Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Motivasyon mektubu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Furkan728

Motivasyon mektubu

Mesaj gönderen Furkan728 » Pzr Oca 14, 2024 6:05 pm

Merhaba, marburg Phlipps üniversitene (informatik) ve hochschule mittelhessena (maschienenbau) uni assistten başvuruda bulunacağım. Bazı kişiler motivasyon mektubu gerekli diyor bazıları gereksiz diyor. Üniversitenin sayfasınsa bununla alakalı bir bilgi göremiyorum. Motivasyon mektubu yazmam gerekli midir acaba? Bununla alakalı bilgisi olan birisi var mıdır? (Almanyadayım c1 im var) şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
MockinJay

Re: Motivasyon mektubu

Mesaj gönderen MockinJay » Cum Oca 26, 2024 1:37 am

Furkan728 yazdı: Pzr Oca 14, 2024 6:05 pm Merhaba, marburg Phlipps üniversitene (informatik) ve hochschule mittelhessena (maschienenbau) uni assistten başvuruda bulunacağım. Bazı kişiler motivasyon mektubu gerekli diyor bazıları gereksiz diyor. Üniversitenin sayfasınsa bununla alakalı bir bilgi göremiyorum. Motivasyon mektubu yazmam gerekli midir acaba? Bununla alakalı bilgisi olan birisi var mıdır? (Almanyadayım c1 im var) şimdiden cevaplar için teşekkürler.
Merhaba motivasyon mektubunu yazmani tavsiye ederim. Güzel bir motivasyon mektubu güzel bir etki birakiyor :)
Ankara 36 F
Idata basvuru 04.12.2023
Randevu atama 24.01.2024
Randevu tarihi 06.02.2024
Eksik evrak teslim tarihi 05.03.2024
vize gelis 16.04.2024

hazarulas

Mesaj gönderen hazarulas » Sal Şub 13, 2024 11:51 am

Ben Marburg üniversitesi Informatik yüksek lisansından motivasyon mektubu olmadan kabul alabildim. Uni-assist'ten o bölüme başvurulurken motivasyon mektubu gönderilemiyor zaten sanırım (dediğim yüksek lisans için geçerli). Ama sizin gönderme şansınız var ise yine de göndermenizi tavsiye ederim. Fazla mal göz çıkarmaz demişler :D

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Şub 13, 2024 1:04 pm

Yazabiliyorsan yaz. Chat GPT ile yaz, editle vs. Derken 10 dakika sürüyor bunlar artık

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 15, 2024 3:40 pm

Lisans icin basvuru yapiyorsaniz gerek yok. Bu arada chat gpt ile motivasyon mektubu yazmayin. Herkes türk ögrencisi degil, karsidakilar ordan yazildigini cok rahat anliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Şub 16, 2024 12:20 am

Physiker yazdı: Prş Şub 15, 2024 3:40 pm Lisans icin basvuru yapiyorsaniz gerek yok. Bu arada chat gpt ile motivasyon mektubu yazmayin. Herkes türk ögrencisi degil, karsidakilar ordan yazildigini cok rahat anliyor.
Evet, aslında direk kopyala yapıştır yapılır ise anlaşılır fakat GPT’ye keywordlar verip ona göre motivasyon mektubu yazdırırsan ve daha sonra aynı ayarda, benzerini 0’dan yazarsan farklı bir sonuç ortaya çıkıyor. Ben genelde o şekilde yapıyorum.