Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studydrive ve Studium icin olan önemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Computer_Berkay

Studydrive ve Studium icin olan önemi

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 23, 2023 12:14 pm

Herkese selamlar,

bugün sizlere Studydrive uygulamasinin önemlerinden bahsetmek istiyorum cünkü halen üniversiteye baslayip bu app i bilmeyenleri görüyorum halbuki Almanya da okuyan hemen hemen her ögrencinin telefonunda bu app yüklüdür ve olmasi da gerekir aslinda.

Studydrive sadece üniversite ögrencilerinin kullannabilecegi bi apptir ve bu appte Übunglar, Altklausur, yine ögrencilerin olusturup yükledigi Zusammenfassung vs yani o derse calismak icin gereken her seyi bulabilirsiniz. Ayni zamanda ögrencilerin twitteri olarak da bilinir :)

Bu appte foruma benzer bir sekilde calisiyor. Mesela her dersin kendi basligi vardir(Örnegin Programmierung) ve o ders e katilirsiniz ilk basta, sonra orda dersle alakali her türlü seyi sorabilirsiniz direkt cevap alirsiniz sacma sapan bir soru olsa dahi ne sacma bir soru diye bir cevap dahi alabilirsiniz hatta :lol:

Ya da genel olarak Uni ile alakali sohbet vs yerler icin de baska basliklar adi altinda oraya kayit olup soru yazabilirsiniz.

Buranin en güzel tarafi Altklausur lar ve cözümleri. Altklausur yani cikmis eski sinav demek. Uni Moodle sistemine her Altklausur yüklenmiyor yüklense de cevabi yüksek ihtimalle yüklenmiyor. Studydrive da eger ders yeni degilse neredeyse tüm dersler icin Altklausur bulabilir hatta cevabiyla dahi bulabiilirsiniz.

Yine ayni sekilde bu Übunglar icin de gecerlidir. Übung bittikten sonra bazen Übungsblatt i tekrar cözerken acaba söyle de olur mu diyebiliyor insan. Hemen Studydrive a yaziyorsun burda böyle yapsak olur mu vs direkt cevap alirsin.

Genel olarak yine özellikle Erstis ler (Uni ye yeni baslayan ilk Semester da olanlar icin denen bir sey) icin uni ye daha hizli adapte olmak adina daha bir önem tasiyor cünkü bu sayede uni ile alakali her türlü soruyu sorabilir ve hizlica cevap alabilirsiniz :)

Ben sahsen instagramdan daha fazla bu app i kullanmaya basladigimi farkettim cünkü ister istemez cok kullanmaya basliyorsun. Bana da bunu ilk Semester da Alman arkadasim Studydrive indirmemi söylemisti onun sayesinde sinavlara iyi hazirlanabildim diyebilirim.

Bu arada bu dersle ilgili olan Dokument ler i kendinizde olusturup yükleyebilirsiniz. Belli bir Puana ulastiktan sonra bazi hediyeler alabilirsiniz. Ipad gibi vs :) Essen de Informatik okuyan arkadaslar benim Dokumentleri de indirebilirsiniz hatta su an sadece Requirements Engineering icin Dokument olusturdum ama devami gelecek :)

Alttaki linkten kayit olabilirsiniz app ile ilgili sorunuz varsa sorunuzu bu baslikta yazabilirsiniz. Herkese basarilar bol sans!

https://www.studydrive.net/?ref=3109420
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Studydrive ve Studium icin olan önemi

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 23, 2023 3:07 pm

Cok faydali bir bilgi paylasimi. Tesekkürler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

asenaesragulerr

Mesaj gönderen asenaesragulerr » Pzt Eki 23, 2023 3:51 pm

Peki sizce şimdi üni mailimle kaydolsam mı yoksa normal kişisel mail mi?

asenaesragulerr

Mesaj gönderen asenaesragulerr » Pzt Eki 23, 2023 3:52 pm

Çok temiz not tuttum Numerische Verfahren Online dersi almanca alıyorum yanına çeviri kutucuğu vs yaptım PDF yapıp yükleyeceğim de okul hesabımla açsam mı bilemedim

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Pzt Eki 23, 2023 3:56 pm

İyi bilgi paylaşımı teşekkürler
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Eki 23, 2023 4:26 pm

Mail farketmez acabilirsiniz her türlü.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Kas 06, 2023 5:25 pm

push++

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Sal Kas 07, 2023 2:04 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Kas 06, 2023 5:25 pm push++
Kardesim bu tür seylere pek bakan olmuyor artik buralarda. Sen vizeyle ilgili birseyler paylas. Burdaki üyelerin %90 inin tek amaci vize icin bu sayfayi takip etmek. Egitim falan öyle bir plani yok kimsenin :D Istersen dene bak, vize basvuru tabiki icin App diye baslik ac.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Kas 07, 2023 3:36 pm

Maalesef öyle :( üzücü ama gercek. Lakin arada gercekten egitim amaci olanlar vardir diye paylasayim dedim. Ha birde Forum artik sadece vizeden ibaret olmasin diye arada bir böyle seyler paylasmassak "Deutschvisum" olarak degisecek forum :lol:

yyeeii

Mesaj gönderen yyeeii » Sal Kas 07, 2023 3:50 pm

Hocam bu app dil kursu yapanlar için de uygun mu? Mesela anlamadığımız bir konu var, yine aynı şekilde buraya danışabilir miyiz?
Duisburg-München

