Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erkenden Oturum Almak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
emirogan9

Erkenden Oturum Almak

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Oca 22, 2024 5:33 pm

Merhabalar herkese,

Ben şu anda Stuttgart'da dil kursuma devam etmekteyim, elimde hala 10 ay geçerli bir vizem var. Bildiğiniz gibi Mart ayında yeni yasa yürürlüğe girecek ve dil kursu öğrencilerinin de haftada 20 saat çalışma izni olacak. Ben de bu hakkımdan yararlanıp çalışmak istiyorum ancak aklıma takılan bir durum var. Aslında bu durumu sebep gösterip ne olur ne olmaz bir oturum kartı almak istiyorum. Garantör belgem de olduğu için uzun süreli bir oturum kartı verebilirler diye tahmin ediyorum. Normalde vize bitmeden 2-3 ay önce gelin diyorlar ancak bunun gibi birkaç bahaneyle oturum kartı almam mümkün olur mu? Daha önceden vize bitiş tarihine kıyasla daha erkenden oturum kartı alabilen oldu mu?
Stuttgart/Baden-Württemberg

Ppmm21

Re: Erkenden Oturum Almak

Mesaj gönderen Ppmm21 » Pzt Oca 22, 2024 10:06 pm

emirogan9 yazdı: Pzt Oca 22, 2024 5:33 pm Merhabalar herkese,

Ben şu anda Stuttgart'da dil kursuma devam etmekteyim, elimde hala 10 ay geçerli bir vizem var. Bildiğiniz gibi Mart ayında yeni yasa yürürlüğe girecek ve dil kursu öğrencilerinin de haftada 20 saat çalışma izni olacak. Ben de bu hakkımdan yararlanıp çalışmak istiyorum ancak aklıma takılan bir durum var. Aslında bu durumu sebep gösterip ne olur ne olmaz bir oturum kartı almak istiyorum. Garantör belgem de olduğu için uzun süreli bir oturum kartı verebilirler diye tahmin ediyorum. Normalde vize bitmeden 2-3 ay önce gelin diyorlar ancak bunun gibi birkaç bahaneyle oturum kartı almam mümkün olur mu? Daha önceden vize bitiş tarihine kıyasla daha erkenden oturum kartı alabilen oldu mu?
Vizen bitmeden oturum karti alamazsın diye biliyorum

razor1911

Mesaj gönderen razor1911 » Sal Oca 23, 2024 7:06 pm

emirogan9 yazdı: Pzt Oca 22, 2024 5:33 pm Merhabalar herkese,

Vize bitimine 3 ay kala randevu alip oturum karti yani aufenthaltstitel alabilirsin cünkü su an gidip basvursan sana daha vizenin bitmesine cok var, 3 ay kala gel diyeceklerdir. Son 3 ay kala gidip basvurursaniz alabilirsiniz.
36F Ankara Duisburg-Essen
27 Eylül IDATA basvuru
13 Kasim randevu atama
24 Kasim vize randevusu
27 Kasim dijital iletim
21 Aralik Eksik Pasaport teslim
15 Ocak vize pasaport gelisi
15 ocak- 15 Nisan 2025
A2 Goethe belgesi
B1 Goethe sprechen

MeAgain

Mesaj gönderen MeAgain » Çrş Oca 24, 2024 12:20 am

razor1911 yazdı: Sal Oca 23, 2024 7:06 pm Vize bitimine 3 ay kala randevu alip oturum karti yani aufenthaltstitel alabilirsin cünkü su an gidip basvursan sana daha vizenin bitmesine cok var, 3 ay kala gel diyeceklerdir. Son 3 ay kala gidip basvurursaniz alabilirsiniz.
Ayni sekilde bunu bana da dediler. Bir sebebi mi var acaba ozellikle vize bitimi gelirken vermelerinin?

razor1911

Mesaj gönderen razor1911 » Çrş Oca 24, 2024 10:44 pm

MeAgain yazdı: Çrş Oca 24, 2024 12:20 am Ayni sekilde bunu bana da dediler. Bir sebebi mi var acaba ozellikle vize bitimi gelirken vermelerinin?
Bilgim dahilinde konusucak olursam önceden oturum verip riske atmak istemiyorlar anladigim kadariyla. Oturumu verecek kurum kendileri olduklari icin garantiye almak istiyorlar gibi kendilerini.
36F Ankara Duisburg-Essen
27 Eylül IDATA basvuru
13 Kasim randevu atama
24 Kasim vize randevusu
27 Kasim dijital iletim
21 Aralik Eksik Pasaport teslim
15 Ocak vize pasaport gelisi
15 ocak- 15 Nisan 2025
A2 Goethe belgesi
B1 Goethe sprechen