Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2024

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Baranx

Re: Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen Baranx » Pzr Şub 04, 2024 3:09 pm

Herkese merhaba benim ekim ayında üniden kabulum geldi ve şu anda b1 e hazırlanıyorum b1 sınav tarihinden ve açıklanmasından dolayı vizeye en erken nisan ayında gidebilirim
Merak ettiğim şey nisan ayına kadar başvurumun üzerinden 6 ay geçiyo vizede bi sorun olur mu? içime kuşku düştü
Daha önce böyle bişey yaşıyan oldumu ?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bilalto

Mesaj gönderen Bilalto » Pzr Şub 04, 2024 3:57 pm

astas yazdı: Cum Oca 26, 2024 5:19 pm Herhalde bazı arkadaşlar eski yorumları okumayıp hazıra konmayı seviyor. Bu kadar çok vize almak için uğraştığınız belli size %100 vermeleri gerekiyor 😞
Ben de aynu durumdan muzdaribim.okul kabulum var tesdaf 14 var ama 1 dönem okudum ve ortalamam 1.22 30 kredini. 18i verildi olarak gözüküyor.vizeden red yiyeceğim diye bayağı bir endişeliyim.
39F / İstanbul Gayrettepe
Randevu tarihi: 21.02.2024
Dijital iletim: 05.03.2024
Vize geliş: 04.04.2024

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Pzr Şub 04, 2024 4:49 pm

Baranx yazdı: Pzr Şub 04, 2024 3:09 pm Herkese merhaba benim ekim ayında üniden kabulum geldi ve şu anda b1 e hazırlanıyorum b1 sınav tarihinden ve açıklanmasından dolayı vizeye en erken nisan ayında gidebilirim
Merak ettiğim şey nisan ayına kadar başvurumun üzerinden 6 ay geçiyo vizede bi sorun olur mu? içime kuşku düştü
Daha önce böyle bişey yaşıyan oldumu ?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
kabul ve başvurunun arasında 6 ay olması sizce ne gibi bir sorun çıkartabilir? okul kabulleri genellikle 1 yıllıktır ve kabulden sonra 1 yıl içinde vize görüşmesine girerseniz her zaman o kabül mektubunu kullanabilirsiniz. içinize kuşku düşüren durumu tam anlayamadım açıkçası :D

Canbey34

Mesaj gönderen Canbey34 » Pzr Şub 04, 2024 6:45 pm

Merhaba yakın zamanda 41f eşli vize görüşmesine giren var mı?

sedan

Mesaj gönderen sedan » Pzt Şub 05, 2024 12:48 am

Merhabalar, biz de geçen hafta vize randevusu için başvurumuzu yaptık. Şuan beklemedeyiz. Friedrich-Alexander-Universität den şartlı kabul aldım. Diğer süreçleri takip edebilmek ve kendimizinki hakkında bilgi vermek için başlığa geldik bakalım..
36F Ankara eşli (eş + 1 çocuk) başvuru - Erlangen
Başvuru tarihi - 30.01.2024
Randevu atama - ?
Evrak teslimi - ?
Evrakların iletimi - ?
Başvuru sahibi pasaport teslim -?
Eş pasaport teslim - ?

1saliimdemir

Mesaj gönderen 1saliimdemir » Pzt Şub 05, 2024 2:37 am

cagriakturk yazdı: Cum Şub 02, 2024 2:32 pm bende a1 ile basvurmusdum, almanca iki soru sormuslardi sadece, hatirladigim kadariyla, hangi universite okuyacaksin ve bolumle alakali bir soruydu.
istanbuldami? hangi sorulari almanca sordu size?

ozcanhalil

Mesaj gönderen ozcanhalil » Pzt Şub 05, 2024 9:43 am

Arkadaşlar selam. Şimdi benim başvurumun göçmenlik dairesindeki işlemleri Perşembe gününden beri bitmiş görünüyor. Bugün BVA da mesaj attı. Konsolosluk kaç gün içinde sonucumu gönderiyor? Bu kadar bekletmesi normal mi? Çünkü genelde BVA'da işlemler bittikten sonra vizeyi basıp gönderiyorlarmış.

cagriakturk

Mesaj gönderen cagriakturk » Pzt Şub 05, 2024 12:52 pm

1saliimdemir yazdı: Pzt Şub 05, 2024 2:37 am istanbuldami? hangi sorulari almanca sordu size?
istanbul, bolumu hangi universitede okuyacaksin diye sordu Almanca olarak, bolumle alakali bir soru daha sordu. son olarak 3 tane ders ismi saydım.

