Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bremen ve TU Clausthal Kabullerini Konsolosluk Kabul Etmedii

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
hknbsgl

Bremen ve TU Clausthal Kabullerini Konsolosluk Kabul Etmedii

Mesaj gönderen hknbsgl » Cum Oca 12, 2024 11:19 am

Herkese Merhaba, geçen sene liseyi iyi bir ortalamayla bitirdim ve sonrasında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünü kazandım. Üniversiteye kayıt yapıp kaydımı dondurdum. Lisedeyken A1 almancayı bitirdim ve İstanbul Üniversitesine kayıt yaptıktan sonra almancaya devam ettim, Aralık ayında ÖSD A2 almanca sertifika aldım. Almanya dan bir danışmanlıkla çalışmaya başladım (isim vermiyorum, sosyal medyada bayağı ünlü biri, sanırım kim olduğunu anlamışsınızdır, kesinlikle tavsiye etmiyorum) ve TU Clausthal ve Bremen üniversitelerinden şartlı kabul aldık. Bremen de kurs kaydım da yapıldı. Bloke hesabımda vardı ve 4 Ocakta vize başvurusunda bulundum. Ordaki memur Almanya da nerde okuyacaksın diye sordu Bremen diyince Bremen kabulüne baktı ve yinemi Bremen. Bu zaten tam kabul değil, A2 almancan var üzerinde sadece başvuru teyidi yazıyor anlamadın mı diye kızdı bana. Ben de Clausthal Teknik kabulümü gösterdim. Sürpriz olmadı, %99 u bu ikisiyle geliyor diye yine tersledi. Dün beni konsolosluk aradı ve bu 2 üniversitenin kabulünü kabul etmiyoruz. Bize başka bir üniversiteden şartlı kabul getir, o zaman başvurun incelenmeye başlayacak dediler. Daha önce böyle bir şey yaşayan oldumu? Hangi üniversitelerden şartlı kabul alabilirim? Danışmanım da bilmiyor. Tıkandım kaldım. Bu siteyi tavsiye ettiler, danışmanlık için başvuru yaptım ama kontenjan dolmuş. Başvurular 15 Ocak da bitecek. Lütfen bana yardım edin.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Bremen ve TU Clausthal Kabullerini Konsolosluk Kabul Etmedii

Mesaj gönderen Alarech » Cum Oca 12, 2024 12:25 pm

Dönem dönem bu iki okulun vize kısmında problem çıkıyor. İlk olarak güzel bir itiraz dilekçesi hazırla. Başvuru yaparken hem eğitim hem de dil kursunu seçmiş miydin? Eğer farklı okullara başvuru için süren varsa bir yandan da ona başvur derim.

hknbsgl

Mesaj gönderen hknbsgl » Cum Oca 12, 2024 12:55 pm

Cevanınız için teşekkür ederim. Peki şu anda hangi üniversitelere şartlı kabul için başvuru yapabilirim? A2 almancam var. Danışmanıma sordum başka yok, herkes bu kabüllerle vize alıyor dedi. İtiraz mektubunu almanca mı yazmalıyım? İçerik olarak neler yazmamı önerirsiniz?

sesli

Mesaj gönderen sesli » Cum Oca 12, 2024 1:01 pm

hknbsgl yazdı: Cum Oca 12, 2024 12:55 pm Cevanınız için teşekkür ederim. Peki şu anda hangi üniversitelere şartlı kabul için başvuru yapabilirim? A2 almancam var. Danışmanıma sordum başka yok, herkes bu kabüllerle vize alıyor dedi. İtiraz mektubunu almanca mı yazmalıyım? İçerik olarak neler yazmamı önerirsiniz?
Bremen için verdiğiniz belge VPD mi, Bewerbestätigung mu bakar mısınız ?

hknbsgl

Mesaj gönderen hknbsgl » Cum Oca 12, 2024 1:04 pm

Her ikisini de verdim.

sesli

Mesaj gönderen sesli » Cum Oca 12, 2024 1:09 pm

hknbsgl yazdı: Cum Oca 12, 2024 1:04 pm Her ikisini de verdim.
Bremene kayıt yaptırıp ımmatrikulationbescheinigung verirseniz olay çözülür diye düşünüyorum.

hknbsgl

Mesaj gönderen hknbsgl » Cum Oca 12, 2024 1:40 pm

sesli yazdı: Cum Oca 12, 2024 1:09 pm Bremene kayıt yaptırıp ımmatrikulationbescheinigung verirseniz olay çözülür diye düşünüyorum.
Şimdi Bremen üniversitesini aradım. Kayıt için Almanya da olmam gerekiyormuş ve onlar da verdikleri belgenin şartlı kabul olmadığını ve sadece Bremen deki özel kurslarda almanca hazırlık kursu için verilen bir başvuru teyidi olduğunu teyit ettiler.

