Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

EVLILIK VE VIZE TÜRÜ

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
argesh

EVLILIK VE VIZE TÜRÜ

Mesaj gönderen argesh » Prş Haz 14, 2018 10:42 pm

Arkadaşlar merhabalar, belki burası yeri değil biliyorum ama bilgi alabileceğim başka bir yer yok kusuruma bakmayın. Master için geldim ve hala dil kursu yapıyorum. Alman bir hanımla tanıştım ve evlenmek istiyoruz. Bunun için Türkiye'ye geri dönüp aile vizesine mi başvurmam gerek yoksa burda evlenebilir miyim ? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim, saygılar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: EVLILIK VE VIZE TÜRÜ

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 15, 2018 10:05 am

Evlendikten sonra direk Almanya da kaldigin sehirdeki yabancilar dairesine gidip vize türünü degistiriyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Econa

Mesaj gönderen Econa » Sal Oca 02, 2024 3:44 pm

Merhaba, 36f ile nişanlımın yanına geldim bir süre dil kursuna devam edeceğim yaza düğünümüz var fakat burada önceden evlenebilir miyiz? Türkiye’de mi evlenmek Almanya’da mı evlenmek daha mantıklı bilmiyorum. Ayrıca bugün adres bildirimi için gittiğimde vizem bir yıllık olduğu için oturum kartı vermediler. Bu konuda bilgisi olan biri yardımcı olabilirse çok sevinirim. Bizim niyetimiz Nisan gibi burada evlenmekte acaba bu mümkün mü?

MeAgain

Mesaj gönderen MeAgain » Sal Oca 23, 2024 1:47 am

Ben de 41F ile yuksek lisans icin Almanya'ya geldim. Alman nisanlim evlenmek istiyor. Eger evlenirsek vizem 41F olarak mi kalmali yoksa aile birlesimi mi yapmaliyim? Hangisi daha avantajlidir egitimime devam ettigim surece?