emreemre97

Mesaj gönderen emreemre97 » Pzt Şub 05, 2024 4:40 pm

denutel yazdı: Pzr Şub 04, 2024 10:23 am Merhaba vizeniz ile ilgili bir gelişme oldu mu acaba?
hayır hala bekliyorum herhangi bir gelişme yok olduğunda forma yazacağım

astas

Mesaj gönderen astas » Pzt Şub 05, 2024 6:21 pm

Bilalto yazdı: Pzr Şub 04, 2024 3:57 pm Ben de aynu durumdan muzdaribim.okul kabulum var tesdaf 14 var ama 1 dönem okudum ve ortalamam 1.22 30 kredini. 18i verildi olarak gözüküyor.vizeden red yiyeceğim diye bayağı bir endişeliyim.
Bütün her şey hazir ise evraklar olsun bloke hesap vs bir şansını denersin kesin ret veya kesin kabul diye bir şey yok. Okul için bir sebep bul neden düşük not olduğu gibisinden ne kadar açık ve net şekilde kendini anlatırsan o kadar iyidir.

keremhan337

Mesaj gönderen keremhan337 » Pzt Şub 05, 2024 6:38 pm

Merhabalar , 41 f ' e eşimle beraber Ankara'dan başvurduk.Ben öğrenci olarak gideceğim eşimde benimle beraber gelecek.Öncelikle şimdiye kadar ki süreci anlatıp benzer durumlarda olanlara ek bilgi sağlamak istiyorum, bir de sorum olacaktı.

-6 aralıkta idata randevusuna eksik evrakla gittik.
-18 aralıkta eksik evrağı mail yoluyla anka@diplo.de ' ye gönderdik.
-12 ocakta visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de mail adresinden ulaşarak bloke hesap tutarını artırmamızı istediler.934 + 400 olarak 1334 euro aylık şeklinde tek bir expatrio bloke hesabını eşim ve kendim için açmıştım fakat eşimin aylık tutarına ek aylık 400 euroluk bir kira gideri daha eklememizi istediler.
-17 ocakta Bloke hesabı güncelleyip belgeleri aynı maili yanıtlayarak yolladık.

O zamandan beri bir dönüş sağlanmadı , attığımız maili aldıklarına dair otomatik bir dönüşte olmadı.1 hafta önce anka@diplo.de ' ye durumu bildiren bir mail attım bloke hesabı güncellediğimi konsolosluğada ilettim.Oradan da bir yanıt alamadım.
Bugün bilgi alma amaçlı BVA(+49 228 9935850858) yı aradım 14:30 dan itibaren 15-20 dakikada bir denedim ve sonunda saat 17 civarında bir beyefendi açtı telefonu.Vize başvurum ile ilgili bilgi alıp alamayacağımı sordum , gayet ilgili ve kibar bir şekilde yardımcı oldu.Vize durumunu sorgulamak için Pasaport numarası ve isim soyisim istedi,eşimin vize durumunu da kontrol etti.Vize dosyalarımızın Almanya tarafında bir işi kalmadığını , immigrant office tarafından işlemlerin tamamlandığını ve ilgili konsolosluğa iletildiğini söyledi.Bu arada görüşmeyi İngilizce yaptık kendisi de anlaşılır şekilde konuştuğu için bir problem olmadı.
Konuştuğum beyefendi tarih vermedi bende sormayı unuttum açıkçası.Bu durumda kalan tek iş konsolosluğun vizeyi yollaması diye yorumladım, işlemlerin Almanya kısmı hallolduktan sonraki süreç ortalama ne kadar sürüyor bilgisi olan var mı acaba diye merak ediyorum sevgili dostlar.Örnek veriyorum 1 şubatta dosyamızın yabancılar şube- immigrant office veya her neredeyse oradan çıkıp konsolosluğa gönderildiğini düşünürsek ortalama kaç gün veya hafta daha beklememiz gerekebilir.
Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.

ccucar

Mesaj gönderen ccucar » Pzt Şub 05, 2024 8:27 pm

yecngnl yazdı: Cmt Şub 03, 2024 4:01 pm Merhaba arkadaşlar.

Bugün Şubat'ın 3'ü ve hala randevu ataması bekliyorum. Ankara'dan 41f vizesine başvurdum. Benimle aynı durumda olan var mdır? Derslerim 8 Nisan'da başlayacak.
Merhaba, Ben 16 Ocak'ta İzmir IDATA üzerinden belgelerimi teslim ettim. Berlin'de bir okulda MBA yapacağım ve okulum 1 Nisan'da başlıyor. Geçen hafta Yabancılar Ofisi'nden şöyle bir mail aldım.

