Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

SAT Sonucu Varken TestAS Yine de Gerekli mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
igokochi

SAT Sonucu Varken TestAS Yine de Gerekli mi?

Mesaj gönderen igokochi » Çrş Şub 28, 2024 1:00 pm

Başlıkta yazdığım gibi önceden SAT'ye girdim geçerli sonuçlar hala mevcut. TestAS sitesinden baktığım kadarıyla soruları SAT'nin bir tık basidi gibi, yine de girilir mi?

Ayrıca şunu soracaktım, ben bugün üniversiteye belgeleri postalayacağım da TOEFL ve SAT sonuçlarımı internetten indirip çektirdim. Bu sınavların normalde $20 verip üniversiteye yollama özelliği var ama üniversite böyle bir şey ister mi benden?

emirogan9

Re: SAT Sonucu Varken TestAS Yine de Gerekli mi?

Mesaj gönderen emirogan9 » Prş Şub 29, 2024 2:42 pm

SAT maalesef almanya üniversiteleri özelinde kabul edilen bir sınav değil genel olarak. Gireceğiniz bölüm için TestAS isteniyorsa başka alternatifiniz yok, testAS yapmanız gerekli. TOEFL ve SAT sonuçlarını da çektirmeniz yeterli olacaktır. Noter onayı ve Apostil hususuna dikkat etmeniz gerekebilir. Bol şans.
Stuttgart/Baden-Württemberg

igokochi

Mesaj gönderen igokochi » Cum Mar 01, 2024 10:46 am

emirogan9 yazdı: Prş Şub 29, 2024 2:42 pm SAT maalesef almanya üniversiteleri özelinde kabul edilen bir sınav değil genel olarak. Gireceğiniz bölüm için TestAS isteniyorsa başka alternatifiniz yok, testAS yapmanız gerekli. TOEFL ve SAT sonuçlarını da çektirmeniz yeterli olacaktır. Noter onayı ve Apostil hususuna dikkat etmeniz gerekebilir. Bol şans.
Üniversite için değil de Physiker Bey TestAS'i vize şansını artırır diye önermiş o anlamda soruyorum. Genel olarak aynı fonksiyonda bir sınav olarak aynı anlamda çalışır mı yoksa bunun üstüne bir de TestAS girsem daha mı iyi olur?

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Cum Mar 01, 2024 12:01 pm

igokochi yazdı: Cum Mar 01, 2024 10:46 am Üniversite için değil de Physiker Bey TestAS'i vize şansını artırır diye önermiş o anlamda soruyorum. Genel olarak aynı fonksiyonda bir sınav olarak aynı anlamda çalışır mı yoksa bunun üstüne bir de TestAS girsem daha mı iyi olur?
Muhtemelen SAT çalışmaz. TestAS vize alma şansınızı arttırabilir eğer almanca belgeniz vs. yoksa.
Stuttgart/Baden-Württemberg