Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AB vatandaşı olmama rağmen vize zorunluluğu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bugrayyildiz

AB vatandaşı olmama rağmen vize zorunluluğu

Mesaj gönderen bugrayyildiz » Prş Şub 01, 2024 6:51 pm

Merhaba

Ben Buğra. Üniversiteyi Almanyada okumak istiyorum. Çifte vatandaşım (Bulgaristan ve Türkiye) AB vatandaşlığım var yani ama liseyi türkiyede okuduğum için vize almama gerek var mı? daha önce hiç bir yerde bu konuyla ilgili bir bilgiye rastlamadım
Ab vatandaşlığı üzerinden Türkiyeden Almanyaya üniversite okumak için giden varsa veya bu süreçleri bilen biri yardımcı olabilir mi?

emreyilmazz

Re: AB vatandaşı olmama rağmen vize zorunluluğu

Mesaj gönderen emreyilmazz » Cum Şub 02, 2024 9:42 pm

bugrayyildiz yazdı: Prş Şub 01, 2024 6:51 pm Merhaba

Ben Buğra. Üniversiteyi Almanyada okumak istiyorum. Çifte vatandaşım (Bulgaristan ve Türkiye) AB vatandaşlığım var yani ama liseyi türkiyede okuduğum için vize almama gerek var mı? daha önce hiç bir yerde bu konuyla ilgili bir bilgiye rastlamadım
Ab vatandaşlığı üzerinden Türkiyeden Almanyaya üniversite okumak için giden varsa veya bu süreçleri bilen biri yardımcı olabilir mi?
Ben de çifte vatandaşım ( Almanya ve Türkiye). Bulgaristan olunca fark oluyor mu bilmiyorum ama uni-assist'e başvuru için belgeleri yüklerken pasaport yerine Alman ve Türk kimliğimi attım. 1 ay oldu başvuru yapalı hala değerlendirmede ama eksik belge şeklinde bir geri dönüş almadım. Tam emin olmamakla beraber vize almana gerek olduğunu düşünmüyorum.

bugrayyildiz

Mesaj gönderen bugrayyildiz » Cum Şub 02, 2024 10:04 pm

emreyilmazz yazdı: Cum Şub 02, 2024 9:42 pm Ben de çifte vatandaşım ( Almanya ve Türkiye). Bulgaristan olunca fark oluyor mu bilmiyorum ama uni-assist'e başvuru için belgeleri yüklerken pasaport yerine Alman ve Türk kimliğimi attım. 1 ay oldu başvuru yapalı hala değerlendirmede ama eksik belge şeklinde bir geri dönüş almadım. Tam emin olmamakla beraber vize almana gerek olduğunu düşünmüyorum.
Teşekkür ederim bende aynı fikirdeyim

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Cmt Şub 03, 2024 1:17 am

kesinlikle gerek yok
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - ?