Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Petrol mühendisliğinden kimya mühendisliğine geçiş

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
valerias

Petrol mühendisliğinden kimya mühendisliğine geçiş

Mesaj gönderen valerias » Cmt Şub 17, 2024 11:36 pm

Merhabalar,

İTÜ petrol ve doğal gaz mühendisliğinde 3. sınıfım. Ortalamam 2,4. YKS'ye 2020'de girdim. Tahmini mezuniyet zamanım Haziran 2026. DAAD sitesine baktığımda bölüm kısıtlamalı kabul görüyorum. Almanya'da kimya mühendisliğine ya da kimyaya lisanstan başlayacak şekilde başvuru alıyorlar mı? Ve sadece uygulamalı bilimler üniversitelerine kabul edilirsiniz diyor bu tam olarak ne demek? Okulu bitirdikten sonra ise bu bölüm ve üniversite kısıtı kalkıyor ve tüm yerlere başvurabiliyorum olarak gözüküyor. Konu hakkında bilgilendirebilir misiniz? Almanya'da bu durum nasıl? Farklı ülkelerde başvuru ihtimalim nedir? Mezuniyet sonrası başvuru daha mantıklı mı olur?

Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Petrol mühendisliğinden kimya mühendisliğine geçiş

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 20, 2024 11:55 am

Merhaba, evet kimya mühendisligine cok rahat gecis yapabilirsiniz (lisans olarak). Yüksek lisans icin net bir bilgi vermek imkansiz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

valerias

Mesaj gönderen valerias » Sal Şub 20, 2024 4:26 pm

Cevap için teşekkürler. Ben İTÜ'ye şehir ve bölge planlama bölümünden girdim. Sonrasında hazırlık okuyup Ek Madde 1 ile petrol mühendisliğine geçtim. Belge olarak yerleştirme sonucu istiyorlar diye okudum ama bunu belgelediğim takdirde bir sıkıntı olur mu? Kabul edilir mi veya? Hiç şehir ve bölge planlama okumadım, herhangi bir ders almadım. Sadece hazırlık okurken şehir ve bölge planlamada gözüküyordum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 21, 2024 1:01 pm

Bir problem olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com