Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2024

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kursat1

Re: Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen Kursat1 » Pzt Mar 04, 2024 2:25 pm

sgunn yazdı: Pzt Mar 04, 2024 2:05 pm Görüşmeniz nasıl geçti, görüşmenizde ki sorular hakkında bilgi verebilir misiniz? Bloke hesapla mı garantör belgesi ile mi başvurdunuz? Teşekkürler..
Bloke hesap ile başvurdum.İlk başta basit sorular soruluyor.Gideceğiniz okulun adı nedir,haftada kaç saat,Almanya da akraban var mı vs. Daha sonra neden Almanca öğrenmek istiyorsun ve ilerideki hedeflerin nelerdir gibisinden sorular soruldu.

ddwad

Mesaj gönderen ddwad » Pzt Mar 04, 2024 2:31 pm

arkadaşlar 20 şubatta vize görüşmesine girmiştim. dün bva'ya mail attım. Bugün şöyle bir cevap geldi. Fiziksel ileti ile ilgili birşey yazmıyor. Bu mesajdan yapılıp yapılmadığını anlayabiliyor muyuz?

"Merhaba,

dijital vize talebi 21 Şubat 2024 tarihinde sisteme kaydedildi.
Sorumlu göçmenlik makamı Wuppertal şehir yönetimidir.
Başvurunuz halen orada işleme alınmaktadır.
Göçmenlik makamlarındaki işlem süresi genellikle en az 4 haftadır.
Lütfen göçmenlik yetkilileriyle iletişime geçmekten kaçının.

Saygılarımla / Saygılarımla"

sgunn

Mesaj gönderen sgunn » Pzt Mar 04, 2024 3:15 pm

Kursat1 yazdı: Pzt Mar 04, 2024 2:25 pm Bloke hesap ile başvurdum.İlk başta basit sorular soruluyor.Gideceğiniz okulun adı nedir,haftada kaç saat,Almanya da akraban var mı vs. Daha sonra neden Almanca öğrenmek istiyorsun ve ilerideki hedeflerin nelerdir gibisinden sorular soruldu.
Sizin dil belgeniz var mıydı, soru kağıdı doldurtmadılar mı size ve ya Almanca konuşmanızı istemediler mi? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
İstanbul 44F
Başvuru: 04.10.2023
Atama tarihi:08.04.2024
Görüşme tarihi:29.04.2024

Kursat1

Mesaj gönderen Kursat1 » Pzt Mar 04, 2024 3:48 pm

sgunn yazdı: Pzt Mar 04, 2024 3:15 pm Sizin dil belgeniz var mıydı, soru kağıdı doldurtmadılar mı size ve ya Almanca konuşmanızı istemediler mi? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
İngilizce A2 sertifikam vardı,Almanca sertifikam yoktu.Soru kağıdı doldurmadım.Almanca veya ingilizce biliyor musun diye sordu Almancam yok ingilizce sertifikam evrakların içinde dedim.Sorular kişiden kişiye değişiyor haberiniz olsun

hanzade

Mesaj gönderen hanzade » Pzt Mar 04, 2024 4:01 pm

lily139 yazdı: Pzt Mar 04, 2024 1:38 pm Herkese merhaba, 41F için 24 Ocak'ta Ankara İdata'da görüşmeye girdim. Bütün belgelerim tamdı, herhangi bir sorun yaşamadım. Sessizlik süresi dolunca bVa'ya mail gönderdim ve bu cevap geldi:

Guten Tag,

die gesamten Antragsunterlagen wurden der Ausländerbehörde Augsburg am 26.01.2024 im System übermittelt.

Dort wird der Antrag bearbeitet.

Bei Rückfragen wenden Sie sich bitte an die Ausländerbehörde.

Bei einem Antrag für ein Visum, das zu einem längerfristigen Aufenthalt berechtigt, muss mit einer mehrmonatigen Bearbeitungszeit gerechnet werden.

1 hafta sonrasında Augsburg yabancılar dairesine mail attım, onlar da bu cevabı verdiler:

bzgl. etwaiger Visaauskünfte müssen Sie sich an die Deutsche Botschaft wenden. Wir können Ihnen lediglich mitteilen, dass uns die Visaunterlagen bereits vorliegen und Ihr Antrag bereits geprüft wird.

