Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2024

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dojacat

Re: Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen dojacat » Sal Şub 20, 2024 1:26 pm

dojacat yazdı: Sal Şub 20, 2024 12:58 pm Herkese merhabalar, 9 Ocak'ta yapmış olduğum İstanbul 36F vize randevu talebim bugün itibariyle 20 Mart'a atandı. Görüşmeye girip çıktıktan sonra burayı detaylı bir şekilde editleyip tecrübelerimi aktaracağım ama görüşme öncesi birkaç sorum var size:

1-Şu an A1 belgem var ve 13 Mart'ta Goethe A2 sınavım var ama sınavdan 1 hafta sonrasına vize randevusu verdikleri için muhtemelen A2 sertifikam olmadan görüşmeye gideceğim. Bu durumda ne yapılmalı? Görüşmede bunu bildirip sertifikamı size yollayacağım desem sorun olur mu? Böyle bir şey yaşayan oldu mu hiç :D

2-Okulum 15 Nisan'da başlıyor. Vize görüşmem ise 20 Mart'ta yani yüzde 99 ihtimalle vizem yetişmeyecek. Sizce vize görüşmesine gitmeden önce okulumu zaten yetişemeyeceğim deyip bir sonraki döneme erteletip öyle mi gitmeliyim yoksa hiç karıştırmadan 15 Nisan'da başlayacak şekilde bana verdikleri kabul belgesi ile mi gitmeliyim? Bu durum herhangi bir şeyi etkiler mi?

3- Kabul aldığım okulun (Bergische Uni Wuppertal) kendi bünyesinde dil kursu var ama vize olmadan kayıt yaptırılamıyor. Gönderilen kabul mektubunda ise bu belge ile vize görüşmesine girebilirsiniz yazıyor. Bu durum vizede sıkıntı yaratır mı?
Arkadaşlar up lütfen :?: :arrow: :!:

onder32

Mesaj gönderen onder32 » Sal Şub 20, 2024 1:30 pm

41F başvuru - İstanbul
Başvuru tarihi - 03.02.24
Randevu atama - 20.02.24
Randevu tarihi - 12.03.24

ibrhmyldz

Mesaj gönderen ibrhmyldz » Sal Şub 20, 2024 1:37 pm

Paskalya95 yazdı: Sal Şub 20, 2024 12:33 pm İbrahim Bey merhaba tabiki,
Mail adresinizi yazabilirsiniz iletişim için
ibrahimyldz165@gmail.com bu mail adresini aktif olarak kullanıyorum, buradan ulaşabilirsiniz.
41F eşli başvuru - Berlin
Başvuru tarihi - 04.10.23
Randevu atama - 20.10.23
Evrak teslimi - 13.11.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 10.02.2024
Eş pasaport teslim - ?

Canbey34

Mesaj gönderen Canbey34 » Sal Şub 20, 2024 1:55 pm

arftoteles yazdı: Sal Şub 20, 2024 1:17 pm Yanıtınız için teşekkürler hocam hangi şehirden yaptınız başvuruyu belki etkisi vardır. Çünkü ben Ankara'dan yapıcam başvuruyu ve Ankaradakilerden hep alınmadığına dair şeyler duydum.
Biz İstanbul idatadan başvurduk

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Sal Şub 20, 2024 1:56 pm

tarikcuci yazdı: Sal Şub 20, 2024 1:18 pm hocam instagramdan ya da telefon numarasından konuşabilir miyiz? süreç boyunca sorularım olabilir de o yüzden burayı meşgul etmesek gayet iyi olur.
instagram hesabım a.tarikciftci
Gönderdim
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Sal Şub 20, 2024 1:58 pm

Selam herkese. BVA'dan aşağıdaki maili aldım.

"Dear Madam, dear Sir,

the visa application of your wife is still in progress at immigration office (Ausländerbehörde) in Karlsruhe.
We have no information about the current processing status or processing duration at immigration office.
For further information please contact immigration office (Ausländerbehörde).

The processing of the visa application of yours is completed at immigration office.
The Embassy/Consulate has to make the final decision.
For further information please contact the Embassy/Consulate."