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cum Oca 12, 2024 1:50 pm

Gecmis olsun öncelikle. Bir yakinim yegeni de TU Clausthal den yüksek lisans sartli kabulü alip kasim ayi gibi vize basvurusu yapti. 2 hafta sonra konsolosluk ona da dönüs yapti ve TU Clausthal kabülünü yeterli görmüyoruz gibi birseyler demisler.. 2017 de bu sitenin danismanligi ile gelmistim ve A1 ile o zaman Duisburg-Essen ve TU Dortmund dan sartli kabul alinmisti bana. Kurallar degistimi bilmiyorum. Itiraz mektubu yazmaniz birseyi degistirmez büyük ihtimalle. Tavsiyem bir an önce basvurular kapanmadan baska üniversiteleri de deneyin. A2 almanca sertifikaniz varmis, mutlaka gercekten sartli kabul alabileceginiz baska bir üniversite de vardir.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cum Oca 12, 2024 1:59 pm

Duisburg-Essen artık sadece nc-frei bölümlere şartlı kabul veriyor diye biliyorum. TU Dortmund, Marburg da veriyor. Buradan da bakabilirsin https://www.deutschstudent.com/universite-tanitimlari/

Phsiker-Hmz

Mesaj gönderen Phsiker-Hmz » Cum Oca 12, 2024 5:30 pm

hknbsgl yazdı: Cum Oca 12, 2024 11:19 am Herkese Merhaba, geçen sene liseyi iyi bir ortalamayla bitirdim ve sonrasında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünü kazandım. Üniversiteye kayıt yapıp kaydımı dondurdum. Lisedeyken A1 almancayı bitirdim ve İstanbul Üniversitesine kayıt yaptıktan sonra almancaya devam ettim, Aralık ayında ÖSD A2 almanca sertifika aldım. Almanya dan bir danışmanlıkla çalışmaya başladım (isim vermiyorum, sosyal medyada bayağı ünlü biri, sanırım kim olduğunu anlamışsınızdır, kesinlikle tavsiye etmiyorum) ve TU Clausthal ve Bremen üniversitelerinden şartlı kabul aldık. Bremen de kurs kaydım da yapıldı. Bloke hesabımda vardı ve 4 Ocakta vize başvurusunda bulundum. Ordaki memur Almanya da nerde okuyacaksın diye sordu Bremen diyince Bremen kabulüne baktı ve yinemi Bremen. Bu zaten tam kabul değil, A2 almancan var üzerinde sadece başvuru teyidi yazıyor anlamadın mı diye kızdı bana. Ben de Clausthal Teknik kabulümü gösterdim. Sürpriz olmadı, %99 u bu ikisiyle geliyor diye yine tersledi. Dün beni konsolosluk aradı ve bu 2 üniversitenin kabulünü kabul etmiyoruz. Bize başka bir üniversiteden şartlı kabul getir, o zaman başvurun incelenmeye başlayacak dediler. Daha önce böyle bir şey yaşayan oldumu? Hangi üniversitelerden şartlı kabul alabilirim? Danışmanım da bilmiyor. Tıkandım kaldım. Bu siteyi tavsiye ettiler, danışmanlık için başvuru yaptım ama kontenjan dolmuş. Başvurular 15 Ocak da bitecek. Lütfen bana yardım edin.
Merhaba geçmiş olsun. Bende B2 ile yüksek lisans şartlı kabulü aldım TU Clausthal den.
İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Giden bir çok kişi var.
Siz hangi konsolosluğa başvurdunuz acaba?
Ankara-Konsolosluk - 40F
Şartlı Yüksek Lisans
Eşli ve 2 Çocuk
Randevu Talep: 30.11.2023
Randevu Atama: 12.01.2024
Randevu Tarihi: 01.02.2024
Dijital İletim: 05.02.2024
Fiziksel İletim: 14.02.2024
Vize Geliş Tatihi: —.—.——
TU Clausthal

hknbsgl

Mesaj gönderen hknbsgl » Cum Oca 12, 2024 6:17 pm

İstanbul dan başvuru yaptım. Başka bir platformda benden 1 gün sonra Bremen kabulü ile başvuru yapan bir arkadaşa da bugün aynı şekilde Ankara konsolosluğutarafından dönüş yapılmış. Anlaşılan artık Bremen kabulü vize için yetersiz kalıyor. Clausthal ile ilgili sabahtan beri aradım, hatta bu sitede bile daha önce kabul edilmediği zamanlar olmuş.