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Kas 07, 2023 4:24 pm

Dil kursu icin biraz agir gelebilir. Belki Germanistik e katilip orda soru sorulabilir de zaten Sd Uni ögrencileri icin. Uni ögrencileri icin bu app yani hesap acerken nerde ne okuyorsunuz diye kaydetmeniz lazim. Lisans yapmak isteyeceginiz uni de belki kaydolup sorulabilir ama ben yine de pek yararli olacagini sanmiyorum. Uni de Germanistikte görülen Almanca ile c1 hazirlik almancasi arasinda daglar kadar fark vardir diye düsünüyorum :). Agir gelir.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Oca 11, 2024 12:37 am

Uni okuyanlar icin herkesin tekrar görmesi adina +push :)

volytheria

Mesaj gönderen volytheria » Pzt Şub 19, 2024 11:15 pm

Böyle bir uygulamanın varlığından haberim yoktu, gerçekten ne kadar teşekkür etsem az. İyi ki bu başlığı açmışsınız
36F -İstanbul/Berlin
iDATA Başvuru: 02.11.2023
Randevu Atama: 17.01.2024
Randevu Tarihi: 23.02.2024
UPS Mail: 26.03.2024
Pasaport Teslim: 27.03.2024 (1 yıllık multi)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Şub 20, 2024 12:16 am

Rica ederim bol sans! :)

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Sal Şub 20, 2024 9:45 am

Computer_Berkay yazdı: Pzt Eki 23, 2023 12:14 pm Herkese selamlar,

bugün sizlere Studydrive uygulamasinin önemlerinden bahsetmek istiyorum cünkü halen üniversiteye baslayip bu app i bilmeyenleri görüyorum halbuki Almanya da okuyan hemen hemen her ögrencinin telefonunda bu app yüklüdür ve olmasi da gerekir aslinda.

Studydrive sadece üniversite ögrencilerinin kullannabilecegi bi apptir ve bu appte Übunglar, Altklausur, yine ögrencilerin olusturup yükledigi Zusammenfassung vs yani o derse calismak icin gereken her seyi bulabilirsiniz. Ayni zamanda ögrencilerin twitteri olarak da bilinir :)

Bu appte foruma benzer bir sekilde calisiyor. Mesela her dersin kendi basligi vardir(Örnegin Programmierung) ve o ders e katilirsiniz ilk basta, sonra orda dersle alakali her türlü seyi sorabilirsiniz direkt cevap alirsiniz sacma sapan bir soru olsa dahi ne sacma bir soru diye bir cevap dahi alabilirsiniz hatta :lol:

Ya da genel olarak Uni ile alakali sohbet vs yerler icin de baska basliklar adi altinda oraya kayit olup soru yazabilirsiniz.

Buranin en güzel tarafi Altklausur lar ve cözümleri. Altklausur yani cikmis eski sinav demek. Uni Moodle sistemine her Altklausur yüklenmiyor yüklense de cevabi yüksek ihtimalle yüklenmiyor. Studydrive da eger ders yeni degilse neredeyse tüm dersler icin Altklausur bulabilir hatta cevabiyla dahi bulabiilirsiniz.

Yine ayni sekilde bu Übunglar icin de gecerlidir. Übung bittikten sonra bazen Übungsblatt i tekrar cözerken acaba söyle de olur mu diyebiliyor insan. Hemen Studydrive a yaziyorsun burda böyle yapsak olur mu vs direkt cevap alirsin.

Genel olarak yine özellikle Erstis ler (Uni ye yeni baslayan ilk Semester da olanlar icin denen bir sey) icin uni ye daha hizli adapte olmak adina daha bir önem tasiyor cünkü bu sayede uni ile alakali her türlü soruyu sorabilir ve hizlica cevap alabilirsiniz :)

Ben sahsen instagramdan daha fazla bu app i kullanmaya basladigimi farkettim cünkü ister istemez cok kullanmaya basliyorsun. Bana da bunu ilk Semester da Alman arkadasim Studydrive indirmemi söylemisti onun sayesinde sinavlara iyi hazirlanabildim diyebilirim.

Bu arada bu dersle ilgili olan Dokument ler i kendinizde olusturup yükleyebilirsiniz. Belli bir Puana ulastiktan sonra bazi hediyeler alabilirsiniz. Ipad gibi vs :) Essen de Informatik okuyan arkadaslar benim Dokumentleri de indirebilirsiniz hatta su an sadece Requirements Engineering icin Dokument olusturdum ama devami gelecek :)

Alttaki linkten kayit olabilirsiniz app ile ilgili sorunuz varsa sorunuzu bu baslikta yazabilirsiniz. Herkese basarilar bol sans!

https://www.studydrive.net/?ref=3109420
Çok teşekkürler

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Sal Şub 20, 2024 9:54 am

Bende şuan yararlandığım bir siteden bahsetmek istiyorum.
Sitenin adı studyflix.com
Bu site üniversite veya lise öğrencileri için bütün derslerde kısa animasyonlar ile ders anlatımları var. Ben şuna için Matematik çalışıyorum. Hem terimleri öğrenmek hemde okunuşları işin gerçekten çok faydalı olur.
Aynı zamanda Ausbildung veya başka eğitim avantajları arayabilirsiniz.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Şub 20, 2024 1:23 pm

Rica ederim aynen Studyflix temel atma icin basit ögretimi ile iyi bir platform :)