Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2024

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kyuryi

Re: Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen kyuryi » Prş Şub 22, 2024 2:48 pm

gabescoe yazdı: Prş Şub 22, 2024 2:42 pm ankara 36f
başvuru: 20.11.2023
atama: 12.01.2024
randevu: 23.01.2024
vize gelis: 22.02.2024
hayirli olsun bol sans diliyorum!! Kargo sms'i geldi mi bir kac saat once gelmediginden bahsetmistiniz cat kapi mi geldi pasaportunuz? :D ben de hop oturup hop kalkar oldum son iki haftadir

gabescoe

Mesaj gönderen gabescoe » Prş Şub 22, 2024 2:49 pm

kyuryi yazdı: Prş Şub 22, 2024 2:48 pm hayirli olsun bol sans diliyorum!! Kargo sms'i geldi mi bir kac saat once gelmediginden bahsetmistiniz cat kapi mi geldi pasaportunuz? :D ben de hop oturup hop kalkar oldum son iki haftadir
gelmedi kargo mesajı. evet çat kapı geldi:))

kyuryi

Mesaj gönderen kyuryi » Prş Şub 22, 2024 2:51 pm

gabescoe yazdı: Prş Şub 22, 2024 2:49 pm gelmedi kargo mesajı. evet çat kapı geldi:))
Ayyy butun teorilerim kanitlandi boylece gercekten :D :D size harika bir hayat diliyorum umarim her sey istediginiz gibi olur!

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Prş Şub 22, 2024 2:59 pm

gabescoe yazdı: Prş Şub 22, 2024 2:42 pm ankara 36f
başvuru: 20.11.2023
atama: 12.01.2024
randevu: 23.01.2024
vize gelis: 22.02.2024
Çok iyi hayırlı olsun. Vize başlangıç tarihi ne zaman? Okul başlangıç tarihinize yakın mı?

gabescoe

Mesaj gönderen gabescoe » Prş Şub 22, 2024 4:49 pm

kyuryi yazdı: Prş Şub 22, 2024 2:51 pm Ayyy butun teorilerim kanitlandi boylece gercekten :D :D size harika bir hayat diliyorum umarim her sey istediginiz gibi olur!
çok teşekkür ederimmm sizin için de aynısını diliyorum!!

gabescoe

Mesaj gönderen gabescoe » Prş Şub 22, 2024 4:50 pm

umutyoldaa yazdı: Prş Şub 22, 2024 2:59 pm Çok iyi hayırlı olsun. Vize başlangıç tarihi ne zaman? Okul başlangıç tarihinize yakın mı?
başlangıç tarihi bugun. dil okulum bir kac gun once baslamisti.

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Prş Şub 22, 2024 5:38 pm

gabescoe yazdı: Prş Şub 22, 2024 4:50 pm başlangıç tarihi bugun. dil okulum bir kac gun once baslamisti.
Teşekkür ederim.

buurak

Mesaj gönderen buurak » Prş Şub 22, 2024 9:34 pm

36f vizesine 19 kasımda başvurdum. 23 ocakta A2 TELC ve garantör belgesi ile Ankarada görüşmeye gittim.
Almanca soru sorulmadı. Ben yazılı soruları almanca doldurdum. Aklımda kalan sorularda şu şekilde.
Sözlü olarak
- Dil kursun olacak mı?
- Tanıdığın var mı?
- Nerede kalacaksın? diye soruldu.

Yazılı olarakta şunlar soruldu. (İngilizce/Almanca)
- Hangi universite/bölüm?
- Neden bu üni/bölüm?
- Sonrasında hedefin?
- Geçimini nasıl sağlayacaksın?

Diğer sorularda hep forumda yazılan sorulardı. Bana 1 yıllık multi vize verilmiş. Ben istediğim başlangıç tarihi olarak 26 şubat yazmıştım ancak vize başlangıç 1 Mart olarak gelmiş. Kursumun başlangıç tarihi ise 4 Marttı. Bilgi paylaşan herkese teşekkürler bekleyenlerde umarım en yakın zamanda vizelerini alır.

