Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 10 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Prş Oca 13, 2011 2:06 pm

VALLAHA ARTIK BILMIYORUM AMA YABANCILAR SUBESINE MAIL ATTIM ADAM BANA EVRAKLARIMIN ORDA OLMADIÐINI VE ANKARA ALMAN BUYUKELCILIÐINE SORMAMI SOYLEDI BENCE BU GIDISLE YINE RED CEVABI ALACAÐIM
ogkhan

Wumpus

Mesaj gönderen Wumpus » Prş Oca 13, 2011 3:25 pm

Cihan, ohaa cok kotu yaw, o kadar bekleyipte olmamasi? Sonra naptin tekrardan basvurdun mu?

germanistik, aricak misin buyukelciligi?

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Prş Oca 13, 2011 5:59 pm

YOK YAV BEKLEYECEÐIM SONUCU KONSOLOSLUK BILGI VERMIYORKI ARAYAYIM
ogkhan

guneyaman

Mesaj gönderen guneyaman » Prş Oca 13, 2011 11:50 pm

Bende haftaya gorusmeye gidicem arkadaslar banada yardimci olursaniz sewinirim bundan 3 ay once basvurumda red aldim okuldan kabulum almanca b1 sertifikam taahhutnamem herseyim tmm di ama red geldi haftaya bidaha basvuruyorum okuldan kabulum geldi yine ekstra bi bilgisi olan varmi bu konularda..

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Cum Oca 14, 2011 5:31 pm

ARKADASLAR HAYIRLISI OLSUN BANA YENIDEN RED CEVABI GELIYOR NE YAPMAM GEREKIYOR ARKADASLAR
ogkhan

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Cmt Oca 15, 2011 12:03 am

ARKADASLAR PARAMI GERI NASIL CEKEBILRIM BIKTIM ARTIK YA HALIM KALAMDI UÐRASAMIYORUM VAZGECIYORUM ALLAH KAHRETSIN ALMANYASINIDA ADINIDA TOPUNUN ALLAH CEZASINI VERSIN BU ALMANLARIN ONLARIN OÐRENCILER SURESIZ OTURUM ALIYOR TURKIYEDE BIZIMKILER ISE DAHA ORAYA BILE GIDEMIYOR BU NASIL BIR SISTEMDIR KARDESIM YA DELI OLMAMAK ELDE DEÐIL YA
ogkhan

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Cmt Oca 15, 2011 11:10 am

ARKADASLAR KIMSE CEVAP YAZMAYACAK MI BENIM SIMDI NE YAPMAM GEREK LUTFEN BIRINIZ YARDIM EDIN YA TEKIN KARDESIM BARI SEN YARDIM ET
ogkhan

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Oca 15, 2011 3:06 pm

eger hedefin almanya da egitim ise kendini gelistirmek ise ben pes etme derim 3 ay gidersin bir kursa alirsin a2 belgeni sonra gidersin gorusmeye bu benim gorusum tabi eger bu isi gercekten istiyorsan

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Cmt Oca 15, 2011 5:12 pm

KARDESIM BENIM ZATEN ALMANYADA KURSUM BASLAYACAK BEN ORDA OÐRENMEK ISTIYORUM BURDA DEÐIL KI BEN BURDA KURSA GITSEM KURSTAN CIKTIKTAN SONRA SAÐIN TURK SOLUN TURK KIMINLE ALMANCA KONUSCAKSIN KIMSE YOK KI BURDA DISARI CIKTIÐINDA BIZIMKILERE SAATI ALMANCA SORSAN ADAM SANA NE DIYECEK GIT OLM IISINE GIT TURKCEYI BECERSIN ALMANCAN MI KALDI DIYECEK SANA
ogkhan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 15, 2011 6:02 pm

tekrar gecmis olsun gokhan.

Sana gelen red yazisini IKS e ve Deutsche Bank a scan edip yollayacaksin ve vizeden red yedigini paranin iade edilmesini isteyeceksin maille.

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Cmt Oca 15, 2011 6:06 pm

iyide abi vize almanin baska bir yolu yokmu ben vize istiyorum ya
ogkhan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 15, 2011 6:08 pm

iki yolu var artik senin icin,

1- Turkiye de Goethe C1 sertifikasi almak. Veya iyi bir kursa gidip kendin hazirlanip Turkiye de TestDaF sinavini gecmek..

2- Belki yanlis anlayacaksin, belki kizacaksin ama burdan biriyle evlenmek.

Bu ikisi disinda bu konsolosluk sana vize vermez maalesef.

