Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KIT Electrical Engineering and IT Master

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
reddawn

KIT Electrical Engineering and IT Master

Mesaj gönderen reddawn » Çrş Mar 13, 2024 1:14 pm

Merhabalar,
Bu dönem KIT'de electrical engineering and IT master programına kabul aldım ve gelmeyi düşünüyorum. Burada okuyan veya tecrübesi olan var ise ve yeşillendirebilirse sevinirim ilk yurt dışı deneyimim olacak.

emirogan9

Re: KIT Electrical Engineering and IT Master

Mesaj gönderen emirogan9 » Çrş Mar 13, 2024 4:22 pm

reddawn yazdı: Çrş Mar 13, 2024 1:14 pm Merhabalar,
Bu dönem KIT'de electrical engineering and IT master programına kabul aldım ve gelmeyi düşünüyorum. Burada okuyan veya tecrübesi olan var ise ve yeşillendirebilirse sevinirim ilk yurt dışı deneyimim olacak.
Merhaba, ben de gelecek bu kış semesterinde KIT'de makine mühendisliğine başlamayı planlıyorum. Üniversite hakkında bilgi vermem zor olur ancak şehri ve kampüsü ziyaret edip görmüş biri olarak tecrübelerimi aktarabilirim. Öncelikle Karlsruhe yaklaşık 250.000 kadar nüfuslu çok büyük olmayan güzel bir şehir. Ben şu anda Stuttgart'da oturuyorum ve Karlsruhede yaşamayı tercih ederim diyebilirim. Öğrenci şehri sayılır, şehir içinde 3 adet üniversite var toplamda KIT ile beraber. Genel anlamda ulaşım imkanları iyi. Üniversite'nin güney(ana derslerin işlendiği) kampüsü de hoşuma gitti diyebilirim. Şehir merkezine yakın aynı şekilde ulaşması kolay. Aynı zamanda Karlsruhe etrafında endüstri çok aktif. Okul bittikten sonra iyi bir iş de bulabilirsiniz. Bu bölgenin havası aynı zamanda Almanya'nın diğer taraflarına göre biraz daha güneşli ve ılıman sayılabilir. Okulun olumsuz yanlarında biri Baden-Württemberg eyaletinin koymuş olduğu 1500 euro dönemlik harç ücreti. Eğer EU vatandaşı değilseniz yıllık olarak yaklaşık 3000 euro civarı okul masrafınız olacak. Bu kural kalkacak diyorlardı ancak yakın zamanda olacağını tahmin etmiyorum. Şimdiden hayırlı olsun.
Stuttgart/Baden-Württemberg

igokochi

Re: KIT Electrical Engineering and IT Master

Mesaj gönderen igokochi » Çrş Mar 13, 2024 7:57 pm

reddawn yazdı: Çrş Mar 13, 2024 1:14 pm Merhabalar,
KIT okuduğun süre boyunca keşiş olursun diye bir meme var, mädchen kennenlernen karlsruhe diye aratırsan ful forumlarda ağlıyorlar. >500bin altı nüfuslu şehirlerde teknik üniversiteye gidince bir nevi kader tabi. Ama çok güzel üniversite, benim de okumayı düşündüğüm bir yer.