Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

35F (Erasmus) yerine 34F (Burslu Yüksekokul Öğrenimi) Atanan Adaylar

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tarcodely

35F (Erasmus) yerine 34F (Burslu Yüksekokul Öğrenimi) Atanan Adaylar

Mesaj gönderen tarcodely » Cmt Oca 06, 2024 4:58 pm

Merhabalar, hibeli Erasmus lisans öğrencisi olarak başlıkta da görülebileceği üzere soru ağacında doğru cevapları vermeme rağmen 35F yerine 34F vizesine yönlendirmem yapıldı ve ben bu duruma vize başvurusunu yaptıktan 1 hafta sonra uyanıyorum. iData'dakiler ısrarla doğru cevaplandırırsam doğru vizenin verileceğini söylüyor ancak ben yanlış beyan yaptığımı düşünmüyorum. Randevumu iptal etmek çok istemiyorum çünkü okulum zaten 3 Nisan'da başlıyor.

Dün yine deneyip 'Alacağım burs Almanya'da kalacağım sürenin toplamı için belirtilen yasal asgari geçim tutarının %50'sinden daha yüksek' sorusuna bu sefer 'hayır' cevabını verdim, bu sefer 35F'ye yönlendirildim. Burada bariz bir hata yapılmış yani. Sırf 35F çıkması için yanlış beyan vermeli miyim?

pulshatks

Re: 35F (Erasmus) yerine 34F (Burslu Yüksekokul Öğrenimi) Atanan Adaylar

Mesaj gönderen pulshatks » Cmt Oca 06, 2024 6:29 pm

tarcodely yazdı: Cmt Oca 06, 2024 4:58 pm Merhabalar, hibeli Erasmus lisans öğrencisi olarak başlıkta da görülebileceği üzere soru ağacında doğru cevapları vermeme rağmen 35F yerine 34F vizesine yönlendirmem yapıldı ve ben bu duruma vize başvurusunu yaptıktan 1 hafta sonra uyanıyorum. iData'dakiler ısrarla doğru cevaplandırırsam doğru vizenin verileceğini söylüyor ancak ben yanlış beyan yaptığımı düşünmüyorum. Randevumu iptal etmek çok istemiyorum çünkü okulum zaten 3 Nisan'da başlıyor.

Dün yine deneyip 'Alacağım burs Almanya'da kalacağım sürenin toplamı için belirtilen yasal asgari geçim tutarının %50'sinden daha yüksek' sorusuna bu sefer 'hayır' cevabını verdim, bu sefer 35F'ye yönlendirildim. Burada bariz bir hata yapılmış yani. Sırf 35F çıkması için yanlış beyan vermeli miyim?
herhangi bir yanlış beyan yok , eper hibeniz harcamanız gereken tutarın %50 sinden fazla ise 34f doğrudur. Zaten 34f de istenen evraklara bakarsanız erasmus programının da kapsandığını görebiliriz. 34f ,35fye göre daha hızlı atanan bir vize türüdür ve burslu eğitim olarak geçer.Dediğim gibi 34f evrak listesini incelediğiniz de erasmus programının da içinde olduğunu görebilirsiniz.

Sevgiler

tarcodely

Mesaj gönderen tarcodely » Pzr Oca 07, 2024 11:16 am

pulshatks yazdı: Cmt Oca 06, 2024 6:29 pm herhangi bir yanlış beyan yok , eper hibeniz harcamanız gereken tutarın %50 sinden fazla ise 34f doğrudur. Zaten 34f de istenen evraklara bakarsanız erasmus programının da kapsandığını görebiliriz. 34f ,35fye göre daha hızlı atanan bir vize türüdür ve burslu eğitim olarak geçer.Dediğim gibi 34f evrak listesini incelediğiniz de erasmus programının da içinde olduğunu görebilirsiniz.

Sevgiler
Anladım, çok teşekkür ederim içim rahatladı :)

barisalp

Mesaj gönderen barisalp » Pzt Şub 05, 2024 3:55 pm

merhaba, 34F belgesi ile vize görüşmesinde herhangi sorun oluştu mu acaba ya da bir bilginiz var mı?

tarcodely

Mesaj gönderen tarcodely » Cmt Şub 24, 2024 4:19 pm

barisalp yazdı: Pzt Şub 05, 2024 3:55 pm merhaba, 34F belgesi ile vize görüşmesinde herhangi sorun oluştu mu acaba ya da bir bilginiz var mı?
Merhaba, geç cevap için özür diliyorum öncelikle. En azından ileride bakacak öğrencilere bilgi olsun diye doğrulayayım. Dün görüşmeye gittim ve hiçbir sıkıntı çıkmadı. Gerçekten de hibeli Erasmus öğrencileri 34F alabiliyor. Üzerinde Erasmus yazmıyor diye korkmayın. Youtube'da da problem yaşamayan bir sürü kişi var ama nedense Google'da arattığımda bu gözükmüyor. Burslu olduğunuz için ayrı değerlendiriliyorsunuz diye bile düşünebilirsiniz.