Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studium'u bırakıp Ausbildung yapmak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
cherrypiee

Studium'u bırakıp Ausbildung yapmak

Mesaj gönderen cherrypiee » Cum Şub 04, 2022 5:10 pm

Arkadaşlar herkese merhaba, başlıktan da anlaşılacağı üzere ben güncel olarak Lisans eğitimimi bırakıp Ausbildung yapmak istemekteyim. Şu an Edebiyat ve Sanat Tarihi çift anadal yapıyorum Almanyada.
Türkiye'de de bir devlet anadolu lisesinden çok iyi bir ortalamayla mezun oldum. Üniversite sınav puanım da dil alanından olup 1,3 civarına tekabül ettiği için başvurduğum ilk üniversiteden hemen kabul almıştım. Ancak ben kariyerime akademisyen olarak devam etmek istemiyorum, özellikle sanat tarihi bölümüme aşkla bağlı olsam da inanın master yapıp akademisyen olup tüm gün sınav evrak teori uğraşmak istemediğime karar verdim. Bu noktada ev arkadaşım (kendisi alman ve ausbildung yapıyor) bana neden herhangi bir müzede veya bir kitapçıda ausbildung yapmadığımı sordu. Düşününce mantıklı geldi ancak yabancı öğrenci olduğum için oturum değişikliğinde beni neler bekliyor bilmiyorum. Aranızda çok tecrübeli insanlar olduğu için bu fikrimi burada danışma gereği hissettim. Sonradan pişman olacağım bir karar vermek istemiyorum. Ausbildung'a geçmenin eksileri artıları üniversiteye göre ne olur, bu konuda ne düşünüyorsunuz benimle paylaşırsanız çok çok mutlu edersiniz beni.

Not: Okuduğum bölümleri özellikle belirtmemin sebebi sözel bilimler olduğu için ona göre değerlendirme yapmanızı istemem. Yani mezun olup müzede çalışacağıma ausbildung ile müzede çalışmak ne derece mantıklı olur bunu öğrenmek istedim şahsen. Çok teşekkürler tekrar okuduğunuz için.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Studium'u bırakıp Ausbildung yapmak

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 08, 2022 10:58 am

Daha önce de yazdim ve biraz tepki de almistim, neden bu tür bölümleri okumak icin Almanya ya geliyorsunuz diye. Müze de vs calismak icin Ausbildung yapmak da cok mantikli degil. Sanat tarihini hoby olarak düsünün, akademik egitim farkli. Örnegin ben de tarihe bayiliyorum, bir cok tarih kitabi okuyorum ama asla tarih bölümünü okumam. Müzede veya kütüphanede calismak icin üniversiteyi birakmak da cok mantikli degil. Tavsiyem gercekten bitirince birseyler yapabileceginiz bir alanda Ausbildung yapin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

onrk.58

Mesaj gönderen onrk.58 » Sal Şub 08, 2022 8:47 pm

arkadaslar merhabalar yaklasik 3 sene once studium yapmak amaciyla almanyaya gelip saglik alaninda ausbildung a baslayip birakip handwerklich ausbildung yapmaktayip mesajlari uzun uzun okutuktan sonra yabancilarin altenpfleger disinda baska bir ausbildung yapma sansi olmadigi algisi olusmus tamamen yanlis tabikide pis is oldugu icin altenpfleger yi alman halki tercih etmiyor o yuzden ihtiyac illaki oluyor ama hepimiz ozgürüz istemedigimiz bir bolumu de yapmak zorunda degiliz bende buyanlis algi yuzunden pflege de ausbildung basladim ama midem kaldirmadi ve birakmak zorunda kaldim ve suan da temiz gelecegi olan handwerklich is yapmaktayim ve gayet memnunun bunun disinda ekstra arbeitsamt dan yardim aliyorum.
almanyada olup da kafasinda soru olan arkadaslar bana ulasabilir bu baslikta cogu yorum un yanlis oldugunu fark ettim sorusu olan arkadaslar bu mail adresine yazabilriler gmail.com herkese bol sans

mod uyari: Kural Ihlali - Madde 2, 2 hafta gecici ban
viewtopic.php?f=3&t=16500

Emreka

Mesaj gönderen Emreka » Pzt Eyl 12, 2022 4:02 pm

onrk.58 yazdı: Sal Şub 08, 2022 8:47 pm arkadaslar merhabalar yaklasik 3 sene once studium yapmak amaciyla almanyaya gelip saglik alaninda ausbildung a baslayip birakip handwerklich ausbildung yapmaktayip mesajlari uzun uzun okutuktan sonra yabancilarin altenpfleger disinda baska bir ausbildung yapma sansi olmadigi algisi olusmus tamamen yanlis tabikide pis is oldugu icin altenpfleger yi alman halki tercih etmiyor o yuzden ihtiyac illaki oluyor ama hepimiz ozgürüz istemedigimiz bir bolumu de yapmak zorunda degiliz bende buyanlis algi yuzunden pflege de ausbildung basladim ama midem kaldirmadi ve birakmak zorunda kaldim ve suan da temiz gelecegi olan handwerklich is yapmaktayim ve gayet memnunun bunun disinda ekstra arbeitsamt dan yardim aliyorum.
almanyada olup da kafasinda soru olan arkadaslar bana ulasabilir bu baslikta cogu yorum un yanlis oldugunu fark ettim sorusu olan arkadaslar bu mail adresine yazabilriler gmail.com herkese bol sans

Hocam bu konuda bana yardımcı olabilir misin?

Melekygn

Mesaj gönderen Melekygn » Cmt Mar 02, 2024 2:21 am

Merhabalar Onur, acaba hangi Ausbildunga basladin ? Birbirimize nasil ulasabiliriz.

Myvisa444

Mesaj gönderen Myvisa444 » Pzr Mar 17, 2024 3:09 am

onrk.58 yazdı: Sal Şub 08, 2022 8:47 pm arkadaslar merhabalar yaklasik 3 sene once studium yapmak amaciyla almanyaya gelip saglik alaninda ausbildung a baslayip birakip handwerklich ausbildung yapmaktayip mesajlari uzun uzun okutuktan sonra yabancilarin altenpfleger disinda baska bir ausbildung yapma sansi olmadigi algisi olusmus tamamen yanlis tabikide pis is oldugu icin altenpfleger yi alman halki tercih etmiyor o yuzden ihtiyac illaki oluyor ama hepimiz ozgürüz istemedigimiz bir bolumu de yapmak zorunda degiliz bende buyanlis algi yuzunden pflege de ausbildung basladim ama midem kaldirmadi ve birakmak zorunda kaldim ve suan da temiz gelecegi olan handwerklich is yapmaktayim ve gayet memnunun bunun disinda ekstra arbeitsamt dan yardim aliyorum.

Onur merhaba nasıl iletisime gecebiliriz kardeşim

Myvisa444

Mesaj gönderen Myvisa444 » Pzr Mar 17, 2024 3:10 am

Melekygn yazdı: Cmt Mar 02, 2024 2:21 am Merhabalar Onur, acaba hangi Ausbildunga basladin ? Birbirimize nasil ulasabiliriz.
Melek selam nasıl iletişime geçebiliriz bende 36f lisans vizesini değiştirip ausbildung yapmak istiyorum

lernendeutsch23

Mesaj gönderen lernendeutsch23 » Cmt Mar 30, 2024 4:39 pm

Sizinle nasıl iletişime geçebilirim?