Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Geçici Oturum Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozcanhalil

Geçici Oturum Belgesi

Mesaj gönderen ozcanhalil » Pzt Şub 19, 2024 10:56 am

Arkadaşlar selamlar. Ben bu hafta içinde Almanya'ya gideceğim. Bana söylenene göre ev kiralayabilmek için öncelikle yabancılar polisine gidip geçici oturum belgesi almam lazımmış. Ancak anlamadığım nokta şu ki ben hem ev bulmadan önce hem de evi bulduktan sonra iki kere mi gitmem gerekiyor? Ayrıca randevu nasıl alacağım. Ben 36f kapsamında vize aldım. Bu konuda nasıl bir yol izlemem lazım.

emirtk10

Re: Geçici Oturum Belgesi

Mesaj gönderen emirtk10 » Pzt Şub 19, 2024 11:01 am

bulundugun kreisin yabancilar polisine mail atarak alabilirsin randevu

ozcanhalil

Mesaj gönderen ozcanhalil » Pzt Şub 19, 2024 3:08 pm

emirtk10 yazdı: Pzt Şub 19, 2024 11:01 am bulundugun kreisin yabancilar polisine mail atarak alabilirsin randevu
Merhaba. Randevu almak değil de ne yapmam gerekiyor? Ev adresim olmasa bile gitmem mi gerekiyor? Yani anladığım kadarıyla Almanya'ya gider gitmez önce yabancılar ofisine gidip bir belge alacağım ardından o belge sayesinde ev tutup sonrasında bir daha yabancılar dairesine gidip ev adresimi kayıt ettireceğim. Doğru mudur?

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Şub 20, 2024 12:49 am

ozcanhalil yazdı: Pzt Şub 19, 2024 3:08 pm Merhaba. Randevu almak değil de ne yapmam gerekiyor? Ev adresim olmasa bile gitmem mi gerekiyor? Yani anladığım kadarıyla Almanya'ya gider gitmez önce yabancılar ofisine gidip bir belge alacağım ardından o belge sayesinde ev tutup sonrasında bir daha yabancılar dairesine gidip ev adresimi kayıt ettireceğim. Doğru mudur?
Ev tutmak icin belge mi? Kim istedi bunu sizden? Gecici olan tek belge Fiktionsbescheinigung onun da ev tutmakla falan ilgisi yok. Sizin oturumunuz uzatilma sürecinde ise verilen bir belge. Siz daha ülkeye gireceksiniz, vizenizin bitmesine yakin oturum alacaksiniz. Yanlis bilgi verilmis sadece.

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Prş Şub 22, 2024 10:32 am

ozcanhalil yazdı: Pzt Şub 19, 2024 10:56 am Arkadaşlar selamlar. Ben bu hafta içinde Almanya'ya gideceğim. Bana söylenene göre ev kiralayabilmek için öncelikle yabancılar polisine gidip geçici oturum belgesi almam lazımmış. Ancak anlamadığım nokta şu ki ben hem ev bulmadan önce hem de evi bulduktan sonra iki kere mi gitmem gerekiyor? Ayrıca randevu nasıl alacağım. Ben 36f kapsamında vize aldım. Bu konuda nasıl bir yol izlemem lazım.
Öyle bir şey yok :)
Ben vize görüşmemden önce ev kiraladım sözleşme imzaladım.
Bu arada siz editleyeceğim dediniz ama vizeniz ile alakalı bilgi vermediniz. Vize tarihiniz ne zaman başlıyor? Dil kursunuz başlama tarihine yakın mı yoksa başvuru formunda yazdığınız tarih mi?

ozcanhalil

Mesaj gönderen ozcanhalil » Sal Şub 27, 2024 6:47 pm

umutyoldaa yazdı: Prş Şub 22, 2024 10:32 am Öyle bir şey yok :)
Ben vize görüşmemden önce ev kiraladım sözleşme imzaladım.
Bu arada siz editleyeceğim dediniz ama vizeniz ile alakalı bilgi vermediniz. Vize tarihiniz ne zaman başlıyor? Dil kursunuz başlama tarihine yakın mı yoksa başvuru formunda yazdığınız tarih mi?
Pardon hocam. Benim vizem dil kursumun baslangicindan 3 gün önce başlıyor.