Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nöropsikoloji/Nörobilim ve Klinik Psikoloji Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tertan

Nöropsikoloji/Nörobilim ve Klinik Psikoloji Hakkında

Mesaj gönderen tertan » Pzt Eyl 04, 2023 5:41 pm

Merhaba, Almanya'da yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. Ancak daha sonrasında çalışma izni alabilirsem orada çalışacağım için hangi alanın iş imkanının daha yüksek olduğunu bilmek istiyorum. İki alana da fazlasıyla ilgim var, diğer psikoloji alanlarına da uzak değilim ancak bu ikisi daha ön planda. Bu konuda herhangi bir fikri olan arkadaşımız var mı? Ya da bu konular hakkında bilgiyi nereden edinebilirim? Teşekkürler.

muratkerem

Re: Nöropsikoloji/Nörobilim ve Klinik Psikoloji Hakkında

Mesaj gönderen muratkerem » Pzt Eyl 04, 2023 9:44 pm

merhaba, ben de klinik psk yüksek lisansı yapmak istiyordum fakat meslek yasalarından dolayı kabul almak zor. Kassel üniye başvurmuştum ve ders içeriklerimi yetersiz görmüşlerdi. türkiyede lisans psikoloji okuyan ve normalde almanyada yaşayan bir arkadaşım psikoloji yüksek lisansı daha sonrasında 3 yıllık eğitim ile klinik psk. olabileceğimizi söylüyor kendisi bu şekilde yapıcak. yani uzun ve uğraştırıcı bir süreç. nörobilim hakkında bir bilgim yok. ben de şu anda endüstri ve örgüt psk. alanını düşünüyorum. alman psikologlar derneğinin sayfasında mezunların hangi alanda çalıştıklarını gösteren eğitim derecelerini gösteren bir bilgi vardı. oraya bakabilirsiniz.

tertan

Mesaj gönderen tertan » Çrş Eyl 06, 2023 3:01 pm

muratkerem yazdı: Pzt Eyl 04, 2023 9:44 pm merhaba, ben de klinik psk yüksek lisansı yapmak istiyordum fakat meslek yasalarından dolayı kabul almak zor. Kassel üniye başvurmuştum ve ders içeriklerimi yetersiz görmüşlerdi. türkiyede lisans psikoloji okuyan ve normalde almanyada yaşayan bir arkadaşım psikoloji yüksek lisansı daha sonrasında 3 yıllık eğitim ile klinik psk. olabileceğimizi söylüyor kendisi bu şekilde yapıcak. yani uzun ve uğraştırıcı bir süreç. nörobilim hakkında bir bilgim yok. ben de şu anda endüstri ve örgüt psk. alanını düşünüyorum. alman psikologlar derneğinin sayfasında mezunların hangi alanda çalıştıklarını gösteren eğitim derecelerini gösteren bir bilgi vardı. oraya bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim bilgi paylaşımınız için. Bu durumun akreditasyonla bir alakası var mı acaba, üniversiteniz akredite miydi? Gerçi öyle olsa bile bir süre süpervizyon ve üstüne sanırsam doktora da istemekteler terapist olmak için. Her türlü uğraştırıcı olacak klinik psikoloji.

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Çrş Eyl 06, 2023 3:11 pm

tertan yazdı: Çrş Eyl 06, 2023 3:01 pm Teşekkür ederim bilgi paylaşımınız için. Bu durumun akreditasyonla bir alakası var mı acaba, üniversiteniz akredite miydi? Gerçi öyle olsa bile bir süre süpervizyon ve üstüne sanırsam doktora da istemekteler terapist olmak için. Her türlü uğraştırıcı olacak klinik psikoloji.
bölümüm akrediteydi hem anabinde hem de bonn üniversitesi ile bölümün arasında akreditasyon vardı. ders içeriklerinden dolayı red almıştım. meslek yasası asıl belirleyici unsur oradaki şartları karşılamadan kabul vermiyorlar. ben de bu yüzden endüstri ve örgüt psk. düşünüyorum çünkü klinik hem çok uğraştırıcı hem de uzun sürecek. sizin düşündüğünüz programa ise rahatça girebilirsiniz diye düşünüyorum. fakat dil olarak ingilizce b2 istiyorlar örneğin, https://www.psy.lmu.de/ncp/appl_informa ... index.html

dicelik

Mesaj gönderen dicelik » Pzt Oca 15, 2024 2:06 am

Merhaba, bende endüstri ve örgüt psk. alanında master yapmayı hedefliyorum. İngilizce dilinde bu alanda master bulamadım, sizin bulduğunuz var mı acaba veya hangi üniversiteler var listenizde? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

muratkerem

Mesaj gönderen muratkerem » Pzt Oca 15, 2024 4:00 pm

dicelik yazdı: Pzt Oca 15, 2024 2:06 am Merhaba, bende endüstri ve örgüt psk. alanında master yapmayı hedefliyorum. İngilizce dilinde bu alanda master bulamadım, sizin bulduğunuz var mı acaba veya hangi üniversiteler var listenizde? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
ben çok baktım fakat bulamadım ingilizce

dicelik

Mesaj gönderen dicelik » Prş Oca 25, 2024 12:18 am

muratkerem yazdı: Pzt Oca 15, 2024 4:00 pm ben çok baktım fakat bulamadım ingilizce
Merhaba almanca şartlı kabul şeklinde bulabildiniz mi peki

thomas84
İletişim:

Mesaj gönderen thomas84 » Prş Oca 25, 2024 12:32 am

muratkerem yazdı: Pzt Oca 15, 2024 4:00 pm ben çok baktım fakat bulamadım ingilizce
Ben de bu soruyla ilgileniyorum.
MCPECUBE - your guide to the world of Minecraft PE

dicelik

Mesaj gönderen dicelik » Pzt Nis 01, 2024 2:48 am

thomas84 yazdı: Prş Oca 25, 2024 12:32 am Ben de bu soruyla ilgileniyorum.
Merhaba yeni bilgilere ulaşabildiniz mi? Ben lüneburg üniversitesinde buldum joint master olarak ama kararsızım