Şu an 5. haftadayım, vizemden ses yok. Benden sonra vize görüşmesine giren herkesin de vizesi geldi, bu yüzden biraz gerilmeye başladım. Konsolosluğa mail atmamı önerir misiniz yoksa biraz daha mı beklemeliyim?

Merhaba, ben de bva ya mail attigimda incelemenin yabancilar dairesinde oldugunu soylediler. Gorusmeye gireli 8 hafta oldu. Yabancilar dairesinin mail adresini nereden buldunuz. Ben essen yabancilar dairesine yazacagim, mail adresinin fortatini karsilastirmam icin sizin attiginiz mail adresini yazabilir misiniz ?
Ankara 44F / Essen
Başvuru: 05.09.2023
Randevu Atama: 14.12.2023
Randevu: 04.01.2024
Vize geliş:

genesis

Mesaj gönderen genesis » Pzt Mar 04, 2024 5:05 pm

bengin35 yazdı: Pzt Mar 04, 2024 1:32 pm Arkadaşlar merhaba güncel vize ataması alan var mı İzmir 36F için? En son haziranda başvuru yapan bir kullanıcının yanıtını görmüştüm atama aldığına dair.
Merhaba haziranda başvuran arkadaşın yanıtını iletirsen veya tam tarihini söyleyebilirsen çok sevinirim, bende haziranda 36F için başvurdum bekliyorum hala.

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Pzt Mar 04, 2024 5:19 pm

Merhabalar. Eşim ile yaptığımız başvuruda benim işlemlerim bitmişti ve eşim için bloke hesap arttırım istemişlerdi. Arttırdık gönderdik ve bugün mail geldi yabancılar dairesinden. Nerede kalacağımızı, kira ödeyecek miyiz vs. onu soruyorlar. Ona da cevap verdik ve bu sefer de başvuru sahibinin(öğrenci, yani ben) vizesi olumlu olmadan eşin vizesini olumlu olarak gönderemeyeceklerini söylüyorlar. Biz BVA'dan mail aldık 15 gün önce yaklaşık benim işlemlerimin Almanya tarafının bittiği hakkında ve İzmir konsolosluğuna kaldığı konusunda. 15 gündür benim pasaportum idataya gönderilmiyor. Ben pasaportumu gidip konsolosluktan alabilir miyim? Bilgisi olan biri varsa lütfen cevap yazabilir mi? Okulun başlamasına 1 aydan az kaldı ve hala böyle şeylerle uğraşıyoruz yoruldum gerçekten. Herkese sorunsuz süreçler diliyorum.
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

lily139

Mesaj gönderen lily139 » Pzt Mar 04, 2024 6:55 pm

hanzade yazdı: Pzt Mar 04, 2024 4:01 pm Merhaba, ben de bva ya mail attigimda incelemenin yabancilar dairesinde oldugunu soylediler. Gorusmeye gireli 8 hafta oldu. Yabancilar dairesinin mail adresini nereden buldunuz. Ben essen yabancilar dairesine yazacagim, mail adresinin fortatini karsilastirmam icin sizin attiginiz mail adresini yazabilir misiniz ?
Ben direkt google'a augsburg auslanderbehörde yazıp websitesine girdim, benim şehrimin yabancılar ofisinin mail adresi yoktu, önce sitedeki bir formdan isteğimi yazmamı ve iletişim bilgilerimi bırakmamı istiyorlardı. Ben formu doldurduktan 2 gün sonra iletişim için bıraktığım e-mail hesabıma mail geldi. Benim gideceğim augsburg üniversitesinin direk yabancılar ofisiyle bağlantılı bir e-mail hesabı (aufenthalt.uni@augsburg.de) varmış sanırım, oradan yazdılar. Belki sizin okulunuzun da yabancılar dairesine çalışan bir birimi vardır, bakmanızı öneririm.
Vize Türü: 41F / Augsburg
İDATA Başvuru : 14.12.2023
Randevu Atama: 12.01.2024
Randevu Tarihi : 24.01.2024
Dijital İletim Tarihi : 26.01.2024
Belge İstemi (Üniversite Kayıt Belgesi): 16.05.2024
Vize gelişi: 23.05.2024

