Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenci Vizesi uzatılmadan Almanya'dan giriş çıkış - Yeşil Pasaport

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
fliegerMann

Öğrenci Vizesi uzatılmadan Almanya'dan giriş çıkış - Yeşil Pasaport

Mesaj gönderen fliegerMann » Sal Şub 06, 2024 11:52 pm

Merhabalar,

ben geçen Eylül ayında buraya okuma vizesiyle geldim ve vizem Mart sonunda bitiyor. Vize uzatılması/oturum verilmesi için başvuru yaptım ve şuan randevu bekliyorum. Fiktion istememe rağmen (henüz) verilmedi.

Nisan ayında bir-iki hafta Türkiye'ye gidip geri dönmeyi düşünüyorum, ama geri geldiğimde ülkeye alınmama gibi bir durum olmasından endişeleniyorum.

Ayrıca, yeşil/hususi pasaport sahibiyim. Öğrenci vizem bitmiş olsa da pasaportun Schengen'e girme hakkıyla girebilir miyim?

Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

buffy

Re: Öğrenci Vizesi uzatılmadan Almanya'dan giriş çıkış - Yeşil Pasaport

Mesaj gönderen buffy » Pzr Şub 25, 2024 1:31 pm

Gumruk memuruna ogrenci olarak geldiginizi soylerseniz vizeniz bitmis, yesil pasaportun egitim hakki yok diye sorun cikarabilir. Cikarmaya da bilir… biraz riskli bence. Ben olsam fiktion icin tekrar iletisime gecerdim