Kod: Tümünü seç

Sehr geehrte Frau ...,

um Ihren Visumantrag weiter bearbeiten zu können, benötigen wir von Ihnen einen Nachweis über die Zahlung der Studiengebühren für die ersten 12 Monate. Dieser Nachweis sollte von Ihrer Universität stammen.

Bitte senden Sie uns diesen Nachweis bis zum 20.02.2024 unter Beibehaltung des Betreffs dieser E-Mail zu.
Vielen Dank.

Mit freundlichen Grüßen
Im Auftrag
Yani benden okulun 12 aylık ücretini yatırıp dekontunu onlara göndermemi bekliyorlar. Ben de ben bir sonraki ay bursa basvuracağım ve okul ile anlasmam aylık ödeme seklinde idi diye cevap yazdım cevap bekliyorum.

Bu tarz bir durum ile karsılasan oldu mu hic? Ya da bundan sonra ne bekliyor beni bilen varsa yardımcı olabilirseiz çok sevinirim

Sevgiler

zynp

Mesaj gönderen zynp » Sal Şub 06, 2024 9:19 am

keremhan337 yazdı: Pzt Şub 05, 2024 6:38 pm Merhabalar , 41 f ' e eşimle beraber Ankara'dan başvurduk.Ben öğrenci olarak gideceğim eşimde benimle beraber gelecek.Öncelikle şimdiye kadar ki süreci anlatıp benzer durumlarda olanlara ek bilgi sağlamak istiyorum, bir de sorum olacaktı.

-6 aralıkta idata randevusuna eksik evrakla gittik.
-18 aralıkta eksik evrağı mail yoluyla anka@diplo.de ' ye gönderdik.
-12 ocakta visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de mail adresinden ulaşarak bloke hesap tutarını artırmamızı istediler.934 + 400 olarak 1334 euro aylık şeklinde tek bir expatrio bloke hesabını eşim ve kendim için açmıştım fakat eşimin aylık tutarına ek aylık 400 euroluk bir kira gideri daha eklememizi istediler.
-17 ocakta Bloke hesabı güncelleyip belgeleri aynı maili yanıtlayarak yolladık.

O zamandan beri bir dönüş sağlanmadı , attığımız maili aldıklarına dair otomatik bir dönüşte olmadı.1 hafta önce anka@diplo.de ' ye durumu bildiren bir mail attım bloke hesabı güncellediğimi konsolosluğada ilettim.Oradan da bir yanıt alamadım.
Bugün bilgi alma amaçlı BVA(+49 228 9935850858) yı aradım 14:30 dan itibaren 15-20 dakikada bir denedim ve sonunda saat 17 civarında bir beyefendi açtı telefonu.Vize başvurum ile ilgili bilgi alıp alamayacağımı sordum , gayet ilgili ve kibar bir şekilde yardımcı oldu.Vize durumunu sorgulamak için Pasaport numarası ve isim soyisim istedi,eşimin vize durumunu da kontrol etti.Vize dosyalarımızın Almanya tarafında bir işi kalmadığını , immigrant office tarafından işlemlerin tamamlandığını ve ilgili konsolosluğa iletildiğini söyledi.Bu arada görüşmeyi İngilizce yaptık kendisi de anlaşılır şekilde konuştuğu için bir problem olmadı.
Konuştuğum beyefendi tarih vermedi bende sormayı unuttum açıkçası.Bu durumda kalan tek iş konsolosluğun vizeyi yollaması diye yorumladım, işlemlerin Almanya kısmı hallolduktan sonraki süreç ortalama ne kadar sürüyor bilgisi olan var mı acaba diye merak ediyorum sevgili dostlar.Örnek veriyorum 1 şubatta dosyamızın yabancılar şube- immigrant office veya her neredeyse oradan çıkıp konsolosluğa gönderildiğini düşünürsek ortalama kaç gün veya hafta daha beklememiz gerekebilir.
Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler.
Merhaba, benim de vize günü bloke hesabım yetişmedi. size mail mi attılar eksik evrakla ilgili, yoksa siz onlar mail atmadan mı gönderdiniz?
40F İstanbul

Randevu Talep: 27 Kasım 2023
Randevu Atama: 5 Ocak 2024
Randevu tarihi: 31 Ocak 2024
Eksik Evrak Maili: 13 Şubat 2024
Dijital İletim: 13 Şubat 2024
Vize geliş: 13 mart 2024