Keremd

Mesaj gönderen Keremd » Cum Oca 12, 2024 9:06 pm

Aynı sorun başka üniversitelerin kabullerinde yok değil mi bende şuan stres oldum.
36f ankara konsolosluğu
1 kasım 2023 : randevu talebi
24 aralık 2023 : randevu atama
10 ocak 2024 : Vize görüşmesi
12 ocak 2024 : Dijital iletim
10 şubat 2024 : UPS Pasaport mesajı

igokochi

Mesaj gönderen igokochi » Cum Oca 12, 2024 11:51 pm

Physiker soyle yazmis Clausthal konusunda.
Eyl 07, 2022 6:03 am

Biz de cok mecbur kalmadigimiz sürece TU Clausthal e basvuru yapmiyoruz. Üniversite bünyesinde diye aslinda Maria Spring diye üniversite ile cok bir alakasi olmayan ve yasal olmayan sekillerde hazirlik egitimi verilen özel bir kursa ögrenci toplamak icin bir nevi kabul ikram ediyor üniversite. Bu kabul islerine bakanlardan birisi de türk, ismini yazmis arkadas yukarda. Hindistan ve Pakistan daki bir kac konsolosluk TU Clausthal kabulü ile vizeye gidenleri direkt geri ceviriyorlardi, yavastan Türkiye deki konsolosluklar da uyanmaya basladi.
Acaba farkli sehirlerde dil kursuna kaydolsak, atiyorum Koln'de okuyacagim desek olur mu.

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Cmt Oca 13, 2024 12:09 am

hknbsgl yazdı: Cum Oca 12, 2024 11:19 am Herkese Merhaba, geçen sene liseyi iyi bir ortalamayla bitirdim ve sonrasında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünü kazandım. Üniversiteye kayıt yapıp kaydımı dondurdum. Lisedeyken A1 almancayı bitirdim ve İstanbul Üniversitesine kayıt yaptıktan sonra almancaya devam ettim, Aralık ayında ÖSD A2 almanca sertifika aldım. Almanya dan bir danışmanlıkla çalışmaya başladım (isim vermiyorum, sosyal medyada bayağı ünlü biri, sanırım kim olduğunu anlamışsınızdır, kesinlikle tavsiye etmiyorum) ve TU Clausthal ve Bremen üniversitelerinden şartlı kabul aldık. Bremen de kurs kaydım da yapıldı. Bloke hesabımda vardı ve 4 Ocakta vize başvurusunda bulundum. Ordaki memur Almanya da nerde okuyacaksın diye sordu Bremen diyince Bremen kabulüne baktı ve yinemi Bremen. Bu zaten tam kabul değil, A2 almancan var üzerinde sadece başvuru teyidi yazıyor anlamadın mı diye kızdı bana. Ben de Clausthal Teknik kabulümü gösterdim. Sürpriz olmadı, %99 u bu ikisiyle geliyor diye yine tersledi. Dün beni konsolosluk aradı ve bu 2 üniversitenin kabulünü kabul etmiyoruz. Bize başka bir üniversiteden şartlı kabul getir, o zaman başvurun incelenmeye başlayacak dediler. Daha önce böyle bir şey yaşayan oldumu? Hangi üniversitelerden şartlı kabul alabilirim? Danışmanım da bilmiyor. Tıkandım kaldım. Bu siteyi tavsiye ettiler, danışmanlık için başvuru yaptım ama kontenjan dolmuş. Başvurular 15 Ocak da bitecek. Lütfen bana yardım edin.
Bu hikayede bir gariplik var. Yani Konsolosluk görevlisi yetki olarak bu cümleleri kurmaya bu tavrı göstermeye hakkı olmadığını düşünüyorum ve bu tavrı ve cevapları herhangi bir görevlinin yapacağını düşünmüyorum. Acaba görüşme sırasında sizin evraklarınızla, tavrınızla veya başka bu duruma sebep olabilicek herhangi bir şey yaşandı mı? Yani bahsettiğiniz bu yaşanan olay çok garip geldi bana :|

Ahmet52

Mesaj gönderen Ahmet52 » Cmt Oca 13, 2024 11:41 am

Merhaba,

Talihsiz bir durum olmuş, duisburg ve dortmunda başvurabilirsin hemen.

