Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sağlık Meslek Lisesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
halloxsm

Sağlık Meslek Lisesi

Mesaj gönderen halloxsm » Cmt Ara 31, 2022 9:46 pm

Merhaba, ben Anadolu Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum. Bu sitenin Studienkolleg başlığında, AÖF 4 yıl kazandıktan sonra ilk 2 senesini başarıyla bitirince Almanya'da direkt başvuru yapılacağına dair bir bilgi görmüştüm ancak şimdi aynı bilgiye ulaşamadım. Acaba ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa bir değişiklik mi oldu? Bu arada hemşire olarak çalışmak için Telc B1 sertifikası aldım ve denklik başvurumun sonuçlanmasını bekliyorum, kısacası süreci Almanya'da yürütmek zorunda olduğum için AÖF kısmını merak ediyorum. Yoksa başka opsiyonlar varsa ona da açığım, şimdiden teşekkürler 🏵️

killfightdie

Re: Sağlık Meslek Lisesi

Mesaj gönderen killfightdie » Cmt Ara 31, 2022 10:18 pm

Devam ediyor hocam, neden değişsin bir farkı yok. AÖF Ön Lisans bitirenler veya 4 yıllık AÖF'de 2 yıllık eğitimi tamamlayanların direkt başvuru hakkı var.

Kaynak da direkt resmi site, C maddesini okuyun.

https://tuerkei.diplo.de/blob/2313130/4 ... e-data.pdf

c. Genel veya meslek liselerinden mezun olup, Açıköğretim Fakültesi’nde okumaya hak kazananlar, iki senelik başarılı bir yüksek öğrenimi belgeledikleri takdirde‚ öğrenim gördükleri dalda veya buna benzer bir dalda doğrudan üniversite öğrenimine kabul edilebilirler.

halloxsm

Mesaj gönderen halloxsm » Cmt Ara 31, 2022 10:40 pm

O siteyi bilmiyordum, çok teşekkür ederim. İyi seneler.

dalinda

Mesaj gönderen dalinda » Pzr Oca 28, 2024 9:57 pm

merhaba denkliğiniz geldi mi? hangi yılda mezun olmuştunuz