Ankara 36f
19.11.2023 vize başvuru
12.01.2024 randevu atama
23.01.2024 randevu günü
25.01.2024 dijital iletim
21.02.2024 mesaj geldi
22.02.2024 vize geliş

rifatbulduk

Mesaj gönderen rifatbulduk » Prş Şub 22, 2024 10:50 pm

bengin35 yazdı: Çrş Şub 21, 2024 8:17 pm Arkadaşlar merhaba. İzmir 08.02.2023 tarihli randevu talebime hala atama bekliyorum , belki gözümden kaçan bir şey vardır diye forumdaki mesajları sürekli okusam da izmir atamaları ile alakalı bir şey göremiyorum. En son atama ne zaman yapıldı ? randevusu atanan biri varsa aydınlatabilirse çok sevinirim 🙏 Ayrıca PNR kodu ile takip yapamıyorum maildeki linke tıkladığımda başvuru ekranı açılıyor bunu yaşayan oldu mu hiç? Takip linkini atabilirseniz çok sevinirim 🙏😊
Bizde 09.02.2023 tarihinde başvurduk. 13.12.2023 tarihinde vize görüşmemiz gerçekleşti fakat vizemiz henüz gelmedi.

volytheria

Mesaj gönderen volytheria » Cum Şub 23, 2024 8:41 am

36F İstanbul
Öncelikle herkese merhaba. Bugün vize görüşmesi gerçekleştirdim ve görüşmeye nasıl gireceğinizi yazmak istiyorum. Biraz farklı bir konu, ilgilenmeyenlerden özür dilerim. Öncelikle güvenliğe kimliğimi gösterdim, çantamı soldaki yere koydum ve köpek çantayı aradı. Sonra ilerledikten sonra bir kapı var ama kapıyı siz açamıyorsunuz. Solda gişenin içinde bir adam var, ona adınızı söylüyorsunuz ve o açıyor. Sonra güvenlik var yine çantanız ve siz aranıyorsunuz. Buradan da geçtikten sonra veznelerin olduğu yere girmiş oluyorsunuz. Solda belge düzenleyen görevli var (aşşırı kabaydı) ve sağda da kargo formu ve poşeti var. Kadına gidiyorsunuz, o sizi kovuyor ve oturup bekliyorsunuz, sonra çağırılıyorsunuz. Belgeleri dosyadan çıkarıp veriyorsunuz, normalde form için 2 fotoğraf istenir ama benden 3.yü de aldılar, aklınızda bulunsun. Sonra belgeleri elinize tutuşturuyor ve sağdan poşet ve kargo formu alıp bekliyorsunuz (bunları çağırıldığınızda dolduracağınız için gerilmeyin) Beklerken pasaport numaranızı ezberleyebilirsiniz. Çağırıldığınızda gidip vezneye oturun, görevli belgelere göz atarken siz de kargo formunu dolduracaksınız, sonra görüşme bittikten sonra girdiğiniz kapının solundaki döner kapının solunu ittirip çıkacaksınız. (Ben kilitli dolaplara eşya bırakmadım, onlar nasıl alınır bilmiyorum ama eminim orada anlatırlar.)
Ben bu konuda çok gerildiğim ve elim ayağıma dolaştığı için bunu yazmak istedim, biraz uzun oldu üzgünüm ama okuyup biraz da rahatlayacak olan birileri olduğunu biliyorum ve herkese şans diliyorum
36F -İstanbul/Berlin
iDATA Başvuru: 02.11.2023
Randevu Atama: 17.01.2024
Randevu Tarihi: 23.02.2024
UPS Mail: 26.03.2024
Pasaport Teslim: 27.03.2024 (1 yıllık multi)

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Cum Şub 23, 2024 8:46 am

admslv1 yazdı: Sal Şub 20, 2024 1:58 pm Selam herkese. BVA'dan aşağıdaki maili aldım.

"Dear Madam, dear Sir,

the visa application of your wife is still in progress at immigration office (Ausländerbehörde) in Karlsruhe.
We have no information about the current processing status or processing duration at immigration office.
For further information please contact immigration office (Ausländerbehörde).

The processing of the visa application of yours is completed at immigration office.
The Embassy/Consulate has to make the final decision.
For further information please contact the Embassy/Consulate."

Benim başvurum tamamlanmış ve eşiminki işlem halinde şuan anladığım kadarıyla. Benim pasaportum gelecek mi peki bunu nasıl öğreneceğim? Gelirse tahminen kaç gün içerisinde gelir? Yoksa eşiminki ile birlikte mi gelecek sizce?
Merhaba. Dün eşim için bloke hesap arttırımı istediler. Biz 934+400 yatırmıştık, 934+934 istiyorlar. 14 gün süre vermişler yollamamız için. Umarım bundan sonra vizemiz gelir artık.
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Cum Şub 23, 2024 9:08 am

