim ücreti ve belli bir ücret karşılığında gönderebilecek veya gönderebilecek tanıdığı olan var mıdır?

Teşekkürler.

TurkerC

Mesaj gönderen TurkerC » Pzt Şub 26, 2024 12:27 am

Köln'den yakın zamanda garantörlük belgesi çıkartan var mı arkadaşlar? Ekim ayının sonunda başvurduk hala cevap gelmedi, amcam bir kaç kere gitti ve süreç uzun sürüyor vs demişler.
Vize Türü: 36F / İstanbul
İDATA Başvuru : 11.12.2023
Randevu Atama: 20.02.2024
Randevu Tarihi : 11.03.2024
Vize Geliş Tarihi: 17.04.2024

deutschhamster

Mesaj gönderen deutschhamster » Pzt Şub 26, 2024 6:11 pm

Güzel günler,

Garantör belgesi yalnızca okuyacağım okulun bulunduğu şehirden mi çıkarılabiliyor? Yoksa bu şehirle aynı eyalette bulunan başka bir şehirden veya bağlantısız başka bir şehirden de çıkarılabilir mi?

yyeeii

Mesaj gönderen yyeeii » Pzt Şub 26, 2024 6:23 pm

deutschhamster yazdı: Pzt Şub 26, 2024 6:11 pm Güzel günler,

Garantör belgesi yalnızca okuyacağım okulun bulunduğu şehirden mi çıkarılabiliyor? Yoksa bu şehirle aynı eyalette bulunan başka bir şehirden veya bağlantısız başka bir şehirden de çıkarılabilir mi?
Şehir farketmez, Almanya içinde olması yeterli.
Duisburg-München

1munich

Mesaj gönderen 1munich » Cum Mar 01, 2024 11:20 am

1munich yazdı: Sal Şub 20, 2024 11:00 am Merhabalar,

Münih Teknik Üniversitesi master programından kabul aldım. Vize ve oturum için garantör belgesine ihtiyacım var.
Verpflichtungserklärung(Garantör Belgesi) belge ücreti, gönderim ücreti ve belli bir ücret karşılığında gönderebilecek veya gönderebilecek tanıdığı olan var mıdır?

Teşekkürler.
Merhabalar,

Ücreti karşılığında yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Cum Mar 01, 2024 12:03 pm

1munich yazdı: Cum Mar 01, 2024 11:20 am Merhabalar,

Ücreti karşılığında yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.
Onu yapanın olacağını zannetmiyorum. Akrabanız veya tanıdığınız varsa yardımcı olabilmesi daha muhtemel. Sonuçta Verpflichtungserklärung belgesi ile beraber garantörünüz size kefil oluyor. Resmi bir yükümlülüğü olması sebebiyle çok yanaşan olmayabilir bu duruma.
Stuttgart/Baden-Württemberg

tugcenuryavuz

Mesaj gönderen tugcenuryavuz » Cum Mar 01, 2024 3:41 pm

Merhaba,
5 martta vize randevum var ve bunun için bir bloke hesabı açtım. Ancak aynı anda da Almanya'dan garantör belgesi almaya çalışıyorum, sanırım vize tarihime yetişmeyecek. Bu durumda vizeyi bloke hesap yoluyla alırsam garantör belgem geldikten sonra hala Türkiye'deyken bloke hesabı deactive edip garantör belgesine geçebilir miyim? Ya da Almanyaya gittikten sonra bu işlemi yapabilir miyim? Garantör belgesini yabancilar dairesine (Ausländerbehörde) ordan bloke hesabin deaktive olmasi icin (Freigabeerklärung Sperrkonto) diye bir belge aliyorsunuz. O belgeyi bloke hesap actiginiz bankaya iletip ordaki parayi cekebiliyorsunuz. yorumunu okudum. Bunu Türkiye'deyken yapmanın bir yolu var mı? Ayrıca garantör belgesi zaten yabancılar şubesinden alınmıyor mu?

mbaris98

Mesaj gönderen mbaris98 » Sal Mar 05, 2024 11:37 pm

Merhaba,

Ben Sommersemester için Karlsruheden yüksek lisans kabulü aldım ancak kayıt yaptirmayip kış dönemi için başka bir okula başvuru yapacağım. Open admission olduğu icin kabul alma konusunda sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Konuda okuduğum kadarıyla garantör belge süreci uzun sürdüğü için okul kabulüm olmadan garantör belgesine başvurmak istiyorum. Bu bir sıkıntı olur mu? Ya da talep edilirse eğer karlsruheden aldığım kabul belgesini göstererek garantör belgesine başvurup bunu daha sonra vizeye basvururken kullanabilir miyim? Şimdiden çok teşekkür ederim yanıtlar için.

