Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiye'de hali hazırda bir yüksek lisans'a kayıtlıyken Vize başvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
brodi

Türkiye'de hali hazırda bir yüksek lisans'a kayıtlıyken Vize başvurusu

Mesaj gönderen brodi » Sal Oca 09, 2024 6:22 pm

Arkadaşlar merhabalar,

Geçen dönem Türkiye'deki üniversitemden mezun oldum ve yüksek lisansa başladım ancak devam etmedim. Bu sırada gelecek dönem için TUM'dan kabul aldım ve bu hafta vize randevum var.

Vize başvurusu için istenen evraklar içinde "Üniversite eğitimine devam ediyorsa transkripti ve öğrenci belgesi" diye bir ibare var. Şu an bahsettiğin gibi türkiye'de bir yüksek lisans programına kayıtlı olduğum için acaba şu anki okulumdan bu belgeleri temin edip götürmeli miyim?

TUM'da yüksek lisansa başlayacağım için şu an türkiyede devam ettiğim programdan bu dönem sonu itibariyle kaydım silinecek ve dediğim gibi zaten programa devam etmedim.

Götürürsem daha programda 1.5 yılım olduğunu görüp sorun çıkarırlar diye endişelendiğim gibi götürmezsem de sistemde eksik belge vermiş gibi görünüp sıkıntı yaşar mıyım diye çekiniyorum.

Ne yazık ki idata sorularıma cevap vermedi. Benzer bir durumu yaşayan arkadaşlar beni aydınlatabilirlerse çok sevinirim.

Saygılarımla,

Bilker

Re: Türkiye'de hali hazırda bir yüksek lisans'a kayıtlıyken Vize başvurusu

Mesaj gönderen Bilker » Cum Oca 12, 2024 1:44 pm

Merhaba, devam etmediyseniz götürmenize gerek yok.