kartal10

Mesaj gönderen kartal10 » Pzt Mar 04, 2024 7:25 pm

nyjald17 yazdı: Pzt Mar 04, 2024 12:39 pm Evet ben de aynı durumu yaşadım. Mart sonu en geç elinizde olur. Panik yapılacak bir şey yok diye düşünüyorum 41F zaten dil şartını sağladığımız bir durum kolay kolay finansman dışında herhangi bir olumsuzluk yaşanacağını sanmıyorum. Maalesef biraz insanın sabrıyla oynuyorlar :D . Vizeniz elinize ulaştığında haber verirseniz sevinirim şimdiden hayırlı olsun.
Doğru haklısınız. Allah burdaki herkese sabır versin diyelim :D . Vizem elime geçtiğinde de tabi ki haber veririm.

bengin35

Mesaj gönderen bengin35 » Pzt Mar 04, 2024 7:32 pm

genesis yazdı: Pzt Mar 04, 2024 5:05 pm Merhaba haziranda başvuran arkadaşın yanıtını iletirsen veya tam tarihini söyleyebilirsen çok sevinirim, bende haziranda 36F için başvurdum bekliyorum hala.
Merhaba 1 haziran başvurusu için 18 mart ataması yapılmıştı diye hatırlıyorum biraz arkalarda kaldı tam sayfayı bulamadım kelime olarak aratırsanız bulabilirsiniz belki

tarikcuci

Mesaj gönderen tarikcuci » Pzt Mar 04, 2024 7:45 pm

Merhaba arkadaşlar, sizlerle bugün İstanbul Alman Konsolosluğunda girdiğim 36F ulusal vize randevumu paylaşmak istiyorum.

Randevum 8.40'taydı ve ben de 8.25'te konsolosluğun önündeydim. Güvenliklerin yönlendirmesiyle sağ aşağı tarafta kısa bir yokuştan indikten sonra vize görüşmesinin yapılacağı küçük binanın önüne geldim. Burada çantamı belirttikleri yere koymamı söylediler ve koyduktan sonra K9 Köpeği çantayı koklayıp arama yaptı. Bu aramayı geçtikten sonra giriş kapısının yanındaki vezneden pasaportumu göstererek randevumu teyit ettim ve içeri girdim. İçeri girdiğimde vize görüşmesinde lazım olan evraklar haricindeki özel eşyaları küçük bir dolaba kitledim ve X-rayden geçerek görüşmelerin yapıldığı alana girdim.

Evrakları düzenleyen o meşhur "soldaki hanımefendi"nin yanına gittim ve kendisi oturarak beklemem gerektiğini ve sıradan çağırdığını söyledi. Yaklaşık 10 dakika kadar başka bir kişinin evraklarını düzenledikten sonra bana sıra geldi ve pasaportum, 3 adet vesikalık fotoğraf, 75 euro vize başvuru ücreti ve evraklarımı teslim ettim. Hanımefendi evraklarımı ayıkladı ve adli sicil kaydı, garantör belgesi başvurusunun yapıldığını gösterir başvuru formunu, garantörümün yaşadığı şehirdeki Yabancılar Dairesiyle olan mail yazışmalarını,sgk hizmet dökümünü, lise mezuniyet belgemi ve çevirilerini (sanırım Lisans diplomam yeterli oldu), YKS sınav sonuç belgemi ve çevirilerini geri verdi. Hemen karşı masadan kargo formunu ve poşetini alarak belgeyi doldurmamı, 1-2 ve 3. veznelerin çalıştığını müsaitlik durumuna göre beni çağıracaklarını söyledi.