Dortmund

egeayhan1

Mesaj gönderen egeayhan1 » Sal Şub 06, 2024 10:49 am

Merhabalar, 7 Nisan 2023 Tarihinde İzmir Konsolosluğundan 30F vizesine başvurdum. Ancak hala randevu tarhim bile atanmadı 10 ay oldu attığım maillere adam akıllı bir cevap alamamaktayım. İzmir'den 30 F' e başvurmuş süreç ile ilgili bilgisi olan var mı ? İstanbul'da 3 ayda tarih atanıp, 4. ayda görüşmeye giden insanlar gördüm. İzmir'de bu durum sıkıntılı, bilgisi olup paylaşabilecek olan biri olursa sevinirim.

ozcanhalil

Mesaj gönderen ozcanhalil » Sal Şub 06, 2024 11:26 am

Arkadaşlar Ankara Başkonsolosluğunun iletişim numarasına ulaşabilen var mı? Eskiden aradığımızda ulaşabiliyorduk şimdi sadece bilgilendirme sesi çıkıyor. Maile de bakmıyorlar. Acaba nasıl ulaşabiliriz başka türlü?

pinkcalamari

Mesaj gönderen pinkcalamari » Sal Şub 06, 2024 2:43 pm

Vize bekleyen arkadaşlar kalacak yeri nasıl hallettiniz?. Yurt sırası çok fazla, Wg ve einzelapartmentlara baktım. Ancak dolandırıcı olma ihtimalinden kapora göndermek sıkıntı. Kapora göndermeden de kimse evi bekletmez. Bazıları schufa istiyor, Wgler de ise genelde yüzyüze tutuluyor. Nasıl yer bulacağım bilemedim. Lokasyon Würzburg
41F Yüksek Lisans - İstanbul İdata Gayrettepe
Başvuru Tarihi: 24.11.2023
Atama Tarihi: 05.01.2024
Randevu Tarihi: 30.01.2024
Vize Geliş Tarihi: 06.03.2024

readyfordeparture

Mesaj gönderen readyfordeparture » Sal Şub 06, 2024 3:05 pm

ibrhmyldz yazdı: Çrş Oca 17, 2024 12:02 pm Arkadaşlar selam,
Bizde eşim ile birlikte 41f başvurusu yaptık 13 Kasım'da ama henüz hiçbir bilgi gelmedi bize. En son 21 Aralıkta zzVISABVA@bva.bund.de mail adresine sorduğumuz da şöyle bir yanıt geldi.

Guten Tag,

bei der Ausländerbehörde ist die Bearbeitung des Antrags beendet.
Die Botschaft muss den Antrag noch abschließend bearbeiten.
Für weitere Fragen wenden Sie sich bitte an die Botschaft.

Mit freundlichen Grüßen / Yours sincerely

Bundan sonraki işlemler için nereye ve hangi mail adresine sormamız gerekli sizce?
Şimdiden çok teşekkürler cevaplar için herkese.
selamlar geldi mi acaba vizeniz? genelde duyduğum yabancılar dairesinde işlemler bitince çok uzun süre geçmeden vizenin geldiği ama sizin durumunuzda epey zaman geçmiş. İstanbul konsolosluğuna ulaşmayı denediniz mi bu süreçte, ulaşılabiliyor mu bilmiyorum ama :D
41F İstanbul - Gayrettepe IDATA (Eşli Başvuru)
Başvuru Tarihi: 18.09.23
Randevu Atama: 10.10.23
IDATA Randevu tarihi: 30.10.23
Öğrencinin Pasaportunun Gelişi: 28.11.23
Eş için Eksik Belge: 25.12.23
Eşin Pasaportunun Gelişi: 08.02.24

ibrhmyldz

Mesaj gönderen ibrhmyldz » Sal Şub 06, 2024 3:32 pm

readyfordeparture yazdı: Sal Şub 06, 2024 3:05 pm selamlar geldi mi acaba vizeniz? genelde duyduğum yabancılar dairesinde işlemler bitince çok uzun süre geçmeden vizenin geldiği ama sizin durumunuzda epey zaman geçmiş. İstanbul konsolosluğuna ulaşmayı denediniz mi bu süreçte, ulaşılabiliyor mu bilmiyorum ama :D
Selamlar, hayır henüz gelmedi. Hatta sonradan konsolosluğa yazdık onlar da yabancılar dairesinde beklediğini belirttiler, hangisine inanacağımızı şaşırdık. Bu yüzden de oluruna bıraktık, bekliyoruz.
41F eşli başvuru - Berlin
Başvuru tarihi - 04.10.23
Randevu atama - 20.10.23
Evrak teslimi - 13.11.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 10.02.2024
Eş pasaport teslim - ?