Danışmanlıkla ilgili ufak bir bilgi verme şansın var mı nerede sorun yaşadın ve kimdi bu kişiler? Çünkü ben de alacağım sanırım bahsettiğin kişiden çok bilgili geldiler ama aynı firma mı bilemedim

sesli

Mesaj gönderen sesli » Cmt Oca 13, 2024 1:26 pm

Ahmet52 yazdı: Cmt Oca 13, 2024 11:41 am Merhaba,

Talihsiz bir durum olmuş, duisburg ve dortmunda başvurabilirsin hemen.

Danışmanlıkla ilgili ufak bir bilgi verme şansın var mı nerede sorun yaşadın ve kimdi bu kişiler? Çünkü ben de alacağım sanırım bahsettiğin kişiden çok bilgili geldiler ama aynı firma mı bilemedim
kaç günde gelir duisburg veya dortmundun kabulu?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cmt Oca 13, 2024 2:53 pm

sesli yazdı: Cmt Oca 13, 2024 1:26 pm kaç günde gelir duisburg veya dortmundun kabulu?
Onu kimse bilemez 1 haftaya da gelebilir 1 aya da. Tahminimce max 2 ay icin de gelir diyebilirim sadece. O da tahmin bel baglamayin yani.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

millie

Mesaj gönderen millie » Cmt Oca 13, 2024 3:39 pm

çok üzücü olmuş 😔 biz de yakın arkadaşım için tu clausthal'a başvuru yapacaktık... üniversitenin kararında olan bir şeye konsolosluğun burun bükmesi de çok garip. isterse 2 milyon kişiye kabul verir, kime ne... konsolosluk kendi bünyesinde dil kursu veriyo sanki 🥵
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

hknbsgl

Mesaj gönderen hknbsgl » Cmt Oca 13, 2024 10:04 pm

Bir üniversiteden kabul alan kesin vizeyi alıyor gibi bir durum yok. Danışmanımın vize randevum için yazdığı motivasyon mektubunu çok güvendiğim için incelememiştim. Bugün inceledim. Chatgpt ye yazdırmış. İtiraz mektubu yazacağım dedi bugün gönderdi. Almanya doğumlu bir tanıdığıma yolladım bir sürü hata çıktı. Sanırım almancası da iyi değil. Neyse düzenleyip yolladım konsolosluğa ne sonuç alacağız bakalım. Olmadı artık bu sitenin danışmanlığı 20 ocakta tekrar açılacak. Buraya danışmanlık başvurusu yapacağım.

hknbsgl

Mesaj gönderen hknbsgl » Cum Oca 19, 2024 12:34 pm

Pazartesi itiraz mektubunu konsolosluğa iletmiştim, bugün aradılar ve bana gerçek bir şartlı kabul iletin ve Almanya da neden üniversite okumak istiyorsunuz çok net bir şekilde açıklayan yeni bir motivasyon mektubu gönderin dediler. Ben de bu şartlı kabullerle vize alanlar var dedim. Bana sorunun konsoloslukta değil, Almanya daki yabancılar dairesinde olduğundan bahsettiler. Şayet Bremen veya Clausthal de hazırlık eğitimi alacak olsaymışım ordaki yabancılar polisi sorun yaratmıyormuş. Ben kurs kaydını Berlin de yapmıştım. Sizce Bremen veya Clausthal demi kursa kaydolmalıyım yoksa başka bir üniversiteden mi şartlı kabul almalıyım? Berlin de kalacak yerim vardı. Bu şehirlerde kalacak yeri hızlı bir şekilde ayarlayabilirmiyim? Bir de herkese tavsiyem bu sosyal medyada bol bol video çekip danışmanlık yapanlara güvenmeyin. Bir şekilde kapıyı oraya atmışlar ve güncel bilgilerden bihaberler ve almanca bir dilekçe veya motivasyon mektubu yazacak kadar almancaları yok.

Kilitli