Kargo formunu doldurduktan yaklaşık 5 dakika sonra sıra bana geldi ve görüşmem başladı. Görüşmemde sorulan sorular şunlardı;

1-Hangi vize türü için geldiniz?
2- Hangi okulda dil kursuna gideceksiniz?
3- Dil kursunuz haftada kaç saat?
4- Almanca dil seviyeniz nedir? (A2 Goethe Sertifikam olduğunu ve B1 kurunun sonuna kadar dil kursuna gittiğimi söyledim)
- Almanya'ya gittiğiniz gibi bölüm derslerini almaya başlayabilecek misiniz? (Bu soruyu almanca sordu ancak ilkinde mikrofon yüzünden anlayamadım ve tekrar etmesini istedim sonrasında yine sordu ancak anlamadım ve Almanca sorunuzu anlayamadım dedim ve Türkçesini sorup Almanca cevap vermemi istedi ben de o şekilde cevap verdim.)
6- İngilizce seviyeniz nedir?
7- Gelecekteki planınız nedir? (İngilizce sordu)
8- Bölümünüzden 3 tane ders ismini sayabilir misiniz? (Cevabın ingilizce ya da Almanca olması farketmez dedi)
9- Almanya'da akrabanız var mı? Varsa kim ve hangi şehirde yaşıyor?
10- Garantörünüz kimdir?

Bana sorulan sorular bunlardı Türkçe sorulan soruları eksiksiz cevapladım ancak Almanca sorulan bir soruda bahsettiğim sıkıntıyı yaşadım. İngilizce cevap verirken de Almancaya alıştığım için bazı kelimeleri Almanca telaffuz ettim. Elbette bunların temel sebebi görüşme esnasındaki heyecan ancak gördüğüm kadarıyla üç veznedeki hanımefendiler de çok kibar ve gayet yardımcı oluyorlar. Benim garantör belgem henüz gelmediği için o belgeyle ilgili eksik evrak mailiniz geldiğinden 1 ay içinde belgenizi konsolosluğa elden teslim edebilirsiniz, biraz zor gözüküyor ama değerlendirme yapan arkadaşlar talep ettiğiniz tarih olan 01 Nisan 2024 tarihine yetiştirmeye çalışacaklardır dedi ve görüşme sonlandı. Stres yapmaya hiç gerek yok ancak konuşurken ister istemez heyecan olabiliyor. Umarım ben de dahil olmak üzere herkes emeklerinin karşılığını olumlu vize sonuçlarıyla alır. Herkese iyi akşamlar dilerim.
Vize Türü: 36F Yüksek Lisans / Siegen
İDATA Başvuru : 21.11.2023
Randevu Atama: 06.02.2024
Randevu Tarihi : 04.03.2024 (İstanbul Konsolosluğu)
Dijital İletim Tarihi : 05.03.2024
Vize Geliş Tarihi: 04.04.2024

Vize Başlangıç: 02.04.2024-01.10.2024 Multi

okean

Mesaj gönderen okean » Pzt Mar 04, 2024 9:21 pm

Erasmusa gidecek bir arkadaşımdan gelen bilgi:

Erasmus 35F - Münih
Randevu talebi: 10 Aralık
Randevu tarihi: 14 Şubat
Vize gelişi: 28 Şubat
41F Yüksek Lisans - Münih
Başvuru Yeri: İstanbul iDATA
Randevu Talebi: 30.12.2023
Randevu Tarihi: 22.02.2024
Dijital İletim: 04.03.2024
Kargo Maili: 03.04.2024

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Pzt Mar 04, 2024 11:56 pm

tarikcuci yazdı: Pzt Mar 04, 2024 7:45 pm Merhaba arkadaşlar, sizlerle bugün İstanbul Alman Konsolosluğunda girdiğim 36F ulusal vize randevumu paylaşmak istiyorum.

Randevum 8.40'taydı ve ben de 8.25'te konsolosluğun önündeydim. Güvenliklerin yönlendirmesiyle sağ aşağı tarafta kısa bir yokuştan indikten sonra vize görüşmesinin yapılacağı küçük binanın önüne geldim. Burada çantamı belirttikleri yere koymamı söylediler ve koyduktan sonra K9 Köpeği çantayı koklayıp arama yaptı. Bu aramayı geçtikten sonra giriş kapısının yanındaki vezneden pasaportumu göstererek randevumu teyit ettim ve içeri girdim. İçeri girdiğimde vize görüşmesinde lazım olan evraklar haricindeki özel eşyaları küçük bir dolaba kitledim ve X-rayden geçerek görüşmelerin yapıldığı alana girdim.

