Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Arasinda Calismak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
canere.ztrk

Dil Kursu Arasinda Calismak

Mesaj gönderen canere.ztrk » Prş Şub 08, 2024 6:37 pm

Merhabalar Dil kursum 2 ayligina tatile girdi ve ben calismak istiyorum ama nasil yapabilirim bilmiyorum. Calisma izni icin neler yapmaliyim ve is nasil bulabilirim mesela Bundesagentur für Arbeit'a falan mi basvurmam gerek almancam b2.

Mhmtygt

Re: Dil Kursu Arasinda Calismak

Mesaj gönderen Mhmtygt » Cum Şub 09, 2024 10:28 am

Ben schwarz calismistim dil kursu zamaninda ama en mantiklisi dile odaklanip hizlica bitirmek ve yoluna hemen devam edebilmek. Dil kursu genel olarak gercekten sikiyor bir sure sonra. Hayatta geri kaliyorsunuz ve sanki zamanda takili kalmis gibi hissedebiliyorsunuz. Tek tavsiyem kurlari tekte gecmeye odaklanin.

Burada gercek hayat ve gercek Almanya tecrubesi dil belgesini aldiktan sonra basliyor diyebilirim.
Bol sans. 8-)

canere.ztrk

Mesaj gönderen canere.ztrk » Cum Şub 09, 2024 10:43 am

Mhmtygt yazdı: Cum Şub 09, 2024 10:28 am Ben schwarz calismistim dil kursu zamaninda ama en mantiklisi dile odaklanip hizlica bitirmek ve yoluna hemen devam edebilmek. Dil kursu genel olarak gercekten sikiyor bir sure sonra. Hayatta geri kaliyorsunuz ve sanki zamanda takili kalmis gibi hissedebiliyorsunuz. Tek tavsiyem kurlari tekte gecmeye odaklanin.
Ama mola zamani calisma izni veriyorlar ama onu nasil alip calisacagimi bilmiyorum sadece, Youtubedan Deutschstudentin videosunu izledim ama daha detayli lazim bana aciklama ve nasil is bulabilcegimi bilmem istiyorum

Burada gercek hayat ve gercek Almanya tecrubesi dil belgesini aldiktan sonra basliyor diyebilirim.
Bol sans. 8-)

canere.ztrk

Mesaj gönderen canere.ztrk » Cmt Şub 10, 2024 4:55 pm

Mhmtygt yazdı: Cum Şub 09, 2024 10:28 am Ben schwarz calismistim dil kursu zamaninda ama en mantiklisi dile odaklanip hizlica bitirmek ve yoluna hemen devam edebilmek. Dil kursu genel olarak gercekten sikiyor bir sure sonra. Hayatta geri kaliyorsunuz ve sanki zamanda takili kalmis gibi hissedebiliyorsunuz. Tek tavsiyem kurlari tekte gecmeye odaklanin.

Bol sans. 8-)
Yok kacak calisma degil dil kursu arasinda youtube kanalinda ki videoda mola zamani calisma izni alabiliyoruz deniyordu onu nasil yapacagimi sordum ve nasil is bulabilirim onu sordum.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Şub 10, 2024 6:08 pm

Kurstan Ferienbescheinigung alin yeterli. Sonra calisma hakkiniz oluyor.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering