Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İşçi vizesi ile alakalı

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
edizzide

İşçi vizesi ile alakalı

Mesaj gönderen edizzide » Pzt Oca 29, 2024 9:55 pm

Arkadaşlar selam herkese,
Bugün randevum vardı Krefeld Behörde'de. 2.5 yıldır çalışıyorum ve buraya öğrenci vizesi ile geldim. Malesef bu dönemde kredim 0 gözüküyor transkriptte ve bana vizeyi vermek istemediler. Bununla birlikte sunduğum mazeretleri kanıtlama amacıyla bana Niederschrift imzalattılar. Sorum şu; böyle bir hakları var mı? Yani kredi vermemiş olmak öğrenci vizesi ihlaline yol açıp işçi vizesini almayı engeller mi? Ve bu imzaladığım Niederschrift'i iptal edebilir miyim? Sanırım 14 günlük bir Wiederruf sürem var, ama emin olamadım. Her cevaba şimdiden çok teşekkür ederim.

Computer_Berkay

Re: İşçi vizesi ile alakalı

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Oca 29, 2024 11:09 pm

edizzide yazdı: Pzt Oca 29, 2024 9:55 pm Arkadaşlar selam herkese,
Bugün randevum vardı Krefeld Behörde'de. 2.5 yıldır çalışıyorum ve buraya öğrenci vizesi ile geldim. Malesef bu dönemde kredim 0 gözüküyor transkriptte ve bana vizeyi vermek istemediler. Bununla birlikte sunduğum mazeretleri kanıtlama amacıyla bana Niederschrift imzalattılar. Sorum şu; böyle bir hakları var mı? Yani kredi vermemiş olmak öğrenci vizesi ihlaline yol açıp işçi vizesini almayı engeller mi? Ve bu imzaladığım Niederschrift'i iptal edebilir miyim? Sanırım 14 günlük bir Wiederruf sürem var, ama emin olamadım. Her cevaba şimdiden çok teşekkür ederim.
Oturum uzatma demek istiyorsunuz sanirim. Yani toplamda 0 ise ne bilim iste 4 Semester boyunca 0 o zaman belki diyebilirler ama en kötü senaryoda aslinda Fiktions verirler bu dönemde bakarlar ne kadar kredi topluyorsunuz ona göre uzatirlar. Isci vizesine geciste sorun yapmamalari lazim ankara sözlesmesinden bahsedin ya da forumda bunun icin acilmis özel baslik var orayi detaylica okumanizi öneririm.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

edizzide

Mesaj gönderen edizzide » Pzt Oca 29, 2024 11:16 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Oca 29, 2024 11:09 pm Oturum uzatma demek istiyorsunuz sanirim. Yani toplamda 0 ise ne bilim iste 4 Semester boyunca 0 o zaman belki diyebilirler ama en kötü senaryoda aslinda Fiktions verirler bu dönemde bakarlar ne kadar kredi topluyorsunuz ona göre uzatirlar. Isci vizesine geciste sorun yapmamalari lazim ankara sözlesmesinden bahsedin ya da forumda bunun icin acilmis özel baslik var orayi detaylica okumanizi öneririm.
Ankara anlaşmasından bahsediyorum, ben ona geçmek istedim fakat öğrencilik durumumunda işin içindeo lduğunu söyledi memur. Ve sonrasında bir belge imzalattı, ALmancam çok iyi olmadığı için pek anlamadım belgeyi fakat deportation ile alakalı şeylerde var kağıtta. Bu kağıdı iptal ettirmenn falan imkanı olur mu acaba? Ayrıca Ankara sözleşmesi ile okulun bir alakasının olmadığını biliyorum.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Oca 29, 2024 11:40 pm

Bilmiyorum maalesef ilk defa denk geldim bu duruma umarim halledebilirsiniz. Ama genel toplam 0 kredi mi almistiniz yoksa bir dönem tek mi?

edizzide

Mesaj gönderen edizzide » Sal Oca 30, 2024 12:15 am

Computer_Berkay yazdı: Pzt Oca 29, 2024 11:40 pm Bilmiyorum maalesef ilk defa denk geldim bu duruma umarim halledebilirsiniz. Ama genel toplam 0 kredi mi almistiniz yoksa bir dönem tek mi?
Genelde 0 kredi gözüküyor fakat dönem bitmediği için, aslında bu dönem 12 kredi aldım fakat yansımadığı için kağıda inanmadılar gibi oldu. Okulu biraz aksattığım doğrudur, 2023'de çok ciddi problemler yaşadım maleesef onun payı oldu.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Oca 30, 2024 11:26 am

edizzide yazdı: Sal Oca 30, 2024 12:15 am Genelde 0 kredi gözüküyor fakat dönem bitmediği için, aslında bu dönem 12 kredi aldım fakat yansımadığı için kağıda inanmadılar gibi oldu. Okulu biraz aksattığım doğrudur, 2023'de çok ciddi problemler yaşadım maleesef onun payı oldu.
Onu tahmin ediyorum ki paylasmissinizdir onlarla .Ben 7. Semester da daha toplam 15 kredisi olan kisiler taniyorum yani halen okuyorlar. Deport etme gibi durum olacagini düsünmüyorum ama yedekte kalsin diye Ausbildung a basvurmanizi öneririm. Sayet deport gibi durum olursa bu şekilde bir sansiniz olur. Isci vizesine geçişi kabul etmeleri lazım aslında ama alternative olarak bu da aklinizda bulunsun.

edizzide

Mesaj gönderen edizzide » Sal Oca 30, 2024 6:34 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Oca 30, 2024 11:26 am Onu tahmin ediyorum ki paylasmissinizdir onlarla .Ben 7. Semester da daha toplam 15 kredisi olan kisiler taniyorum yani halen okuyorlar. Deport etme gibi durum olacagini düsünmüyorum ama yedekte kalsin diye Ausbildung a basvurmanizi öneririm. Sayet deport gibi durum olursa bu şekilde bir sansiniz olur. Isci vizesine geçişi kabul etmeleri lazım aslında ama alternative olarak bu da aklinizda bulunsun.
Evet bende öyle biliyorum okul ile bir alakası olmaması lazım, fakat bugün bir avukat bana sana karşı kullanabilirler dedi, ama işçi vizesi ile alakalı çok bir bilgisi yoktu tabii.