Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Sonrası Ülkeye Girmek İçin Süre Var mı?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
heterozigot

Vize Sonrası Ülkeye Girmek İçin Süre Var mı?

Mesaj gönderen heterozigot » Cmt Oca 13, 2024 11:39 am

Merhaba 11.01.2024 tarihinden itibaren 1 yıllık D tipi öğrenci vizesi aldım. Almanya'ya hemen giriş yapmam gerekiyor mu mesela şimdi değil yazın giriş yapsam sıkıntı olur mu ?

Birde vize açıklamasında Sprachkurs./Studium §16B yazıyor 16B nin yanında madde numarası belirtilmemiş benim haftalık 20 saat çalışma iznim var mı yani ?

heterozigot

Re: Vize Sonrası Ülkeye Girmek İçin Süre Var mı?

Mesaj gönderen heterozigot » Pzr Oca 14, 2024 6:49 pm

Up

cagriakturk

Mesaj gönderen cagriakturk » Pzr Oca 14, 2024 9:01 pm

çalışma izniniz marttan itibaren olacak ama diğer sorunun cevabını bende merak ediyorum. aynı tarihde bende vizemi aldım yalnız kursum martta başlıyor. o yüzden martta gideceğim ama sorun olurmu emin değilim.

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Pzt Oca 15, 2024 1:14 am

heterozigot yazdı: Cmt Oca 13, 2024 11:39 am Merhaba 11.01.2024 tarihinden itibaren 1 yıllık D tipi öğrenci vizesi aldım. Almanya'ya hemen giriş yapmam gerekiyor mu mesela şimdi değil yazın giriş yapsam sıkıntı olur mu ?

Birde vize açıklamasında Sprachkurs./Studium §16B yazıyor 16B nin yanında madde numarası belirtilmemiş benim haftalık 20 saat çalışma iznim var mı yani ?
gideceğiniz havalimanınun bundespolizei ine mail atarak öğrenin derim tüm bilgileri verin girişi onlar sağlıyor çünkü bir de abhnize mail atarak sorun , ben öyle yapmıştım