Benim başvurum tamamlanmış ve eşiminki işlem halinde şuan anladığım kadarıyla. Benim pasaportum gelecek mi peki bunu nasıl öğreneceğim? Gelirse tahminen kaç gün içerisinde gelir? Yoksa eşiminki ile birlikte mi gelecek sizce?
İzmir 41F

arftoteles

Mesaj gönderen arftoteles » Sal Şub 20, 2024 2:02 pm

Phsiker-Hmz yazdı: Sal Şub 20, 2024 12:48 pm Benim hiçbir orjinal belgeme bakmadılar bile. Hata orjinal çevirilere bile bakmadılar. Sadece 2 adet fotokopileri aldılar
Yanıtınız için teşekkürler hocam vizeniz umarım hemen ulaşır 😊

cahitozdemir

Mesaj gönderen cahitozdemir » Sal Şub 20, 2024 2:48 pm

arftoteles yazdı: Sal Şub 20, 2024 10:32 am Selamlar,
forumda aradım biraz ama tam net bir şeye ulaşamadım.
vizeye başvururken (41F) diplomanın orijinallerini alıyorlar mı? bazı arkadaşlarla konuştuğumda vizeye başvururken idata görevlisi mühürleyip fotokopileri almış sadece. Diplomalarımın aslı ingilizce olduğu için noterlik çeviri olmadan mühürlemeyeceğini söyledi fakat ingilizceye ihtiyacım var zaten benim Türkçeye değil. bilgisi olan varsa deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim.
Herkese vize sürecinde kolaylıklar diliyorum
Hocam merhabalar birçok kişiyle konuştum çeşitli yerlerden, hepsi diplomanın ve diğer çeşitli belgelerin orjinallerinin alındığını söyledi ben henüz girmedim

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Sal Şub 20, 2024 2:58 pm

admslv1 yazdı: Sal Şub 20, 2024 11:20 am Merhaba. İş bulma süreci nasıl oldu sizin için zorlayıcı mıydı? Ben de bir sorun çıkmazsa Nisan ayında başlayacağım okula. Tecrübelerinizi aktarabilirseniz çok mutlu olurum.
Bu soru çok kişisel. Almancanız yoksa çok kolay değil. 1 yıldır iş bulamayan arkadaşlarım var İngilizce bölümde, maalesef her şey planlandığı gibi gitmiyor. Mesleğinize, iş imkanına vs göre bunlar çok değişir. Ne youtuberlar gibi Almanya’ya gelince işiniz kapıda sizi bekliyor diyebilirim ne imkansız. Ben zaten 6 senedir alanımda çalışan birisiydim, burada da aynı işimi yapıyorum ama her şeye sıfırdan başlamak zorunda kaldım. İngilizce ile çalışıyorum ama bu biraz hem şans hem sizin alanınız yetenekleriniz vs. Bu konuda siz gelip yaşayınca göreceksiniz ancak.

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Sal Şub 20, 2024 3:22 pm

admslv1 yazdı: Sal Şub 20, 2024 1:58 pm Selam herkese. BVA'dan aşağıdaki maili aldım.

"Dear Madam, dear Sir,

the visa application of your wife is still in progress at immigration office (Ausländerbehörde) in Karlsruhe.
We have no information about the current processing status or processing duration at immigration office.
For further information please contact immigration office (Ausländerbehörde).

The processing of the visa application of yours is completed at immigration office.
The Embassy/Consulate has to make the final decision.
For further information please contact the Embassy/Consulate."

Benim başvurum tamamlanmış ve eşiminki işlem halinde şuan anladığım kadarıyla. Benim pasaportum gelecek mi peki bunu nasıl öğreneceğim? Gelirse tahminen kaç gün içerisinde gelir? Yoksa eşiminki ile birlikte mi gelecek sizce?
Merhaba BvA ne zaman mail atmıştınız?

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Sal Şub 20, 2024 4:17 pm

Gamzee yazdı: Sal Şub 20, 2024 2:58 pm Bu soru çok kişisel. Almancanız yoksa çok kolay değil. 1 yıldır iş bulamayan arkadaşlarım var İngilizce bölümde, maalesef her şey planlandığı gibi gitmiyor. Mesleğinize, iş imkanına vs göre bunlar çok değişir. Ne youtuberlar gibi Almanya’ya gelince işiniz kapıda sizi bekliyor diyebilirim ne imkansız. Ben zaten 6 senedir alanımda çalışan birisiydim, burada da aynı işimi yapıyorum ama her şeye sıfırdan başlamak zorunda kaldım. İngilizce ile çalışıyorum ama bu biraz hem şans hem sizin alanınız yetenekleriniz vs. Bu konuda siz gelip yaşayınca göreceksiniz ancak.
Anladım teşekkür ederim. Zaten ilk hedefim biraz para biriktirebilmek için garsonluk vs. gibi bir iş. Daha sonrasında almancamı geliştirince kendi alanımda iş bakmaya başlarım diye planlıyorum.
İzmir 41F

