Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mezuniyet sonrası oturum yenilemeye kadar geçen süre

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Gamzee

Mezuniyet sonrası oturum yenilemeye kadar geçen süre

Mesaj gönderen Gamzee » Pzt Oca 15, 2024 12:01 pm

Merhaba,
Bu Nisan ayında mezun olacağım ve çalıştığım iş yerimle kontratım da mart ayında bitecek.
Oturum iznimi ise Eylül ayına kadar verdiler fakat öğrenciliğim bittikten sonra 1 ay içinde bu oturumun geçersiz olacağına dair bir cümle var. Yani eylüle kadar bu oturumla devam etmem yasal değil diye anlıyorum.
Oturum yenilemek ve 18 aylık iş araması oturumuna geçmek için ise iş sözleşmesi ya da bloke hesap göstermem gerekiyor ve bloke hesapta biraz eksiğim kalacağı için en azından birkaç aylık daha çalışmam lazım.
Size sormak istediğim konu, mezuniyet sonrası oturum uzatma tarihime kadar yasal olarak öğrenciliğim sonlansa dahi çalışmak mümkün mü çünkü zaten randevular birkaç ay sonraya veriliyor ve mezun olduktan sonra çalışmaya ara vermek istemiyorum. Bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan birileri varsa çok memnun olurum.