Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2024

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Re: Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen hashoshaf » Sal Şub 27, 2024 11:10 am

kirpii yazdı: Sal Şub 27, 2024 11:06 am Merhaba bir sorum var, Expatrio üzerinden şartlı master kabulü için bloke hesap açıp gerekli miktarı da yatırdım ve 06 belgemi aldım. Daha sonra özel sağlık sigortası için de Expatrio ile çalışmaya karar verdim ve Dr.Walter'ın Medium paketini yani Comfort paketi seçtim. Sigortam aynı gün onaylandı ve iki adet belge Expatrio sistemime yüklendi. Ama benden herhangi bir ödeme falan istenmedi. Ödeme nasıl yapılıyor, bloke hesaptan mı kesiyor özel sağlık sigorta parasını? Konsolosluğa görüşmeye gittiğimde direkt Expatrio kullanıcı portalındaki sigorta belgelerini götürmek yeter mi? Herhangi bir ödeme yapmadığım için kafa karışıklığı yaşıyorum. Expatrio telegram grubuna mesaj gönderilemediği için buradan yazmak durumundayım.
Telegram grubuna mesaj gönderimi gün içinde açılıyor ama evet, o belgeler yeterli diye biliyorum. Expatrio müş. hizmetleri de o iki belgeyle gideceksiniz görüşmeye diyor.

Dr. W ödemesi Almanya’ya girince ve banka hesabı olunca başlıyor.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Sal Şub 27, 2024 11:12 am

hashoshaf yazdı: Sal Şub 27, 2024 11:10 am Telegram grubuna mesaj gönderimi gün içinde açılıyor ama evet, o belgeler yeterli diye biliyorum. Expatrio müş. hizmetleri de o iki belgeyle gideceksiniz görüşmeye diyor.

Dr. W ödemesi Almanya’ya girince ve banka hesabı olunca başlıyor.
teşekkür ederim. bugün sizin vize görüşmeniz vardı sanırım. tecrübelerinizi aktarmanızı sabırsızlıkla bekliyorum:) şimdiden başarılar.

fromsumeyye

Mesaj gönderen fromsumeyye » Sal Şub 27, 2024 11:14 am

Merhaba,
Ben de aynı şekilde işlem yaptım, henüz evrak teslimi yapmadım ancak sorumlu emre bey, bloke hesap ve sigorta çıktısı ile gidince yeterli oluyor dedi,
Oradaki sigorta, Almanya'ya gittiginizde aktif olacak, yani siz aktiflestirip, ödeme için bilgi girişi yapacaksınız ve dilediğiniz şekilde hesabınızdan çekilecek, yine oraya gittiğinizde alman hesabı açıp entegre etmek bh şekilde bloke hesap ödemelerini almak için de işlem yapacaksınız.

Aynı zamanda ek olarak ben de bir konuda takıldım, bir de seyahat sigortası olayı var, bu paket onu da kapsıyor, ek olarak seyahat sigortası yaptırmanıza gerek yok şeklinde bilgileri vardı, bende uğraşmamak için ve ücretsiz dedikleri için bu şekilde paket aldım ancak bu hususta ek bir belge yok, sadece orada gecerli olan sigorta evrakı var

kirpii yazdı: Sal Şub 27, 2024 11:06 am Merhaba bir sorum var, Expatrio üzerinden şartlı master kabulü için bloke hesap açıp gerekli miktarı da yatırdım ve 06 belgemi aldım. Daha sonra özel sağlık sigortası için de Expatrio ile çalışmaya karar verdim ve Dr.Walter'ın Medium paketini yani Comfort paketi seçtim. Sigortam aynı gün onaylandı ve iki adet belge Expatrio sistemime yüklendi. Ama benden herhangi bir ödeme falan istenmedi. Ödeme nasıl yapılıyor, bloke hesaptan mı kesiyor özel sağlık sigorta parasını? Konsolosluğa görüşmeye gittiğimde direkt Expatrio kullanıcı portalındaki sigorta belgelerini götürmek yeter mi? Herhangi bir ödeme yapmadığım için kafa karışıklığı yaşıyorum. Expatrio telegram grubuna mesaj gönderilemediği için buradan yazmak durumundayım.
Vize Türü: 36F / İstanbul Kons.
İDATA Başvuru : 08.12.2023
Randevu Atama: 06.02.2024
Randevu Tarihi : 29.02.2024
Dijital İletim Tarihi : 04.03.2024
UPS mail Tarihi : 02.04.2024 - 22:25
Vize Onay Tarihi : 02.02.2024
Vize Süresi : 01.07.2024 - 31.01.2025

cinatii

Mesaj gönderen cinatii » Sal Şub 27, 2024 11:37 am

Feramis2001 yazdı: Pzt Şub 26, 2024 5:22 pm Üzücü bi durum konsolosluğua mail at olmadı ara belki dönüş yaparlar. Hangi ilde girmiştin görüşmesine ?
Çok üzücü. Evrak teslimini İstanbul Gayrettepede yaptım. Mavi Karta başvurmuştum bu arada.