Evrakları düzenleyen o meşhur "soldaki hanımefendi"nin yanına gittim ve kendisi oturarak beklemem gerektiğini ve sıradan çağırdığını söyledi. Yaklaşık 10 dakika kadar başka bir kişinin evraklarını düzenledikten sonra bana sıra geldi ve pasaportum, 3 adet vesikalık fotoğraf, 75 euro vize başvuru ücreti ve evraklarımı teslim ettim. Hanımefendi evraklarımı ayıkladı ve adli sicil kaydı, garantör belgesi başvurusunun yapıldığını gösterir başvuru formunu, garantörümün yaşadığı şehirdeki Yabancılar Dairesiyle olan mail yazışmalarını,sgk hizmet dökümünü, lise mezuniyet belgemi ve çevirilerini (sanırım Lisans diplomam yeterli oldu), YKS sınav sonuç belgemi ve çevirilerini geri verdi. Hemen karşı masadan kargo formunu ve poşetini alarak belgeyi doldurmamı, 1-2 ve 3. veznelerin çalıştığını müsaitlik durumuna göre beni çağıracaklarını söyledi.

Kargo formunu doldurduktan yaklaşık 5 dakika sonra sıra bana geldi ve görüşmem başladı. Görüşmemde sorulan sorular şunlardı;

1-Hangi vize türü için geldiniz?
2- Hangi okulda dil kursuna gideceksiniz?
3- Dil kursunuz haftada kaç saat?
4- Almanca dil seviyeniz nedir? (A2 Goethe Sertifikam olduğunu ve B1 kurunun sonuna kadar dil kursuna gittiğimi söyledim)
- Almanya'ya gittiğiniz gibi bölüm derslerini almaya başlayabilecek misiniz? (Bu soruyu almanca sordu ancak ilkinde mikrofon yüzünden anlayamadım ve tekrar etmesini istedim sonrasında yine sordu ancak anlamadım ve Almanca sorunuzu anlayamadım dedim ve Türkçesini sorup Almanca cevap vermemi istedi ben de o şekilde cevap verdim.)
6- İngilizce seviyeniz nedir?
7- Gelecekteki planınız nedir? (İngilizce sordu)
8- Bölümünüzden 3 tane ders ismini sayabilir misiniz? (Cevabın ingilizce ya da Almanca olması farketmez dedi)
9- Almanya'da akrabanız var mı? Varsa kim ve hangi şehirde yaşıyor?
10- Garantörünüz kimdir?

Bana sorulan sorular bunlardı Türkçe sorulan soruları eksiksiz cevapladım ancak Almanca sorulan bir soruda bahsettiğim sıkıntıyı yaşadım. İngilizce cevap verirken de Almancaya alıştığım için bazı kelimeleri Almanca telaffuz ettim. Elbette bunların temel sebebi görüşme esnasındaki heyecan ancak gördüğüm kadarıyla üç veznedeki hanımefendiler de çok kibar ve gayet yardımcı oluyorlar. Benim garantör belgem henüz gelmediği için o belgeyle ilgili eksik evrak mailiniz geldiğinden 1 ay içinde belgenizi konsolosluğa elden teslim edebilirsiniz, biraz zor gözüküyor ama değerlendirme yapan arkadaşlar talep ettiğiniz tarih olan 01 Nisan 2024 tarihine yetiştirmeye çalışacaklardır dedi ve görüşme sonlandı. Stres yapmaya hiç gerek yok ancak konuşurken ister istemez heyecan olabiliyor. Umarım ben de dahil olmak üzere herkes emeklerinin karşılığını olumlu vize sonuçlarıyla alır. Herkese iyi akşamlar dilerim.
tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. okul başlangıç tarihiniz neydi ve siz gidiş tarihi olarak 1 nisanı isteyince mi biraz zor dendi? orayı detaylı açıklar mısınız ?

