Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2024

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
selinva

Re: Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen selinva » Prş Şub 15, 2024 11:01 pm

bva atilan maillere kac gunde dönüyor? 3 gundur bekliyorum da bazilari ayni gunde donuyor demis

Gamzeorel

Mesaj gönderen Gamzeorel » Prş Şub 15, 2024 11:07 pm

gesetzlosen yazdı: Prş Şub 15, 2024 10:02 pm Sizinle aynı durumdayız. Aynı gün dijital iletilmiş aynı gün fiziksel gitmiş. İşlemler devam ediyor dediler bana da. Ayrıca benim pasaportun bitimine 6 ay var. Pasaport’u değiştir istersen demişti değiştirmesen de olur kalsın demiştim. Size pasaportu değiştir diye mail mi attılar yoksa görüşmede mi söylendi?
Bana görüşmede söylediler benim pasaportumun bitmesine 5 ay vardı. Siz de mi aynı gün randevuya girdiniz ve eksik evrakınız vardı benim gibi?

Gamzeorel

Mesaj gönderen Gamzeorel » Prş Şub 15, 2024 11:09 pm

selinva yazdı: Prş Şub 15, 2024 11:01 pm bva atilan maillere kac gunde dönüyor? 3 gundur bekliyorum da bazilari ayni gunde donuyor demis
İki haftadır kimseye dönüş yapmıyorlardı ben dahil bugün sabah tekrar mail attım dönüş yapıldı. Normalde max 2 gün içinde dönüş oluyor fakat ilk kez attığımda 8 gün sonra gelmişti.

firatturan

Mesaj gönderen firatturan » Cum Şub 16, 2024 12:42 am

arkadaşlar merhaba. vize görüşmesine girdim ve sabah forumdaki arkadaşlara yardımcı olması açısından tüm tecrübemi aktaracağım. merak ettiğim husus herkes görüşmeden sonra "dijital iletim" den bahsetmiş. tam olarak ne anlama geliyor dijital iletim? forumda göz gezdirdim ama bir cevap bulamadım tanımının ne olduğuyla alakalı. şimdiden teşekkür ederim.
Istanbul 36F Şartlı Kabul
Idata Randevu Talep: 19.10.2023
Atamanın Yapıldığı Tarih: 17.01.2024
Görüşme Tarihi: 15.02.2024
Dijital İletim Tarihi: 22.02.2024
UPS sms/mail: 25.03.2024
Kargo Teslimi: 25.03.2024
Sonuç: Onay

ddwad

Mesaj gönderen ddwad » Cum Şub 16, 2024 1:15 am

firatturan yazdı: Cum Şub 16, 2024 12:42 am arkadaşlar merhaba. vize görüşmesine girdim ve sabah forumdaki arkadaşlara yardımcı olması açısından tüm tecrübemi aktaracağım. merak ettiğim husus herkes görüşmeden sonra "dijital iletim" den bahsetmiş. tam olarak ne anlama geliyor dijital iletim? forumda göz gezdirdim ama bir cevap bulamadım tanımının ne olduğuyla alakalı. şimdiden teşekkür ederim.
merhaba, öncelikle umarım istediğiniz sonucu alırsınız. Lütfen bizimle paylaşır mısınız nasıl geçtiğini, neler sorduklarını?

Gamzeorel

Mesaj gönderen Gamzeorel » Cum Şub 16, 2024 3:06 am

firatturan yazdı: Cum Şub 16, 2024 12:42 am arkadaşlar merhaba. vize görüşmesine girdim ve sabah forumdaki arkadaşlara yardımcı olması açısından tüm tecrübemi aktaracağım. merak ettiğim husus herkes görüşmeden sonra "dijital iletim" den bahsetmiş. tam olarak ne anlama geliyor dijital iletim? forumda göz gezdirdim ama bir cevap bulamadım tanımının ne olduğuyla alakalı. şimdiden teşekkür ederim.
Belgelerinizi dijital olarak yabancılar dairesine iletiyorlar daha sonra da fiziksel iletimi gerçekleşiyor. Ben 29 kasımda girmiştim 30 kasımda dijital iletim olmuş. 12 aralıkta da fizikseli. Bva ya mail atıyorsunuz telegram gruplarından nasıl bir mail şablonu göndermeniz ve hangi maile atmanız gerektiği ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz. Henüz dijital iletiminizi sormak için erken 10 gün kadar sonra bvaya mail atıp dijital iletim tarihlerini öğrenmek istediğinizi yazarsanız dönüş alacaksınızdır. Kolay gelsin

