Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bonn Üniversitesi Başvuru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
eray123

Bonn Üniversitesi Başvuru

Mesaj gönderen eray123 » Sal Haz 13, 2023 6:09 pm

Herkese merhaba. Şuan Almanya'da dil eğitimi almaktayım. B1 sertifikasını aldım ve Bonn Üniversitesine başvurmak istiyorum. Bonn min B1 ile ön kabul veriyor B2 ve C1'i Bonn'da almak istiyorum fakat başvuru konusunda aklıma takılan bir şeyler var. Üniversitenin web sitesinde üniversiteye başvuru ayrı dil kursuna başvuru ayrı. Benim direk üniversiteye mi başvuru yapmam gerekiyor yoksa dil kursuna mı. Birkaç başlıkta görmüştüm direk başvuru yapınca zaten dil seviyesi yetersiz olduğu için onlar sana dil kursu için davetiye gönderiyor diye. Bu gerçekten böyle mi yoksa benim direk dil kursuna mı başvurmam lazım ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

beratiki

Re: Bonn Üniversitesi Başvuru

Mesaj gönderen beratiki » Çrş Haz 14, 2023 9:32 pm

Geçen sene ben Bonn'a şartlı kabul için başvuru yaptığımda sadece bölüme başvuru yapmıştım. Benim bildiğim kadarıyla dil kursuna başvuru yapmayacaksın. Bonn Üniversitesinin portalı üzerinden bölüme başvuru yaptığında dil seviyen yetersiz olduğu için onlar sana dönüş sağlayacaklar. Emin olmak istiyorsan bölüme ve üniversiteye mail atabilirsin

Kullanıcı avatarı
tande

Mesaj gönderen tande » Çrş Haz 14, 2023 9:45 pm

eray123 yazdı: Sal Haz 13, 2023 6:09 pm Herkese merhaba. Şuan Almanya'da dil eğitimi almaktayım. B1 sertifikasını aldım ve Bonn Üniversitesine başvurmak istiyorum. Bonn min B1 ile ön kabul veriyor B2 ve C1'i Bonn'da almak istiyorum fakat başvuru konusunda aklıma takılan bir şeyler var. Üniversitenin web sitesinde üniversiteye başvuru ayrı dil kursuna başvuru ayrı. Benim direk üniversiteye mi başvuru yapmam gerekiyor yoksa dil kursuna mı. Birkaç başlıkta görmüştüm direk başvuru yapınca zaten dil seviyesi yetersiz olduğu için onlar sana dil kursu için davetiye gönderiyor diye. Bu gerçekten böyle mi yoksa benim direk dil kursuna mı başvurmam lazım ? Şimdiden çok teşekkür ederim.
hocam discord vs kullanıyorsanız iletişime geçebilir miyiz? tabi siz de isterseniz.

eray123

Mesaj gönderen eray123 » Pzr Haz 18, 2023 1:10 pm

beratiki yazdı: Çrş Haz 14, 2023 9:32 pm Geçen sene ben Bonn'a şartlı kabul için başvuru yaptığımda sadece bölüme başvuru yapmıştım. Benim bildiğim kadarıyla dil kursuna başvuru yapmayacaksın. Bonn Üniversitesinin portalı üzerinden bölüme başvuru yaptığında dil seviyen yetersiz olduğu için onlar sana dönüş sağlayacaklar. Emin olmak istiyorsan bölüme ve üniversiteye mail atabilirsin
Teşekkür ederim üniversite ile iletişime geçtim ben avrupa birliği vatandaşıyım bana direk mail adresi üzerinden belgelerini at dil kursuna başvur denildi bende öyle yaptım. Eylül ayının sonunda kabul veya red bilgisinin geleceği ile ilgili de yeni bir mail aldım.

henkoel21

Mesaj gönderen henkoel21 » Pzr Oca 28, 2024 3:43 pm

merhaba ben direkt üniye başvurdum ve dsh sınavına girme şartlıyla kabul geldi ne yapmam gerek bir bilginiz var mı

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Oca 28, 2024 6:54 pm

Verilen sarti yerine getirmeniz lazim :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

henkoel21

Mesaj gönderen henkoel21 » Cum Şub 09, 2024 4:19 pm

36F alabilir miyim bu kabulle