Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

öğrenci vizesinden mavi karta geçiş

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
aycaco

öğrenci vizesinden mavi karta geçiş

Mesaj gönderen aycaco » Cmt Şub 03, 2024 1:49 am

Arkadaşlar merhaba,

şu an master yapmaktayım ve mart sonunda bitiyor. Bir şirketten full time kontrat aldım 1 martta başlayacak şekilde.

Mavi karta geçiş için belirlenen limitlerin üzerinde bir yıllık ücret. Bu nedenle direk mavi karta başvurmamda bir sakınca var mı?

İstenilen belgelerde üniversite sertifikası deniyor. Türkiye'de lisansta aldığım sertifika var sadece elimde (Anabinde tanınıyor mğhendislik diploması). Şu

anki okul maalesef bitirme çalışması sunulmadan kağıt yada sertifika veremeyeceğini söylüyor. Anmeldung, sigorta ve diğer dökümanlara ilişkin herhangi

bir sorunum yok.

Bu şekilde daha önceden çeviren oldu mu acaba mümkünse bilgilendirmesini rica ediyorum.

tşk

perdesizbass

Re: öğrenci vizesinden mavi karta geçiş

Mesaj gönderen perdesizbass » Sal Şub 06, 2024 4:40 am

Bu konu hakkında tecrübem yok fakat eğer 120 gün çalışma günleriniz duruyorsa mavi karta masterinizi bitirdikten sonrada başvurabilirsiniz.

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Sal Şub 06, 2024 10:31 am

aycaco yazdı: Cmt Şub 03, 2024 1:49 am Arkadaşlar merhaba,

şu an master yapmaktayım ve mart sonunda bitiyor. Bir şirketten full time kontrat aldım 1 martta başlayacak şekilde.

Mavi karta geçiş için belirlenen limitlerin üzerinde bir yıllık ücret. Bu nedenle direk mavi karta başvurmamda bir sakınca var mı?

İstenilen belgelerde üniversite sertifikası deniyor. Türkiye'de lisansta aldığım sertifika var sadece elimde (Anabinde tanınıyor mğhendislik diploması). Şu

anki okul maalesef bitirme çalışması sunulmadan kağıt yada sertifika veremeyeceğini söylüyor. Anmeldung, sigorta ve diğer dökümanlara ilişkin herhangi

bir sorunum yok.

Bu şekilde daha önceden çeviren oldu mu acaba mümkünse bilgilendirmesini rica ediyorum.

tşk

Siz Almanya’da mevcut oturumunuzu uygun olduğunuz sürece başka bir oturumla değiştirme hakkına sahipsiniz. Forumda da daha önce böyle bir değişiklik yapan hatta öğrenciler olduğunu gördüm.

Firmanızdan sponsorluk ya da resmî bir sözleşme aldıktan sonra yabancılar şubeye oturumunu değiştirip blue kart ile çalışan oturumuna geçmek istediğinizi söylüyorsunuz. Süreç Türkiye’den gelmeye çalışmaktan daha kolay zaten bir oturumunuz var sadece tipini değiştireceksiniz. Nasıl iletişim kurulur bilmiyorum ama size iş teklif eden firma muhtemelen sürece hakimdir ik ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim, ya da yabancılar ofisine gidip onlara bu değişikliği nasıl yapabileceğinizi sorabilirsiniz

millie

Mesaj gönderen millie » Sal Şub 06, 2024 10:34 am

Gamzee yazdı: Sal Şub 06, 2024 10:31 am Siz Almanya’da mevcut oturumunuzu uygun olduğunuz sürece başka bir oturumla değiştirme hakkına sahipsiniz. Forumda da daha önce böyle bir değişiklik yapan hatta öğrenciler olduğunu gördüm.

Firmanızdan sponsorluk ya da resmî bir sözleşme aldıktan sonra yabancılar şubeye oturumunu değiştirip blue kart ile çalışan oturumuna geçmek istediğinizi söylüyorsunuz. Süreç Türkiye’den gelmeye çalışmaktan daha kolay zaten bir oturumunuz var sadece tipini değiştireceksiniz. Nasıl iletişim kurulur bilmiyorum ama size iş teklif eden firma muhtemelen sürece hakimdir ik ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim, ya da yabancılar ofisine gidip onlara bu değişikliği nasıl yapabileceğinizi sorabilirsiniz
gamze selam, yüksek lisansta öğrenciyken de değişim olabiliyor mu yoksa tamamen mezuniyet sonrasından mı bahsettin acaba?
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Sal Şub 06, 2024 4:42 pm

millie yazdı: Sal Şub 06, 2024 10:34 am gamze selam, yüksek lisansta öğrenciyken de değişim olabiliyor mu yoksa tamamen mezuniyet sonrasından mı bahsettin acaba?
Öğrenciyken değişimden bahsediyorum, şu an başlıktaki soruyu soran kişi ile aynı durumdayım ben de henüz resmî teklifi almadım ama öğrenci olarak çalıştığım firma ile blue kart ile mevcut pozisyonumu değiştirebileceğimi görüştük. İk ona uygun bir sözleşme hazırlayacak bana o şekilde ben de yabancılar şubede oturumunu değiştireceğim mezuniyetimden önce.

millie

Mesaj gönderen millie » Sal Şub 06, 2024 5:20 pm

Gamzee yazdı: Sal Şub 06, 2024 4:42 pm Öğrenciyken değişimden bahsediyorum, şu an başlıktaki soruyu soran kişi ile aynı durumdayım ben de henüz resmî teklifi almadım ama öğrenci olarak çalıştığım firma ile blue kart ile mevcut pozisyonumu değiştirebileceğimi görüştük. İk ona uygun bir sözleşme hazırlayacak bana o şekilde ben de yabancılar şubede oturumunu değiştireceğim mezuniyetimden önce.
çok teşekkür ederim. acaba bu geçiş için bulunan işin şartları neler biliyor musun? örneğin sözleşme süresi, maaş alt sınırı gibi...
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b