gesetzlosen

Mesaj gönderen gesetzlosen » Cum Şub 16, 2024 10:49 am

Gamzeorel yazdı: Prş Şub 15, 2024 11:07 pm Bana görüşmede söylediler benim pasaportumun bitmesine 5 ay vardı. Siz de mi aynı gün randevuya girdiniz ve eksik evrakınız vardı benim gibi?
Benim sadece garantör belgemde ufak bir eksiklik vardı yenilememi istediler onu yeniledim.

cayselenay

Mesaj gönderen cayselenay » Cum Şub 16, 2024 12:54 pm

Bende bekliyorum, 27 Kasım'da başvurmuştum hala bir haber yok.
bengin35 yazdı: Sal Şub 13, 2024 7:44 pm Arkadaşlar merhaba İzmir 36f ataması yapılan oldu mu yakın zamanlarda. Olan varsa hangi tarihte başvuru yaptığını belirtebilirse çok sevinirim 🙏

kyuryi

Mesaj gönderen kyuryi » Cum Şub 16, 2024 1:18 pm

ceto yazdı: Çrş Şub 14, 2024 11:33 pm Bugün benim de 105. günüm (2 Kasım vize görüşme tarihim). 41F İstanbul-Gayrettepe. Bütün heveslerim kursağımda kaldı :(
bi gelisme var mi? ayni anda haber alacakmisiz gibi gorunuyor benimki 44F olsa da

ibrhmyldz

Mesaj gönderen ibrhmyldz » Cum Şub 16, 2024 1:56 pm

ceto yazdı: Çrş Şub 14, 2024 11:33 pm Bugün benim de 105. günüm (2 Kasım vize görüşme tarihim). 41F İstanbul-Gayrettepe. Bütün heveslerim kursağımda kaldı :(
Bizim de 13 Kasım başvuru günü, öğrenci olan eşimin vizesi geçen hafta geldi ama benimkini hala bekliyoruz. Umudumuz çok yok birkaç ay bekleriz gibi geliyor maalesef.
41F eşli başvuru - Berlin
Başvuru tarihi - 04.10.23
Randevu atama - 20.10.23
Evrak teslimi - 13.11.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 10.02.2024
Eş pasaport teslim - ?

bengin35

Mesaj gönderen bengin35 » Cum Şub 16, 2024 2:16 pm

cayselenay yazdı: Cum Şub 16, 2024 12:54 pm Bende bekliyorum, 27 Kasım'da başvurmuştum hala bir haber yok.
Ben 02.08 tarihinde başvurmuştum. En son nisan ayında atama yapıldığı yazılmıştı umarım süreç hızlanır hiçbirimiz mağdur olmayız

