Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Çalışan öğrencilerin yıllık izinleri hakkında

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
helegna

Çalışan öğrencilerin yıllık izinleri hakkında

Mesaj gönderen helegna » Sal Şub 06, 2024 3:27 pm

Almanya'da Eylül 2022'den beri bir şirkette öğrenci çalışan olarak görev yapıyorum. İşe başladığımda, yöneticim bana çalışan öğrencilerin yıllık izin hakkına sahip olmadığını söyledi. Almanya'ya yeni geldiğim için ve sözleşmemde bu konuyla ilgili bir şey yazmadığı için, bunun standart bir uygulama olduğunu düşündüm.

Şimdi yeni bir iş buldum (yine çalışan öğrenci olarak) ve yeni sözleşmemde açıkça yıllık izin hakları belirtilmiş. Mevcut yöneticimle tekrar konuştuğumda, bana burada yıllık izin hakkımın olmadığını yineledi.

Yeni işime 15 Şubat'ta başlayacağım ve şu anki işverenimden yıllık izinle ilgili bir belge sağlamamı istediler.

Sorum şu, mevcut işimde gerçekten yıllık izin hakkım var mıydı? Ve eğer öyleyse, bunun maaş olarak tazmin edilme ihtimali var mı?

Almanya'daki öğrenci çalışanlar için iş yasaları konusunda bilgili olanlardan öneri veya bilgi almak isterim.

Şimdiden teşekkürler!