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Sal Şub 20, 2024 4:19 pm

umutyoldaa yazdı: Sal Şub 20, 2024 3:22 pm Merhaba BvA ne zaman mail atmıştınız?
Selam 6 gün önce atmışım. 2 hafta önce attığımda aynı gün içerisinde dönmüşlerdi 6 gün önce de tekrar durumu sormak için yazmıştım cevap atmamışlardı aynı gün içinde. Bugün geldi mail.
İzmir 41F

dojacat

Mesaj gönderen dojacat » Sal Şub 20, 2024 4:25 pm

soruma yanıt alamadığım için tekrar sormak istiyorum umarım formata uygundur:

1-Şu an A1 belgem var ve 13 Mart'ta Goethe A2 sınavım var ama sınavdan 1 hafta sonrasına vize randevusu verdikleri için muhtemelen A2 sertifikam olmadan görüşmeye gideceğim. Bu durumda ne yapılmalı? Görüşmede bunu bildirip sertifikamı size yollayacağım desem sorun olur mu? Böyle bir şey yaşayan oldu mu hiç :D

2-Okulum 15 Nisan'da başlıyor. Vize görüşmem ise 20 Mart'ta yani yüzde 99 ihtimalle vizem yetişmeyecek. Sizce vize görüşmesine gitmeden önce okulumu zaten yetişemeyeceğim deyip bir sonraki döneme erteletip öyle mi gitmeliyim yoksa hiç karıştırmadan 15 Nisan'da başlayacak şekilde bana verdikleri kabul belgesi ile mi gitmeliyim? Bu durum herhangi bir şeyi etkiler mi?

3- Kabul aldığım okulun (Bergische Uni Wuppertal) kendi bünyesinde dil kursu var ama vize olmadan kayıt yaptırılamıyor. Gönderilen kabul mektubunda ise bu belge ile vize görüşmesine girebilirsiniz yazıyor. Bu durum vizede sıkıntı yaratır mı?

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Sal Şub 20, 2024 5:18 pm

admslv1 yazdı: Sal Şub 20, 2024 4:17 pm Anladım teşekkür ederim. Zaten ilk hedefim biraz para biriktirebilmek için garsonluk vs. gibi bir iş. Daha sonrasında almancamı geliştirince kendi alanımda iş bakmaya başlarım diye planlıyorum.
Yani garsonluk için en azından b1 Almanca gerekebilir. Gelince ehliyetiniz varsa Amazon kuryeliği veya depolarda mal taşıma gibi işlere bakabilirsiniz. Ama maalesef göçmen özellikle Berlin ve çevresinde çok fazla olduğunu da göz önünde bulundurmakta fayda var. Benim gelmeyi planlayan herkese burada iş vereceğine güveneceği birisi yoksa en az 6 aylık parayı gider olarak gözden çıkarmaları olur. Biz de çok zorlandık eşim hala iş arıyor 9 aydır ama neyse ki benim işim oldu, ki o benden daha deneyimli ama biraz şans işi işte.

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Sal Şub 20, 2024 5:59 pm

Gamzee yazdı: Sal Şub 20, 2024 5:18 pm Yani garsonluk için en azından b1 Almanca gerekebilir. Gelince ehliyetiniz varsa Amazon kuryeliği veya depolarda mal taşıma gibi işlere bakabilirsiniz. Ama maalesef göçmen özellikle Berlin ve çevresinde çok fazla olduğunu da göz önünde bulundurmakta fayda var. Benim gelmeyi planlayan herkese burada iş vereceğine güveneceği birisi yoksa en az 6 aylık parayı gider olarak gözden çıkarmaları olur. Biz de çok zorlandık eşim hala iş arıyor 9 aydır ama neyse ki benim işim oldu, ki o benden daha deneyimli ama biraz şans işi işte.
Zaten 12 aylık bloke hesabımız var biraz da ona güveniyoruz. Biz de eşimle geleceğiz, hedefimiz 6 ay içerisinde en az birimizin iş bulması. Aylık 1000 euro bile gelse ekstradan bizim için çok iyi olacak. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
İzmir 41F

