Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Familienzusammenführung Erwerbstätigkeit Erlaubt Açıklaması hk.

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
szn33

Familienzusammenführung Erwerbstätigkeit Erlaubt Açıklaması hk.

Mesaj gönderen szn33 » Cum Ara 22, 2023 10:22 pm

Arkadaşlar merhaba,

Evet şüphesiz burası biz öğrenciler için olan bir bilgi kaynağı fakat aynı zamanda öğrencilerin eşlerininde sürecin içinde olduğu durumlarda çokca var. Bu sebeple henüz cevabını bulamadığım bir sorum var.

Ben 36 f ile ön kabullu SPRACHKURS 16B5 NR2 vizemi, eşimde aile birleşimi ile Familienzusammenführung Erwerbstätigkeit Erlaubt açıklamasıyla aile birleşim vizesini aldı.

Eşim ile alakalı bu vize tipinde çalışma izni olduğu yazıyor gördüğümüz kadarıyla fakat teyit etmek isteriz. Bu vize tipini alıp çalışma vizesini alan oldu mu veya bu yasanın yazdığı bir yer bilgi kaynağı resmi site vs. var mıdır,

bilgisi olan varsa aydınlatırsanız çok seviniriz.

tşkler

Loselfida

Re: Familienzusammenführung Erwerbstätigkeit Erlaubt Açıklaması hk.

Mesaj gönderen Loselfida » Pzr Ara 24, 2023 12:39 am

szn33 yazdı: Cum Ara 22, 2023 10:22 pm Arkadaşlar merhaba,

Evet şüphesiz burası biz öğrenciler için olan bir bilgi kaynağı fakat aynı zamanda öğrencilerin eşlerininde sürecin içinde olduğu durumlarda çokca var. Bu sebeple henüz cevabını bulamadığım bir sorum var.

Ben 36 f ile ön kabullu SPRACHKURS 16B5 NR2 vizemi, eşimde aile birleşimi ile Familienzusammenführung Erwerbstätigkeit Erlaubt açıklamasıyla aile birleşim vizesini aldı.

Eşim ile alakalı bu vize tipinde çalışma izni olduğu yazıyor gördüğümüz kadarıyla fakat teyit etmek isteriz. Bu vize tipini alıp çalışma vizesini alan oldu mu veya bu yasanın yazdığı bir yer bilgi kaynağı resmi site vs. var mıdır,

bilgisi olan varsa aydınlatırsanız çok seviniriz.

tşkler
Merhaba eşinizin çalışma izni var şu video size yardımcı olabilir https://www.youtube.com/watch?v=xepkDn6-tiw

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzr Ara 24, 2023 9:48 am

Loselfida yazdı: Pzr Ara 24, 2023 12:39 am Merhaba eşinizin çalışma izni var şu video size yardımcı olabilir https://www.youtube.com/watch?v=xepkDn6-tiw
Tsk ederim bilgi icin acikcasi ayni durumda deneyim veya resmi kaynak sormustum Serkan’in duru bizden bi tik farkli gibi

MemetGorkemCınar

Mesaj gönderen MemetGorkemCınar » Pzr Ara 24, 2023 11:26 am

szn33 Kullanıcısı Merhabalar bende eşimle beraber başvuracağım siz nereden başvurdunuz sizin ve eşinizin dil belgesi nedir? Bende 36F ile başvuru yapacağım. Lütfen bana dönüş yapar mısınız?

Ceydak

Mesaj gönderen Ceydak » Pzt Ara 25, 2023 4:11 am

Loselfida yazdı: Pzr Ara 24, 2023 12:39 am Merhaba eşinizin çalışma izni var şu video size yardımcı olabilir https://www.youtube.com/watch?v=xepkDn6-tiw
Merhaba benim esimde benimle birlikte geldi ve ayni ibare yer aliyordu gelir gelmez ise basladi sonra hatta kendisi calisan oturumuna gecti alaninda ben onunka aile birlesimi yaptim calisma izni alabilmek icin cunku dik ogrencisiyim ve iznim yoktu. Dolayisiyla bir sorun olmuyor izni var ve calisabilir :)

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Pzt Ara 25, 2023 7:14 am

Ceydak yazdı: Pzt Ara 25, 2023 4:11 am Merhaba benim esimde benimle birlikte geldi ve ayni ibare yer aliyordu gelir gelmez ise basladi sonra hatta kendisi calisan oturumuna gecti alaninda ben onunka aile birlesimi yaptim calisma izni alabilmek icin cunku dik ogrencisiyim ve iznim yoktu. Dolayisiyla bir sorun olmuyor izni var ve calisabilir :)
Cok tesekkurler Ceydaa hanim bilgi icin🙏

szn33

Mesaj gönderen szn33 » Cum Oca 12, 2024 9:44 am

Ceydak yazdı: Pzt Ara 25, 2023 4:11 am Merhaba benim esimde benimle birlikte geldi ve ayni ibare yer aliyordu gelir gelmez ise basladi sonra hatta kendisi calisan oturumuna gecti alaninda ben onunka aile birlesimi yaptim calisma izni alabilmek icin cunku dik ogrencisiyim ve iznim yoktu. Dolayisiyla bir sorun olmuyor izni var ve calisabilir :)
Size bir sorum daha olacak biz esimle almanyaya geldik anmeldung yaptik ve sonrasinda oturum icin randevu maili attik ama malum 1-2 aya anca sira gelir deniyor bu sure zarfinda esiniz sadece pasaportda yazan vize aciklamasi ile almanyadaki bir firmada ise baslaybildi mi yoksa oturum kartinin gelmesini mi bekledi?