Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesabı Garantörlüğe Çevirmek

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
cnmrl

Bloke Hesabı Garantörlüğe Çevirmek

Mesaj gönderen cnmrl » Pzr Şub 04, 2024 3:11 pm

Merhaba arkadaşlar.

Önümüzdeki günlerde 39f vize randevum var. Kısa bir süre önce bana garantörlük (Verpflichtungserklärung) belgesi çıkarabilecek bir akrabam olduğunu öğrendim fakat vizeme çok az bir süre kaldığı için anladığım kadarıyla garantörlük işlemlerinin yetişmesi zor gözüküyor.

Vize başvurumda Expatrio üzerinden açılmış bloke hesap göstereceğim. Almanya'ya geldikten sonra garantörlük işlemlerini halledip paramı Türkiye'ye geri gönderebilir miyim? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

cagriakturk

Re: Bloke Hesabı Garantörlüğe Çevirmek

Mesaj gönderen cagriakturk » Pzr Şub 04, 2024 3:39 pm

cnmrl yazdı: Pzr Şub 04, 2024 3:11 pm Merhaba arkadaşlar.

Önümüzdeki günlerde 39f vize randevum var. Kısa bir süre önce bana garantörlük (Verpflichtungserklärung) belgesi çıkarabilecek bir akrabam olduğunu öğrendim fakat vizeme çok az bir süre kaldığı için anladığım kadarıyla garantörlük işlemlerinin yetişmesi zor gözüküyor.

Vize başvurumda Expatrio üzerinden açılmış bloke hesap göstereceğim. Almanya'ya geldikten sonra garantörlük işlemlerini halledip paramı Türkiye'ye geri gönderebilir miyim? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
dediğiniz mümkünmü tam olarak bilmiyorum expatrioya mail atarak sorun ama zaman sıkıntınız yoksa eksik evrak yapıp garantör belgeniz geldiği zaman konsolosluğa verebilirsiniz.

cnmrl

Mesaj gönderen cnmrl » Pzr Şub 04, 2024 3:46 pm

cagriakturk yazdı: Pzr Şub 04, 2024 3:39 pm dediğiniz mümkünmü tam olarak bilmiyorum expatrioya mail atarak sorun ama zaman sıkıntınız yoksa eksik evrak yapıp garantör belgeniz geldiği zaman konsolosluğa verebilirsiniz.
Vize randevum 22 Şubat'ta. Okulum 1 Nisan'da açılıyor. Dolayısıyla yetişir mi, riske atmalı mıyım bilemedim. Ama bir yandan da şu bloke hesap olayını pas geçebilirsem çok rahatlamış olurum.

cagriakturk

Mesaj gönderen cagriakturk » Pzr Şub 04, 2024 4:03 pm

cnmrl yazdı: Pzr Şub 04, 2024 3:46 pm Vize randevum 22 Şubat'ta. Okulum 1 Nisan'da açılıyor. Dolayısıyla yetişir mi, riske atmalı mıyım bilemedim. Ama bir yandan da şu bloke hesap olayını pas geçebilirsem çok rahatlamış olurum.
garantörlük belgesi çıkarmak bildiğim kadarıyla şehirdeki yabancılar polisinin yoğunluğa bağlı olarak süresi değişebiliyor. tam detaylarını bilmiyorum belki bilen birisi sizi aydılantır. ama expatrioya sorun mutlaka