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Sal Şub 27, 2024 12:22 pm

Vantune yazdı: Pzt Şub 26, 2024 9:40 pm Merhabalar, ne zaman başvuru yaptınız acaba? Ben de başvuru yapacağım ama ne kadar süreceği hakkında bir fikrim yok. Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Kilitlenen İzmir forumunda beni alıntılayıp soru yazmışsınız. 41F kağıdındaki sorular hem İngilizce hem Almanca yazılı oluyor. İngilizce mastera gittiğiniz için sorularınızı İngilizce cevaplayabilirsiniz.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

Vantune

Mesaj gönderen Vantune » Sal Şub 27, 2024 1:29 pm

Arkadaşlar İzmir'de yakın zamanda 41f başvurusu yapanlar sürecin ortalama ne kadar sürdüğüyle ilgili bilgi verebilir mi? Çok teşekkür ederim şimdiden.

Vantune

Mesaj gönderen Vantune » Sal Şub 27, 2024 1:29 pm

glowingkakao yazdı: Sal Şub 27, 2024 12:22 pm Kilitlenen İzmir forumunda beni alıntılayıp soru yazmışsınız. 41F kağıdındaki sorular hem İngilizce hem Almanca yazılı oluyor. İngilizce mastera gittiğiniz için sorularınızı İngilizce cevaplayabilirsiniz.
Teşekkür ederim cevabınız için.

Feramis2001

Mesaj gönderen Feramis2001 » Sal Şub 27, 2024 2:34 pm

Guten Tag,

die digitale Visa-Anfrage wurde am 26.02.2024 im System gesendet.
Die Stadt Dortmund ist die zuständige Ausländerbehörde.
Die originalen Papierunterlagen sind noch nicht angekommen
Sobald die Unterlagen vorliegen, werden diese zur Bearbeitung an die zuständige Ausländerbehörde weitergeleitet.
Der Versand der Papierunterlagen kann mehrere Wochen dauern.
Bei einem Antrag für ein Visum, das zu einem längerfristigen Aufenthalt berechtigt, muss mit einer mehrmonatigen Bearbeitungszeit gerechnet werden.
Mit freundlichen Grüßen / Yours sincerely

Ankarada 25 ocakta 36f için girdim.26 şubatta dijital teslim yapılmış orijinal evraktan daha haber yok bu normal mi ?

Nurcantrn

Mesaj gönderen Nurcantrn » Sal Şub 27, 2024 2:46 pm

Merhabalar, yarın Ankara idata da randevumuz var 41f eşli ama ev tutmadık acaba yakın zamanda giden birileri var mıdır böyle, sorun ettiler mi konaklamayı bilgilendirebilirse çok sevinirim okudum ama göremedim, randevudan sonra deneyimlerimi paylaşacağım.

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Sal Şub 27, 2024 4:17 pm

Yusoloski yazdı: Prş Şub 22, 2024 8:43 am Arkadaşlar iyi günler öncelikle 24 Ocak'ta Ankara'da vize görüşmeme girdim. Bu sabah kargo mesajı geldi daha 29 gün oldu sizce bu süre normal mi yoksa bir anormallik mi var
Merhaba kargonuz ulaştı mı?

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Sal Şub 27, 2024 4:18 pm

Nurcantrn yazdı: Sal Şub 27, 2024 2:46 pm Merhabalar, yarın Ankara idata da randevumuz var 41f eşli ama ev tutmadık acaba yakın zamanda giden birileri var mıdır böyle, sorun ettiler mi konaklamayı bilgilendirebilirse çok sevinirim okudum ama göremedim, randevudan sonra deneyimlerimi paylaşacağım.
Eksik evrak olarak muhtemelen işleme alınır. Bugün booking üzerinden 2 haftalık gideceğiniz şehirden ödemesiz ücretsiz iptalli otel rezervasyonu yaptırıp giderseniz avantajlı olur sizin için.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Dortmund
iData başvuru: 03.10.2023
Atama: 13.12.2023
Randevu tarihi: 25.01.2024
Dijital İletim: 07.03.2024
Eksik evrak (kira söz.): 30.04.2024
Eksik evrak teslimi: -
UPS mesajı: -
Öğrenci ve eş vize gelişi:-