firatturan

Mesaj gönderen firatturan » Cum Şub 16, 2024 2:55 pm

Herkese merhaba arkadaşlar, iyi forumlar,

36f görüşmem için Beyoğlu'ndaki konsolosluğa girdim güvenlik kontrolü falan yapıldı daha sonra evrak düzenleme tamamlandı ardından sıra numarasını aldım. Sıra bana geldiğinde merhabalaşarak görüşme başladı. Ne görüşmesi için geldiniz dedi, vize türümü söyledim. Daha sonra hangi üniversitede okuyacaksınız dedi, üniversite adımı söyledim. Belgelerimi kontrol ederken dil sertifikalarını görünce biraz Almanca konuşalım dedi. Almanca sorarak kendimi tanıtmamı istedi. İsmimi, yaşımı ve inşaat mühendisi olduğumu, mezun olduğum üniversiteyi söyledim kafasıyla onayladı ardından hangi bölümü okuyacağımı sordu Almanya'da tekrar Almanca olarak İnformatik cevabını verdim, tekrar kafasıyla onayladı ardından bölümün hakkında bilgin var mı? Derslerinden 3 tane Almanca isimleriyle söyler misin diye Türkçe sordu, bende daha önce bölümümü araştırdığım için 3 adet ismi aklımda kalan dersi söyledim. Ardından Türkçe olarak sorularla devam etti. Nerede konaklayacaksınız dedi, ben de Dotmund'da konaklayacağım yeri söyledim. Başvuru formundaki adresi göstererek burası mı dedi bende evet diyerek adresle beraber onayladım. Ardından dil okulunda haftalık kaç saat ders alacaksın dedi, 25 saat dedim. Daha sonra üniversiten Bremen'de ama dil okulun Dortmund'da, neden dedi bende Bremen çok güzel bir şehir ancak dil okulu ve konaklama konusunda yaptığım araştırmalarda imkanların kısıtlı olduğunu gördüm, aynı eyaletteki Dortmund'da kaliteli eğitimi olan bir dil kursu ve ona 5 dakikalık mesafedeki konaklayacağım yeri buldum, ayrıca Dortmund'un öğrenci dostu bir şehir olması, seçmemde en büyük sebep oldu ve bu sebeple Dortmund'u seçtim, dil okulunu tamamladıktan sonra Bremen'e master eğitimim için taşınacağım dedim, görevli de tekrar kafasıyla onayladı. Hanımefendi oldukça güler yüzlüydü beni çok rahatlattı gerçekten. Ardından son olarak neden bu bölüm dedi inşaat mühendisisin ama bilgisayar alanına başvurmuşsun dediğinde "Bütün meslekler gibi İnşaat sektörü de bilgisayar alanına yöneliyor. Mezun olduğumdan beri inşaat analiz, modelleme programları üzerine kendimi geliştiriyorum ve bu alanda uzman olmak istiyorum. Bunun için informatik bölümünde master yapmak istiyorum." olarak özetlenecek bir cevap verdim. Bu konuşmalar ve soruları sorarken parmak izlerimi aldı. Ardından görüşme tamamlandı, orijinal evraklarımı alarak konsolosluktan çıkış yaptım.

özetle bu sorular soruldu ve görüşme ana hatlarıyla böyleydi. Görüşme randevum 11:15'teydi saat 11 gibi kapıdaydım, içeri girdim ve zaten evrak düzenlemede randevu saatinde göre sizi alıp ona göre sıra numarası veriyorlar. O yüzden tam randevu saatinde giriş yapmanıza gerek yok, eğer çok bekleyen yoksa dışarda hemen girebilirsiniz bence. Ben girdiğimde önümde 1 kişi bekliyordu, 10 dakika sıra beklemenin ardından görüşmeye girdim. Görüşme sanırım 20-25 dakika civarı sürdü.

Merak ettiğiniz yerleri sorabilirsiniz arkadaşlar, belki atlamış olabilirim. Seve seve cevaplarım. Tekrardan herkese başarılar dilerim bu yolda.

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Cum Şub 16, 2024 3:21 pm

firatturan yazdı: Cum Şub 16, 2024 2:55 pm Herkese merhaba arkadaşlar, iyi forumlar,