tarikcuci

Mesaj gönderen tarikcuci » Çrş Mar 13, 2024 11:49 pm

arkadaşlar merhaba, 4 mart’ta istanbul konsolosluğunda 36f vize randevun vardı ve garantör belgemin eksik olduğunu belirterek randevuya girdim. belgem bugün elime ulaştı ama kalış amacı kısmında ausbildung/studium yazıyor ancak ben önce okulun dil kursuna gidip sonra aynı okulda bölüme başlayacağım belgede illa “sprachkurs und studium” yazması mı gerekiyor? problem yaparlar mı?
Vize Türü: 36F Yüksek Lisans / Siegen
İDATA Başvuru : 21.11.2023
Randevu Atama: 06.02.2024
Randevu Tarihi : 04.03.2024 (İstanbul Konsolosluğu)
Dijital İletim Tarihi : 05.03.2024
Vize Geliş Tarihi: 04.04.2024

Vize Başlangıç: 02.04.2024-01.10.2024 Multi

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Mar 14, 2024 3:55 pm

tarikcuci yazdı: Çrş Mar 13, 2024 11:49 pm arkadaşlar merhaba, 4 mart’ta istanbul konsolosluğunda 36f vize randevun vardı ve garantör belgemin eksik olduğunu belirterek randevuya girdim. belgem bugün elime ulaştı ama kalış amacı kısmında ausbildung/studium yazıyor ancak ben önce okulun dil kursuna gidip sonra aynı okulda bölüme başlayacağım belgede illa “sprachkurs und studium” yazması mı gerekiyor? problem yaparlar mı?
Aşağıdaki seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:
1. Almanya’daki bir bankada açılmış bloke hesaba („Sperrkonto“) teminat ödemesi
2. Almanya’daki bir yabancılar dairesine sunulmuş, İkamet Kanunu’nun 66.-68. maddelerine göre bir taahhütname (Verpflichtungserklärung). Taahhütnamede „Bonität nachgewiesen“ (ödeme gücü kanıtlanmıştır) ibaresi yer almalıdır ve Almanya’daki kalış amacı olarak „Studium“ (Üniversite eğitimi) veya „Sprachkurs und Studium“ (Dil kursu ve üniversite eğitimi) belirtilmiş

Konsolosluk sitesinde böyle yazıyor, sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum
Stuttgart/Baden-Württemberg

sgunn

Mesaj gönderen sgunn » Sal Mar 19, 2024 11:33 am

Merhaba,

Garantör belgesi verildikten sonra yani garantör belgesinin üstünde yazan tarihten itibaren 6 ay içinde vize görüşmesi mi yapmamız gerekiyor? Eğer atama tarihi 6 aydan sonra gelirse belge geçersiz mi sayılıyor? Bilenler aydınlatırsa çok sevinirim
İstanbul 44F
Başvuru: 04.10.2023
Atama tarihi:08.04.2024
Görüşme tarihi:29.04.2024

Kullanıcı avatarı
MockinJay

Mesaj gönderen MockinJay » Cmt Mar 30, 2024 8:44 pm

MockinJay yazdı: Prş Kas 16, 2023 12:38 pm Bilgi vermek amacıyla yazıyorum

2 Ekimde garantörüm Bingen’de gerekli belgeleri teslim etmişti 1 kasımda şartlı kabul belgem istendi o da teslim edildi. Bugün 16 kasım hala ses seda yok maalesef :( bu arada garantörüm evli 2 çocuğu var ve yıllık brüt 68 bin euro aylık net olarak da 3000 euro civarı bir para alıyor

Bingen çok uzatınca 13 kasımda başka bir garantörü daha kattık Wiesbaden’dan şu an ikisinide bekliyorum. Belki Wiesbaden daha çabuk çıkar işlemler online dönüyor :)
güncelleme: Wiesbaden dan garantör belgesini 16 subatta aldik. Totelde 3 ay sürdü :roll:
Ankara 36 F
Idata basvuru 04.12.2023
Randevu atama 24.01.2024
Randevu tarihi 06.02.2024
Eksik evrak teslim tarihi 05.03.2024
vize gelis 16.04.2024

alican71

Mesaj gönderen alican71 » Prş Nis 18, 2024 6:10 pm

Bende bişey sormak istiyorum, bilen varsa cevaplayabilir mi.
diyelim ki dil kursu vizesinde bana sponsor olan kişi, türkiyeye döndüğümde iş arama vizesine veya başka vizeye başvurup tekrar gitmek istediğimde tekrar sponsor olabiliyor mu?
bunu şunun için soruyorum dil kursum bittiğinde ola ki, oturum alamadım, uzatamadım, mecbur tr'ye dönmem gerekecek, tekrar gidebilir miyim onu garantiye alabilmek için :)
ben biraz beceriksizim belki master filan bulamam, iş bulmam zaten zor gibi galiba konuşamadığım için. bu kardeşinize tavsiye vereceklere şükranlarımı sunuyorum. <3