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Sal Şub 27, 2024 4:18 pm

kirpii yazdı: Sal Şub 27, 2024 11:12 am teşekkür ederim. bugün sizin vize görüşmeniz vardı sanırım. tecrübelerinizi aktarmanızı sabırsızlıkla bekliyorum:) şimdiden başarılar.
Evet görüşmemizden çıktık. Sonuç alınca tecrübelerimi anlatacağım :) Bekleme zamanı artık bizim için. Bol şans herkese.

pinkcalamari

Mesaj gönderen pinkcalamari » Sal Şub 27, 2024 5:44 pm

Yakında İstanbul idatadan 41f vizesi için başvuru yapan arkadaşlar, kaç güne vizeniz geldi? Ben 4. Haftadayım, henüz dönüş olmadı. Würzburga gideceğim. Okul kaydı ve yurt için vize talep ediliyor, elim kolum bağlı.
41F Yüksek Lisans - İstanbul İdata Gayrettepe
Başvuru Tarihi: 24.11.2023
Atama Tarihi: 05.01.2024
Randevu Tarihi: 30.01.2024
Vize Geliş Tarihi: 06.03.2024

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Sal Şub 27, 2024 5:45 pm

hashoshaf yazdı: Sal Şub 27, 2024 4:18 pm Evet görüşmemizden çıktık. Sonuç alınca tecrübelerimi anlatacağım :) Bekleme zamanı artık bizim için. Bol şans herkese.
geçmiş olsun. sizin dil belgesi neydi?

alinasovrel

Mesaj gönderen alinasovrel » Sal Şub 27, 2024 6:14 pm

merhaba 36f icin basvurdum okulum kaydimi fiziki olarak yapacagini soyluyo, vizede sadece kabul belgesiyle gitmem sorun yaratir mi?

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Sal Şub 27, 2024 6:33 pm

kirpii yazdı: Sal Şub 27, 2024 5:45 pm geçmiş olsun. sizin dil belgesi neydi?
Goethe B1.

glowingkakao

Mesaj gönderen glowingkakao » Sal Şub 27, 2024 6:52 pm

1saliimdemir yazdı: Cum Şub 16, 2024 9:20 pm İSTANBUL 36f
08.55’di randevum 30dakika öncesinde girdim. Girişteki hanımefendiyle Kağıtlarımı beraber düzenledik daha sonra kâğıt aldım kargo bilgilerini yazmak için doldurmadan numaram yandı siyah saçlı uzun gözlüklü bir kadın vardı sadece.görüşmem çok güzel geçti. 15dakika sürdü, neden lisans okuyup tekrar lisans okumak istediğmii sordu önlisans okuduğumu lisansa tamamlamak istediğimi söyledim. Neden bremeni kazandığımı ancak hannovere gidiceğimi sordu akrabalarımın şehirde yasadıgı için dil öğrenme sürecinde destek almak ve adaptasyon sürecini daha hızlı bir şekilde atlatabilmek için dedim.
-Kursumu sordu haftada kaç saat olduğunu sordu
-ingilizce seviyemi sordu b1
Almanca seviyemi sormadı a2misiniz dedi evet dedim.
- biraz almanca konusalımmı dedi kendimi tanıtmamı istedi?
-bölüm ismimi sordu
-neden almanyada okumak istediğimi sordu
-ders isimlerini sordu 3tane
-akraban var mı
Daha sonra işleriniz bitti kağıt verdi eksik evrağınız yok ama memur bakıcak tekrar bir şey olursa geri dönüş olucak size görüşün sağlanması 30-40gün sürebilir dedi.
Randevu tarih: 18.10.2023
Atamanın yapıldığı tarih: 17.01.2024
Görüşme Tarihi:15.02.2024
Merhabalar. Lisans okuyup yeniden lisans okuma nedeninizi sordukları için netleştirmek adına, önlisans mezuniyetinizin yılı neydi ve üstüne Türkiyede lisans yapmış mıydınız? Yaptıysanız bölümünüzü ve bunun için de mezuniyet yılınızı sorabilir miyim? Şimdiden çok teşekkürler.
41F İzmir iData -> Detmold
Randevu: 10 Ağustos
Dijital dosya teslimi: 31 Ağustos
Vize teslim: 10 Ekim (1 yıllık multi)
Vize başlangıç tarihi: 7 Ekim (istenen başlangıç tarihi 1 Eylül)