Oguzkoroglu

Mesaj gönderen Oguzkoroglu » Sal Şub 20, 2024 6:26 pm

Merhaba
Giessen üniversitesi hazırlık programından kabul aldım 29 şubatta vize randevum var İstanbul Alman konsolosluğunda bütün gerekli evraklarım hazır Daha evvel 2 kere Almanya’ya gittim yaklaşık 3 ay orada bulundum . Üniversitemin son senesinde staj için başvuru yaptım staj yeri sözleşmemi devlete ibraz etmeden bana yolladığı ve bu sebepten 7. Maddeden red aldım yaklaşık 1 sene önce açıkcası vizeyle alakalı tek endişem daha evvel 7. Maddeden red almış olmam .7. Madde : (en az bir üye Devlet, başvuru sahibini kamu politikasına veya iç güvenliğe tehdit olarak kabul etmektedir) böyle okuyunca vize red sebebim gerçekten sıkıntılı ama red maddemin alt bendinde açıklama olarak 7.3 yani İlgili yabancılar dairesi staj koşullarını uygun görmeme kabul etmeme yazıyor tahminen sözleşmenin ibraz edilmemesi yabancılar dairesi tarafından bu konu hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum bilgisi deneyimi olan kişilerin yorumlarını bekliyorum özellikle teşekkürler şimdiden .

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Sal Şub 20, 2024 7:55 pm

admslv1 yazdı: Sal Şub 20, 2024 4:19 pm Selam 6 gün önce atmışım. 2 hafta önce attığımda aynı gün içerisinde dönmüşlerdi 6 gün önce de tekrar durumu sormak için yazmıştım cevap atmamışlardı aynı gün içinde. Bugün geldi mail.
Anladım bende halen bekliyorum 5 gün oldu.

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Sal Şub 20, 2024 8:00 pm

dojacat yazdı: Sal Şub 20, 2024 4:25 pm soruma yanıt alamadığım için tekrar sormak istiyorum umarım formata uygundur:

1-) bunu yaşayan ilk kişi değilsiniz eski mesajlarda çokça örnekleri var, oradan okuyabilirsiniz.
2-) sen bilirsin, ne kadar geç kalacağına bağlı olarak karar verebilirsin. 2-3 üç ay geç kalırsan diğer dönem için başvuru yap.
3-) bununla alakalı ayrı bir başlık var, oraya bakabilirsin.
Form uzun yıllardır var, aslında aradığımız her şey var.

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Sal Şub 20, 2024 9:04 pm

Herkese merhaba, 18 Mart'ta Istanbul'da 36F görüşmem var. Okulum Nisan ayının 20 'sinde başlıyor. Bu durumda vizemin yetişme ihtimali var mı sizce? Yoksa dil kursumu kış sömestr dönemine erteletip 18 Mart'taki görüşmeye öyle mi girmeliyim? Okula mail attım ve eğer kursumu kış dönemine ertelersem yeni bir kabul mektubu vereceklerini ama bunun 2 ay kadar zaman alacağını söylediler yani vize görüşmeme yeni kabul mektubum yetişmeyecek. Kursu erteletip vize görüşmeme girersem eski kabul mektubum ve okulla olan ertelettiğime dair mailleri sunarsam sorun çıkar mı acaba? Yani vize görüşmesine kursumu hiç ertelemeden girmem mi daha mantıklı yoksa kış dönemine erteleyip eski kabul belgem (yaz dönemi için olan) ve ertelettiğime dair mailleşmelerin çıktısını alıp girmem mi daha mantıklı? Cevaplarınızı bekliyorum.

ddwad

Mesaj gönderen ddwad » Çrş Şub 21, 2024 12:38 am

dojacat yazdı: Sal Şub 20, 2024 4:25 pm soruma yanıt alamadığım için tekrar sormak istiyorum umarım formata uygundur:

Bende Wuppertal'den kabul aldım ve eğer vizem verilirse 15 nisanda gideceğim. (bugün görüşmeye girdim) Ben dil kursuna kayıt yaptım. Üniversiteye kayıt olamıyorsun ama dil kursuna 500 euro yollayıp kayıt olabiliyorsun. Dil kursu birimine sordum, vizenizde kayıt şartı varsa 500 euroyu atın ön kayıt belgesi yollayalım dediler. istersen iletişime geçelim, gidersek beraber birbirimize yardımcı oluruz hem.