36f görüşmem için Beyoğlu'ndaki konsolosluğa girdim güvenlik kontrolü falan yapıldı daha sonra evrak düzenleme tamamlandı ardından sıra numarasını aldım. Sıra bana geldiğinde merhabalaşarak görüşme başladı. Ne görüşmesi için geldiniz dedi, vize türümü söyledim. Daha sonra hangi üniversitede okuyacaksınız dedi, üniversite adımı söyledim. Belgelerimi kontrol ederken dil sertifikalarını görünce biraz Almanca konuşalım dedi. Almanca sorarak kendimi tanıtmamı istedi. İsmimi, yaşımı ve inşaat mühendisi olduğumu, mezun olduğum üniversiteyi söyledim kafasıyla onayladı ardından hangi bölümü okuyacağımı sordu Almanya'da tekrar Almanca olarak İnformatik cevabını verdim, tekrar kafasıyla onayladı ardından bölümün hakkında bilgin var mı? Derslerinden 3 tane Almanca isimleriyle söyler misin diye Türkçe sordu, bende daha önce bölümümü araştırdığım için 3 adet ismi aklımda kalan dersi söyledim. Ardından Türkçe olarak sorularla devam etti. Nerede konaklayacaksınız dedi, ben de Dotmund'da konaklayacağım yeri söyledim. Başvuru formundaki adresi göstererek burası mı dedi bende evet diyerek adresle beraber onayladım. Ardından dil okulunda haftalık kaç saat ders alacaksın dedi, 25 saat dedim. Daha sonra üniversiten Bremen'de ama dil okulun Dortmund'da, neden dedi bende Bremen çok güzel bir şehir ancak dil okulu ve konaklama konusunda yaptığım araştırmalarda imkanların kısıtlı olduğunu gördüm, aynı eyaletteki Dortmund'da kaliteli eğitimi olan bir dil kursu ve ona 5 dakikalık mesafedeki konaklayacağım yeri buldum, ayrıca Dortmund'un öğrenci dostu bir şehir olması, seçmemde en büyük sebep oldu ve bu sebeple Dortmund'u seçtim, dil okulunu tamamladıktan sonra Bremen'e master eğitimim için taşınacağım dedim, görevli de tekrar kafasıyla onayladı. Hanımefendi oldukça güler yüzlüydü beni çok rahatlattı gerçekten. Ardından son olarak neden bu bölüm dedi inşaat mühendisisin ama bilgisayar alanına başvurmuşsun dediğinde "Bütün meslekler gibi İnşaat sektörü de bilgisayar alanına yöneliyor. Mezun olduğumdan beri inşaat analiz, modelleme programları üzerine kendimi geliştiriyorum ve bu alanda uzman olmak istiyorum. Bunun için informatik bölümünde master yapmak istiyorum." olarak özetlenecek bir cevap verdim. Bu konuşmalar ve soruları sorarken parmak izlerimi aldı. Ardından görüşme tamamlandı, orijinal evraklarımı alarak konsolosluktan çıkış yaptım.

özetle bu sorular soruldu ve görüşme ana hatlarıyla böyleydi. Görüşme randevum 11:15'teydi saat 11 gibi kapıdaydım, içeri girdim ve zaten evrak düzenlemede randevu saatinde göre sizi alıp ona göre sıra numarası veriyorlar. O yüzden tam randevu saatinde giriş yapmanıza gerek yok, eğer çok bekleyen yoksa dışarda hemen girebilirsiniz bence. Ben girdiğimde önümde 1 kişi bekliyordu, 10 dakika sıra beklemenin ardından görüşmeye girdim. Görüşme sanırım 20-25 dakika civarı sürdü.

Merak ettiğiniz yerleri sorabilirsiniz arkadaşlar, belki atlamış olabilirim. Seve seve cevaplarım. Tekrardan herkese başarılar dilerim bu yolda.
tebrik ederim çok sevindim. hangi dil belgesi ile gitmiştiniz? ve formdaki soruları almanca/ingilizce doldurma gibi klasik vize görüşmesi usülleri gerçekleşmedi mi?

firatturan

Mesaj gönderen firatturan » Cum Şub 16, 2024 3:28 pm

kirpii yazdı: Cum Şub 16, 2024 3:21 pm tebrik ederim çok sevindim. hangi dil belgesi ile gitmiştiniz? ve formdaki soruları almanca/ingilizce doldurma gibi klasik vize görüşmesi usülleri gerçekleşmedi mi?
teşekkür ederim. a2 ve b1 goethe sertifikam vardı ama b1 sertifikamda hören bölümü eksikti. durumu açıkladım sıkıntı yapmadı. kağıt verip ekstra soru sorulmadı.

readyfordeparture

Mesaj gönderen readyfordeparture » Cum Şub 16, 2024 4:31 pm

Arkadaşlar merhaba,

Eşinin belgeleri 4 aydan uzun bir süredir Münih'te olan ve vize bekleyen bir arkadaşım adına soruyorum. Münih yabancılar dairesi ile ilgili herhangi bir iletişim numarası veya mail bilgisi olan var mı? Hiç iletişime geçebildiniz mi daha önce?