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Sal Mar 05, 2024 12:10 am

Merhabalar,
bu sefer de başvuru sahibinin(öğrenci, yani ben) vizesi olumlu olmadan eşin vizesini olumlu olarak gönderemeyeceklerini söylüyorlar.
bu söyledikleri kısmı burada Almanca olarak paylaşma şansınız var mı?
admslv1 yazdı: Pzt Mar 04, 2024 5:19 pm Merhabalar. Eşim ile yaptığımız başvuruda benim işlemlerim bitmişti ve eşim için bloke hesap arttırım istemişlerdi. Arttırdık gönderdik ve bugün mail geldi yabancılar dairesinden. Nerede kalacağımızı, kira ödeyecek miyiz vs. onu soruyorlar. Ona da cevap verdik ve bu sefer de başvuru sahibinin(öğrenci, yani ben) vizesi olumlu olmadan eşin vizesini olumlu olarak gönderemeyeceklerini söylüyorlar. Biz BVA'dan mail aldık 15 gün önce yaklaşık benim işlemlerimin Almanya tarafının bittiği hakkında ve İzmir konsolosluğuna kaldığı konusunda. 15 gündür benim pasaportum idataya gönderilmiyor. Ben pasaportumu gidip konsolosluktan alabilir miyim? Bilgisi olan biri varsa lütfen cevap yazabilir mi? Okulun başlamasına 1 aydan az kaldı ve hala böyle şeylerle uğraşıyoruz yoruldum gerçekten. Herkese sorunsuz süreçler diliyorum.
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - 20.05.24

alinasovrel

Mesaj gönderen alinasovrel » Sal Mar 05, 2024 1:46 am

en son istanbul 36f kimin atamalari yapildi

emirra

Mesaj gönderen emirra » Sal Mar 05, 2024 4:18 am

umutyoldaa yazdı: Cmt Mar 02, 2024 7:40 pm Okulun son kayıt tarihi ile derslerin başlama zamanı aynı mı?
Birde vize olmadan okula kayıt yaptırılmıyor mu?
Evet son kayıt tarihi ile ders başlama zamanı aynı. Ve maalesef kayıt belgelerinde vizeyi de istediklerini belirtmişler. Özel olarak bir istisna uygulayayıp uygulayamayacaklarını sorduk fakat henüz dönüş alamadık. Vize sürecini hızlandırabilsek keşke.

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Sal Mar 05, 2024 8:03 am

optima999 yazdı: Sal Mar 05, 2024 12:10 am Merhabalar,

bu söyledikleri kısmı burada Almanca olarak paylaşma şansınız var mı?
Merhaba,

"Eine positive Entscheidung zu Ihrem Visumantrag ist erst möglich, wenn Ihr Ehemann sein Visum erteilt bekommen hat. Können Sie mir darüber eine Auskunft geben? Falls es bereits erteilt wurde, bitte ich um Zusendung einer Kopie hiervon."
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

tarikcuci

Mesaj gönderen tarikcuci » Sal Mar 05, 2024 10:12 am

kirpii yazdı: Pzt Mar 04, 2024 11:56 pm tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. okul başlangıç tarihiniz neydi ve siz gidiş tarihi olarak 1 nisanı isteyince mi biraz zor dendi? orayı detaylı açıklar mısınız ?
ne demek rica ederim. evet okul başlangıç tarihim 8 nisan ama ben oryantasyona ve seviye belirleme sınavına katılabilmek için 1 nisan yazdım ve 1 nisanda gitmek istediğim söyledim.
Vize Türü: 36F Yüksek Lisans / Siegen
İDATA Başvuru : 21.11.2023
Randevu Atama: 06.02.2024
Randevu Tarihi : 04.03.2024 (İstanbul Konsolosluğu)
Dijital İletim Tarihi : 05.03.2024
Vize Geliş Tarihi: 04.04.2024

Vize Başlangıç: 02.04.2024-01.10.2024 Multi

gabescoe

Mesaj gönderen gabescoe » Sal Mar 05, 2024 11:49 am

umutyoldaa yazdı: Pzt Mar 04, 2024 11:50 am Herkese merhaba arkadaşlar. 30 ocakta başvurduğum Ankara 36f Vizem bugün geldi.
Bekleyen herkese sabır diliyorum.
kaç aylık vermişler

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Sal Mar 05, 2024 12:16 pm

gabescoe yazdı: Sal Mar 05, 2024 11:49 am kaç aylık vermişler
3 aylık vermişler