volytheria yazdı: Cum Şub 23, 2024 8:41 am 36F İstanbul
Öncelikle herkese merhaba. Bugün vize görüşmesi gerçekleştirdim ve görüşmeye nasıl gireceğinizi yazmak istiyorum. Biraz farklı bir konu, ilgilenmeyenlerden özür dilerim. Öncelikle güvenliğe kimliğimi gösterdim, çantamı soldaki yere koydum ve köpek çantayı aradı. Sonra ilerledikten sonra bir kapı var ama kapıyı siz açamıyorsunuz. Solda gişenin içinde bir adam var, ona adınızı söylüyorsunuz ve o açıyor. Sonra güvenlik var yine çantanız ve siz aranıyorsunuz. Buradan da geçtikten sonra veznelerin olduğu yere girmiş oluyorsunuz. Solda belge düzenleyen görevli var (aşşırı kabaydı) ve sağda da kargo formu ve poşeti var. Kadına gidiyorsunuz, o sizi kovuyor ve oturup bekliyorsunuz, sonra çağırılıyorsunuz. Belgeleri dosyadan çıkarıp veriyorsunuz, normalde form için 2 fotoğraf istenir ama benden 3.yü de aldılar, aklınızda bulunsun. Sonra belgeleri elinize tutuşturuyor ve sağdan poşet ve kargo formu alıp bekliyorsunuz (bunları çağırıldığınızda dolduracağınız için gerilmeyin) Beklerken pasaport numaranızı ezberleyebilirsiniz. Çağırıldığınızda gidip vezneye oturun, görevli belgelere göz atarken siz de kargo formunu dolduracaksınız, sonra görüşme bittikten sonra girdiğiniz kapının solundaki döner kapının solunu ittirip çıkacaksınız. (Ben kilitli dolaplara eşya bırakmadım, onlar nasıl alınır bilmiyorum ama eminim orada anlatırlar.)
Ben bu konuda çok gerildiğim ve elim ayağıma dolaştığı için bunu yazmak istedim, biraz uzun oldu üzgünüm ama okuyup biraz da rahatlayacak olan birileri olduğunu biliyorum ve herkese şans diliyorum
Faydalı yazı, teşekkürler.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Cum Şub 23, 2024 9:45 am

volytheria yazdı: Cum Şub 23, 2024 8:41 am 36F İstanbul
tecrübenizi aktardığınız için teşekkürler. hangi soruları sordular? yazılı form verip doldurttular mı? ve hangi dil belgesi ile başvurmuştunuz acaba?

berkancmrt

Mesaj gönderen berkancmrt » Cum Şub 23, 2024 2:58 pm

admslv1 yazdı: Prş Oca 11, 2024 9:20 am Merhaba tekrardan. Kaba hatları ile vize görüşmemden bahsedeyim. Detay sorarsanız hatırladığım kadarıyla anlatmaya çalışacağım.

Ben eşimle başvurduğum için en başından iki kişilik randevu almıştık. Randevuyu alırken eşimle henüz evli olmadığımız için eşimin eski pasaport numarasını girmiştik. Randevu saati geldiğinde gişe kısmına gidip pasaportlarımızı verdik, farklı bir pasaport olduğunu görünce eski pasaportu da istediler. Biz zaten götürmüştük ve bir problem yaşamadık. Ardından belgelerimizi ayırmamızı istediler daha içeri girmeden. Biz ayırmıştık ama farklı bir biçimde istiyorlar bize bayağı bir saçma geldi boş yere uğraştırıldık resmen. Biz her poşet dosyaya belgenin orjinalini ve 2 kopyasını koymuştuk. Bu arkadaşlar 3 poşet dosya yapmanızı istiyor: 1- Tüm orjinal belgeler, 2- Tüm 1.kopyalar, 3- Tüm 2. kopyalar. Bu şekilde ayarlamak için yarım saate yakın uğraştık(masa bile yoktu İzmir idatada, yere çömdük yani) ve gişeye tekrardan gidip sıramızı aldık.

Zaten ulusal vize için 1 sıra var, diğerleri schengen veriyor. Sıramız 10dk içerisinde geldi. Bize denk gelen kadın çok gergindi ve acele ettirdi bizi açıkçası. Ben belgelerimi verdim o sırayla teslim alıp gerek olmayanları bana geri verdi. Örnek olarak okul sayfasından dil yeterliliğine sahip olduğuma dair belge, okul kayıt belgem vs. bunları hep geri verdi. Zorunlu belgeleri alıp opsiyonel belgelerin çoğunluğunu almadı. Eşimin diplomasını ve fotokopilerini de aldı ve başvuru formu doldurması istendi. Biz halihazırda doldurduğumuz için problem yaşamadık. Normalde bunlar yazmıyor ama gerekliymiş sanırsam. Biz seyahat sağlık sigortası yaptırdık gitmeden, o yüzden ordan hizmet almadık. Hepiyi sigortadan uygun fiyata yaptırabilirsiniz bu arada diğer firmaların yarı fiyatı nerdeyse. İşlemlerden sonra kısa bir sınav oldum. Neden bu bölüm, bu okul, bölümdeki birkaç dersi söyler misin, tarzında yazılı sorular vardı. Okulum İngilizce olduğu için İngilizce cevapladım soruları. Ardından vezneye gidip para ödedik (75+75 EURO konsolosluk ücreti, 1040+1040 küsür tl idata payı olmak üzere, idata payı en başta ödediğiniz depozitodan düşülüyor. Biz 1600 tl ödemiştik yani 550 küsür tl ödedim idatada) ve parmak izlerimiz alındı. Ardından işlemler tamamlandı.