ozcanhalil

Mesaj gönderen ozcanhalil » Sal Şub 06, 2024 3:39 pm

emreemre97 yazdı: Prş Şub 01, 2024 7:22 pm evet dün de ben böyle bir mail aldım 22.günümdü dün dijital iletimin. Su an sonucunuz konsoloslukta bekliyor kargoyla yola çıkar, kaçıncı gün bugün sizin dijital iletiminizin
Hocam size de mesaj daha gelmedi değil mi?

emreemre97

Mesaj gönderen emreemre97 » Sal Şub 06, 2024 5:14 pm

Ankara 36F
İdata Başvurusu: 29.10.2024
Vize Görüşmesi: 09.01.2024/Dijital Teslim 10.01.2024
Vize Gelişi: 06.02.2024 (1 yıllık multi)

Merhabalar, size yaşadığım ‘2 aşamalı’ olan tüm süreçten bahsedeceğim umarım yaşadıklarım bu yolda size yardımcı olabilir.
Duisburg Essen’den şartlı kabul aldım, hiçbir dil belgem yoktu. Şartlı kabul aldıktan sonra vize sürecini tam araştırmadığım için aceleci davranıp idatadan randevu alıp vize görüşmesine gittim. Çok fazla araştırma yapmadığım için Ankara’nın da diğer şehirler gibi dil belgesi istemediğini düşünüp dil belgesi olmadan vize görüşmesine gittim. Tüm evraklarımın eksiksiz olduğunu düşünüyordum fakat vize görüşmem esnasında dil sertifikam olup olmadığını sordu ve bir form verdi bu formu da ilk kez görmüştüm bu yüzden hazırlıksız olduğum için formda sadece 1-2 soru cevaplayabildim. Vize memuru bu şekilde büyük ihtimal olumsuz sonuç alırsın dedi fakat yapacak bir şey yoktu. Vize reddim 21.gün geldi oysa genelde vize reddinin ilk 1-2 haftada geldiğini duymuştum bu yüzden biraz da olsa umudum vardı fakat ilk aşamada ret yedim.
Ret mektubunda açıkça şunu demişlerdi; dil seviyenizi kanıtlayamadınız en azından Türkiye’de A1 yapabilecek kurslar ve imkanlar varken neden bunlardan yararlanmadınız, bize çabanızı ve gayretinizi göstermelisiniz, diyordu.
İkinci vize aşamasında ise Goethe A1 sertifikası aldım ve vizede çıkan 9 soruluk forma çalıştım. Vize görüşmem gayet olumlu geçmişti, tüm formu doldurdum. Memur yalnızca nerede kalacaksın ve akraban var mı diye Türkçe olarak soru sordu bunun dışında bir sorun yoktu ve eksik evrağımda yoktu.
Vize görüşmemden 1 gün sonra dijital teslim olduğunu öğrendim. Fakat 22.gündeyken ben tekrardan bva’ya mail atmak istedim çünkü ilk görüşmem 21.günde ret geldiği için acaba tekrar bu kadar beklentinin sonu yine bu şekilde mi olacak diye düşündüm. 22.günde bva’dan aldığım mail ise, yabancılar dairesinde işlemler tamamlandı sonuç konsolosluğunuza aktarıldı onlarla iletişime geçin. İnternette yazdığına göre 23 günlük sessizlik süresi yabancılar dairesinden bahsediyor bu yüzden olumsuz düşünmeye başlamıştım. Fakat sessizlik süresine tüm yabancılar dairesi uymayabilip sonucu erkenden konsolosluğa iletebiliyormuş. Bu yüzden strese girmemek için sadece dijital teslim gününü öğrenmek için mail atın.. Tüm süreç bu şekilde ilerledi. Ayrıca Ankara için en az A2 dil sertifikası gerekiyor diye olan kalıp durumun doğru olmadığına örnek oldum, benim görüşmemden 2 hafta önce de birisi A1 ile Ankara’dan almıştı. Yani Ankara’da formu doldurmak en önemlisi.
Size tavsiye olarak; hangi şehirde girecekseniz girin formda ki sorulara çalışın sözlü veya yazılı olarak bu sorular çoğu kişinin karşısına çıkıyor.
Belge olarak: Garantör belgem vardı, Goethe A1 sertifikası, sağlık sigortamı Allianz’dan 1 yıllık yaptırmıştım. Dil kursuna intensive değil normal bir kurs yerine kayıt olmuştum A2-B1 toplam 5 ay sürüyor. Dil kursu konusunda intensive kurslar en az 400 eurodan başlıyor ve vizede istenilen intensive kurs olarak yazıyor fakat ben normal bir kursa kayıt oldum haftada 20 saatti. Bir sorun olmadı kur başı 300 euroya ayarladım.