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Sal Şub 27, 2024 8:11 pm

admslv1 yazdı: Cum Şub 23, 2024 8:46 am Merhaba. Dün eşim için bloke hesap arttırımı istediler. Biz 934+400 yatırmıştık, 934+934 istiyorlar. 14 gün süre vermişler yollamamız için. Umarım bundan sonra vizemiz gelir artık.
Merhaba 22 şubatta talep edilen bloke hesap arttırım mailine 26 şubatta dönüş gerçekleştirip arttırdığımıza dail belgeleri ilettik. Sürecin bitmesini bekliyoruz şuan.
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

Bünyaminn

Mesaj gönderen Bünyaminn » Sal Şub 27, 2024 10:20 pm

Üyeliğim yoktu. Birkaç defa bilgi araştırırken başlıkları okumaya gelmiştim. Okurken herkesin heyecanını, merakını, bilgi açlığını gördüm. Buna karşılık yararlı bilgi kadar kafa karıştıracak yanlış bilgiler de olduğunu anladım. Belki bir katkım olur diye şimdi üye olup yazmak istedim.
44F-Dil okulu vizesine başvurdum. 13 Eylül'de Ankara'dan randevu talebinde bulundum. 28 Aralık'ta 15 Ocak için randevum atandı. Ankara Konsolosluğu-Vize Birimi'nde belgelerimi teslim ettim.
Vize memurları Türk zaten. Kendinizi Türkçe ifade ediyorsunuz. Bu sebeple Almanca'yı neredeyse hiç konuşamadığınız için çekinmeyin. Rahat olun. Sadece 8 soruluk Almanca bir form veriliyor. Neden gidiyorsunuz, döndükten sonra ne yapmayı planlıyorsunuz, orada geçimizini ne ile sağlayacaksınız, daha önce Almanya'da bulundunuz mu, bulunduysanız ne amaçla bulundunuz gibi sorular bulunuyor formda. Bu sorular daha önce burada yazılmıştı. Kim yazdı hatırlamıyorum ama eski mesajlara bakabilirsiniz.
Form üzerinde Almanca bilmiyorum gibi bir seçenek de var. Dilerseniz onu işaretleyip sorulara cevap da vermeyebilirsiniz. Ama tabi ki bu önerilmez. Çabanızı görmek isterler. Ki ben de elimden geldiğince bir şeyler yazmaya çalıştım. Mesela geçiminizi ne ile sağlayacaksınız kısmına cümleyi doğru kuramayacağımı düşündüğüm için sadece bloke hesap manasında sperrkonto yazdım. Bu kelimeyi de zaten süreç içerisinde işlemleri gerçekleştirince öğrenmiştim. Gerekli evrak listesinde de geçiyordu. Onun dışındaki sorulara 3-5 kelimeyle de cevap verebilirsiniz. Elinizden geldiğince bir şeyler yazmaya çalışın. Bana bunun dışında sözlü bir Almanca sorulmadı. Ama bazı kabinlerden Almanca konuşmaları duyuluyordu. Neden bilmiyorum ama sertifikasız gelen arkadaşların olduğunu düşünüyorum. Ya da sertifikasından daha iyi seviyede almancası olduğunu söyleyen arkadaşlar olabilir. Bana sadece bu formdaki soruların dili çok ağır çok zor dediğim için neden o kadar Almanca öğrenmedin diye soruldu. Ben de dilin yerinde öğrenilmesinin daha doğru olduğunu düşündüğümü söyledim.
Evraklarım da tamamdı. Görüşme 15 dakika civarı sürdü. Almanca A1-goethe sertifikam vardı. CV'mi europass üzerinden çok kolay şekilde ingilizce hazırladım ve çevirisini yapmadım. Niyet mektubumu kendimi en güzel şekilde ifade edebilmek için Türkçe yazıp Almanca'ya çevirttim. Çünkü gerçekten anladığım kadarıyla sizden dürüstlük bekliyorlar. Daha doğrusu neden Almanya'da okumak istediğinizi veya neden Almanca öğrenmek istediğinizi, buna gerçekten niyetiniz olup olmadığını vs öğrenmek istiyorlar. Sizi anlamak istiyorlar. Bu yüzden ucu açık ifadeler, çelişen ifadeler, planlarınız ile çelişki tarihler yazmamaya dikkat edin.
24 haftalık bir dil okulu kaydı yaptırdım. Gerekli evrak belgesi üzerinde bekleme sürecinin 8 hafta civarı süreceği yazılıydı. Bu sebeple dil okulu başlangıcını 9 hafta sonraya 18 Mart'a aldırdım. Vizemin başlangıcını da 16 Mart için istedim. 23 Şubat'ta mesaj geldi. Bugün pasaportum elime ulaştı. 6 aylık vermişler.
Herkese bol şans diliyorum. Dilerim herkes umut ettiği, hayal ettiği yerlere gelir. Başarılar.