Biz şimdilik bekleme sürecine geçtik. Minimum 15 gün beklersiniz dediler. Umarım herkesin vize süreci problemsiz geçer. Yine sorularınız olursa sorarsanız zevkle cevaplarım. Herkese bu süreçte kolaylık diliyorum.
Hep iyi sigortada covid19 dahilmiydi acaba poliçenizde ve o sigorta ucuz diye sorun yapıyorlarmı konsoloslukta

Melisa333

Mesaj gönderen Melisa333 » Cum Şub 23, 2024 3:02 pm

Ek belge istendiğinde ve gönderdiğimizde belgelerin onlara ulaşıp ulaşmadığını nasıl anlarız? Yoksa sadece beklemeli miyiz?

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Cum Şub 23, 2024 3:07 pm

berkancmrt yazdı: Cum Şub 23, 2024 2:58 pm Hep iyi sigortada covid19 dahilmiydi acaba poliçenizde ve o sigorta ucuz diye sorun yapıyorlarmı konsoloslukta
Merhaba ekstra olarak alabiliyorsunuz ben bir sorun çıkmaması açısından ekletmiştim covid-19 kapsamlı dahil hali bile diğerlerinden çok uyguna geldi.
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

Lykadrox

Mesaj gönderen Lykadrox » Cum Şub 23, 2024 3:45 pm

Arkadaşlar türkiye'den almanya ile anlaşmalı olan bankalar var mı? Ailem anlaşmalı bir bankaya euro yatırsa türkiye'den ben bankadan aldigim o kartla almanya'da komisyonsuz euromu cekebilir miyim?
ANKARA 44F
Başvuru: 5 Eylül 2023
Atama tarihi: 5 Ocak 2024
Vize Geliş: 2 Şubat

uzeyrucar

Mesaj gönderen uzeyrucar » Cum Şub 23, 2024 3:55 pm

Merhaba, 14 Nişan 2023 tarihinde yapmış olduğum 30F vize başvurusu atamam yeni yapıldı 25 mart 2024 için. Daha önce 30F başvurmuş ve kabul almış, tecrübesi olan birileri var mı? Dil kursu kaydım var. Orada kalacağım kişinin(teyzem) davetiyesi var. Hemşireyim.

uzeyrucar

Mesaj gönderen uzeyrucar » Cum Şub 23, 2024 3:56 pm

Merhaba, 14 Nişan 2023 tarihinde yapmış olduğum 30F vize başvurusu atamam yeni yapıldı 25 mart 2024 için. Daha önce 30F başvurmuş ve kabul almış, tecrübesi olan birileri var mı? Dil kursu kaydım var. Orada kalacağım kişinin(teyzem) davetiyesi var. Hemşireyim.

arftoteles

Mesaj gönderen arftoteles » Cum Şub 23, 2024 4:14 pm

arftoteles yazdı: Sal Şub 20, 2024 10:32 am Selamlar,
forumda aradım biraz ama tam net bir şeye ulaşamadım.
vizeye başvururken (41F) diplomanın orijinallerini alıyorlar mı? bazı arkadaşlarla konuştuğumda vizeye başvururken idata görevlisi mühürleyip fotokopileri almış sadece. Diplomalarımın aslı ingilizce olduğu için noterlik çeviri olmadan mühürlemeyeceğini söyledi fakat ingilizceye ihtiyacım var zaten benim Türkçeye değil. bilgisi olan varsa deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim.
Herkese vize sürecinde kolaylıklar diliyorum
Herkese yanıtları için teşekkür ediyorum. Sorumun yanıtını bugün kendi görüşmemde aldım.

Ankara idata'dan 41F vizesi için başvurdum. Hiçbir belgenin orijinalini almadılar istemediler. Kopyalardan sadece bir tane aldılar. Klasik soru kağıdını doldurdum bu kadardı.

Tekrar herkese sürecinde kolaylık diliyorum. =)