Çok teşekkürler
41F İstanbul - Gayrettepe IDATA (Eşli Başvuru)
Başvuru Tarihi: 18.09.23
Randevu Atama: 10.10.23
IDATA Randevu tarihi: 30.10.23
Öğrencinin Pasaportunun Gelişi: 28.11.23
Eş için Eksik Belge: 25.12.23
Eşin Pasaportunun Gelişi: 08.02.24

yyeeii

Mesaj gönderen yyeeii » Cum Şub 16, 2024 6:15 pm

readyfordeparture yazdı: Cum Şub 16, 2024 4:31 pm Arkadaşlar merhaba,

Eşinin belgeleri 4 aydan uzun bir süredir Münih'te olan ve vize bekleyen bir arkadaşım adına soruyorum. Münih yabancılar dairesi ile ilgili herhangi bir iletişim numarası veya mail bilgisi olan var mı? Hiç iletişime geçebildiniz mi daha önce?

Çok teşekkürler
Hocam Münih Ausländerbehörde biraz sıkıntılı. Biz Ağustos'ta garantör belgesi için Termin aldık, evrak eksikliği vs. derken belgeyi ancak 26 Ocak'ta alabildik. Bu süreçte birkaç kez aşağıda yazdığım maille iletişime geçtim, bazen cevap veriyorlar, bazen vermiyorlar. Cevap verirlerse de 4-5 günü bulabiliyor.

auslaenderbehoerde@lra-m.bayern.de
Duisburg-Essen-München

Gamzeorel

Mesaj gönderen Gamzeorel » Cum Şub 16, 2024 7:55 pm

Eksik belgeniz mi vardı neden böyle oldu sizin de ?

1saliimdemir

Mesaj gönderen 1saliimdemir » Cum Şub 16, 2024 9:20 pm

İSTANBUL 36f
08.55’di randevum 30dakika öncesinde girdim. Girişteki hanımefendiyle Kağıtlarımı beraber düzenledik daha sonra kâğıt aldım kargo bilgilerini yazmak için doldurmadan numaram yandı siyah saçlı uzun gözlüklü bir kadın vardı sadece.görüşmem çok güzel geçti. 15dakika sürdü, neden lisans okuyup tekrar lisans okumak istediğmii sordu önlisans okuduğumu lisansa tamamlamak istediğimi söyledim. Neden bremeni kazandığımı ancak hannovere gidiceğimi sordu akrabalarımın şehirde yasadıgı için dil öğrenme sürecinde destek almak ve adaptasyon sürecini daha hızlı bir şekilde atlatabilmek için dedim.
-Kursumu sordu haftada kaç saat olduğunu sordu
-ingilizce seviyemi sordu b1
Almanca seviyemi sormadı a2misiniz dedi evet dedim.
- biraz almanca konusalımmı dedi kendimi tanıtmamı istedi?
-bölüm ismimi sordu
-neden almanyada okumak istediğimi sordu
-ders isimlerini sordu 3tane
-akraban var mı
Daha sonra işleriniz bitti kağıt verdi eksik evrağınız yok ama memur bakıcak tekrar bir şey olursa geri dönüş olucak size görüşün sağlanması 30-40gün sürebilir dedi.
Randevu tarih: 18.10.2023
Atamanın yapıldığı tarih: 17.01.2024
Görüşme Tarihi:15.02.2024

Canbey34

Mesaj gönderen Canbey34 » Cum Şub 16, 2024 11:54 pm

Merhaba, 41F Vizesi için belgelerimizin dijital iletim zamanını nasıl öğreniyoruz? iletildiği zaman otomatik mail mi geliyor?

firatturan

Mesaj gönderen firatturan » Cmt Şub 17, 2024 12:24 am

Gamzeorel yazdı: Cum Şub 16, 2024 3:06 am Belgelerinizi dijital olarak yabancılar dairesine iletiyorlar daha sonra da fiziksel iletimi gerçekleşiyor. Ben 29 kasımda girmiştim 30 kasımda dijital iletim olmuş. 12 aralıkta da fizikseli. Bva ya mail atıyorsunuz telegram gruplarından nasıl bir mail şablonu göndermeniz ve hangi maile atmanız gerektiği ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz. Henüz dijital iletiminizi sormak için erken 10 gün kadar sonra bvaya mail atıp dijital iletim tarihlerini öğrenmek istediğinizi yazarsanız dönüş alacaksınızdır. Kolay gelsin
Peki dijital iletim tamamlanırsa bu sonuçtan ne anlamamız lazım. Gerçekten bilmediğim için soruyorum. İyi bir şey mi bu yani?