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Sal Şub 27, 2024 10:29 pm

Bünyaminn yazdı: Sal Şub 27, 2024 10:20 pm Üyeliğim yoktu. Birkaç defa bilgi araştırırken başlıkları okumaya gelmiştim. Okurken herkesin heyecanını, merakını, bilgi açlığını gördüm. Buna karşılık yararlı bilgi kadar kafa karıştıracak yanlış bilgiler de olduğunu anladım. Belki bir katkım olur diye şimdi üye olup yazmak istedim.
44F-Dil okulu vizesine başvurdum. 13 Eylül'de Ankara'dan randevu talebinde bulundum. 28 Aralık'ta 15 Ocak için randevum atandı. Ankara Konsolosluğu-Vize Birimi'nde belgelerimi teslim ettim.
Vize memurları Türk zaten. Kendinizi Türkçe ifade ediyorsunuz. Bu sebeple Almanca'yı neredeyse hiç konuşamadığınız için çekinmeyin. Rahat olun. Sadece 8 soruluk Almanca bir form veriliyor. Neden gidiyorsunuz, döndükten sonra ne yapmayı planlıyorsunuz, orada geçimizini ne ile sağlayacaksınız, daha önce Almanya'da bulundunuz mu, bulunduysanız ne amaçla bulundunuz gibi sorular bulunuyor formda. Bu sorular daha önce burada yazılmıştı. Kim yazdı hatırlamıyorum ama eski mesajlara bakabilirsiniz.
Form üzerinde Almanca bilmiyorum gibi bir seçenek de var. Dilerseniz onu işaretleyip sorulara cevap da vermeyebilirsiniz. Ama tabi ki bu önerilmez. Çabanızı görmek isterler. Ki ben de elimden geldiğince bir şeyler yazmaya çalıştım. Mesela geçiminizi ne ile sağlayacaksınız kısmına cümleyi doğru kuramayacağımı düşündüğüm için sadece bloke hesap manasında sperrkonto yazdım. Bu kelimeyi de zaten süreç içerisinde işlemleri gerçekleştirince öğrenmiştim. Gerekli evrak listesinde de geçiyordu. Onun dışındaki sorulara 3-5 kelimeyle de cevap verebilirsiniz. Elinizden geldiğince bir şeyler yazmaya çalışın. Bana bunun dışında sözlü bir Almanca sorulmadı. Ama bazı kabinlerden Almanca konuşmaları duyuluyordu. Neden bilmiyorum ama sertifikasız gelen arkadaşların olduğunu düşünüyorum. Ya da sertifikasından daha iyi seviyede almancası olduğunu söyleyen arkadaşlar olabilir. Bana sadece bu formdaki soruların dili çok ağır çok zor dediğim için neden o kadar Almanca öğrenmedin diye soruldu. Ben de dilin yerinde öğrenilmesinin daha doğru olduğunu düşündüğümü söyledim.
Evraklarım da tamamdı. Görüşme 15 dakika civarı sürdü. Almanca A1-goethe sertifikam vardı. CV'mi europass üzerinden çok kolay şekilde ingilizce hazırladım ve çevirisini yapmadım. Niyet mektubumu kendimi en güzel şekilde ifade edebilmek için Türkçe yazıp Almanca'ya çevirttim. Çünkü gerçekten anladığım kadarıyla sizden dürüstlük bekliyorlar. Daha doğrusu neden Almanya'da okumak istediğinizi veya neden Almanca öğrenmek istediğinizi, buna gerçekten niyetiniz olup olmadığını vs öğrenmek istiyorlar. Sizi anlamak istiyorlar. Bu yüzden ucu açık ifadeler, çelişen ifadeler, planlarınız ile çelişki tarihler yazmamaya dikkat edin.
24 haftalık bir dil okulu kaydı yaptırdım. Gerekli evrak belgesi üzerinde bekleme sürecinin 8 hafta civarı süreceği yazılıydı. Bu sebeple dil okulu başlangıcını 9 hafta sonraya 18 Mart'a aldırdım. Vizemin başlangıcını da 16 Mart için istedim. 23 Şubat'ta mesaj geldi. Bugün pasaportum elime ulaştı. 6 aylık vermişler.
Herkese bol şans diliyorum. Dilerim herkes umut ettiği, hayal ettiği yerlere gelir. Başarılar.
yararlı bilgiler için teşekkürler.