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Cmt Oca 15, 2011 6:09 pm

Ohooo ben evlenmek degil universite okumak istiyrum ne edeyim bende vazgecerim ozaman ne edelim elden birsey gelmiyor madem
ogkhan

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Oca 15, 2011 6:32 pm

yazin egitim fuarinda konsolosluktan gelen alman bayanla konusmamizda almanyada bazi uniler artik cok kolay kabul veriyor (sartli) o yuzden uniden kabul var deyip sifir almancayla kabul vermeyebiliriz demisti bana en azindan a2 yada b1 olmali demisti.yani benim demek istedigim sen yine dili orda ogren ama 3 4 ay burda kursa gitsen tomer veya goethe de bu sefer kabul verirler bence cok sinir bozucu bir durumdur anliyabiliyorum ama yapcak bisey yok

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Oca 16, 2011 12:27 am

gokhan sende oyunu kuralina gore oyna kardesim zaman kaybi olcak ama git kursa al sertifikani sonra gozunun icine sok ordaki gorevlinin bak ben geldim sertifika dediniz alin size sertifika baska bisey de istermisiniz dersin..

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzr Oca 16, 2011 11:28 am

VALLAHA BILMIYORUM KARDESIM NE EDECEÐIMI SASIRDIM BEN ILK ONCE ALMAN DISISLERI BAKANLIÐINA VE BASBAKANLIÐINA YAZI YAZIP GONDERECEM BANA MAIL ADRESLERI LAZIM BANA VERIRMISINIZ GURKAN ABI
ogkhan

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Oca 16, 2011 3:05 pm

yav neden bir istikrarlari yok bu iste simdiye kadar sartli kabulle gidenler nasil gittihmmm siegenden kabul adigina gore senin a2 kadar almancan da var.hangi universiteden mezunsun Ahmet ve de hangi bolum?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Oca 16, 2011 4:15 pm

[quote]ahmetkocaturk tarafindan yazilan metin:
sakarya uni. Makina muhendisligi mezunuyum [/quote]

valla senin vize sonucunu takip etcem burda paylasirsan iyi olur:) yani eger sana vize vermezlerse benim hevesim ciddi olcude kirilacak:| bende a2 seviyesine kadar burda kursa gidip siegende master yapmak istiyorum ya da o cevrede.umarim alrsin su vizeyi:)

germanistik

Mesaj gönderen germanistik » Pzr Oca 16, 2011 8:26 pm

ne yapalim kismetmis be kaanim Allah hakkimizda hayirlisi neyse o olsun
ogkhan

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Oca 17, 2011 1:59 am

Selam herkese.Simdi yasadigim bazi olumsuz durumlari sizlerle paylasmak istiyorum.Yazdiklarima kulak verin ki sizin de basiniza gelmesin:|
22 Eylul\'de Istanbul\'da vize basvurumu yaptim.Vize formuna kalacak yer adresi olarak hem Uni\'nin hem de dil kursunun adresini yazdim;cunku dil kursum Koln\'de ve Uni Duisburg\'ta.Gorusme esnasindaki bayan sadece uni\'nin adresini girmis bilgisayara.Bu yuzden belgelerim Koln\'e gitmesi gerekiren Duisburg\'a gitmis.Ve bu noktada problemler basladi.Basvurumun ustunden bir bucuk ay gecmesine ragmen bir cevap alamadim.Zaman boyle akip gecti:D 2 ay oldu,hala ses yok.En sonunda bi dilekce yazdim konsolosluga ve durumu anlattim ve tekrar istanbul konsoloslugunu aradim.Hattaki bayan hemen hatirlatma faksini cekecegini soyledi.Ve bu noktada devreye kurtarici Gurkan girdi:ap Arayabilecegi her yeri aradi ve sonunda belgelerim onun sayesinde dogru yerlere gitti ve 3 ayin sonunda 30 Aralikta Noel Baba vizemi getirdi:D VEEEE artik Almanya\'dayimmm:)
Evettttt cocuklarrrrr,bu hikayeden cikaracagimiz dersss "Almanya\'da gideceginiz ilk sehir neresiyse vize basvurunuzda oranin adresini yaziyrsunz;yoksa her sey yanlis gidiyorrB)
Bu surede benden hicbir zaman yardimini esirgemeyen,elinden gelen her seyi yapan Gurkan Beylere cok cok tesekkur ediyorummm..Iyi ki varsin guzel sitemizzz iyi ki varsinn kurucularii:)

Kilitli